Keystone logo
Skontaktuj się bezpośrednio ze szkołami — porównaj 8 Studia doktoranckie (PhD) Programy w Projektowanie 2023

8 Studia doktoranckie (PhD) Programy w Projektowanie 2023

overview

Studenci, którzy chcą rozpocząć karierę w środowisku akademickim, powinni rozważyć zdobycie tytułu doktora. Jest to typowy sposób wejścia na to pole, ponieważ reprezentuje najwyższy możliwy poziom wykształcenia. Proces zdobywania stopnia doktora wymaga intensywnych badań, interakcji z ekspertem w tej dziedzinie oraz opracowania obszernej pracy magisterskiej.

Co to jest doktorat w dziedzinie projektowania? Ta dziedzina nauki łączy kreatywność z praktycznymi umiejętnościami, aby stworzyć wszechstronny program studiów. Poszczególne obszary, które będziesz studiować, będą zależeć od tego, które dziedziny i dyscypliny odnoszą się do twoich osobistych celów. Możliwe jest badanie wszystkiego, od malowania i oświetlenia po animację lub projektowanie graficzne. Programy do projektowania są zwykle podzielone na kategorie kreatywne i marketingowe. Bez względu na to, co wybierzesz, najprawdopodobniej będziesz studiować historię sztuki i estetykę.

Dziedzina projektowania dotyczy niemal każdej dyscypliny, która zapewnia studentom, którzy studiują ją wiele korzyści. Podczas studiów zazwyczaj rozwijają się silne umiejętności organizacyjne, opanowanie pewnych zasad projektowania i umiejętności zarządzania.

Przed zapisaniem się na studia doktoranckie najlepiej sprawdzić, ile to będzie kosztować. Każda zmienna z kraju, w którym się znajdujesz, do wybranej przez Ciebie szkoły, ustali czesne. Pamiętaj, że programy doktoranckie zwykle wymagają minimum dwóch lat, a trzy lub cztery są bardziej powszechne.

Doktorat z projektowania umożliwia absolwentom kontynuowanie kariery w środowisku akademickim. Oznacza to, że niektóre z najczęstszych karier są profesorem i naukowcem. Chociaż prawdą jest, że większość studentów, którzy zdobywają tytuł doktora, robi to specjalnie, aby stać się jednym z tych specjalistów, możliwe jest również utrzymywanie bardziej tradycyjnych stanowisk, takich jak kierownik projektu, konsultant marketingowy, projektant wnętrz lub inni. Możliwe jest także niezależne działanie w dowolnej preferowanej dyscyplinie twórczej. Ponadto, wielu profesjonalistów prowadzi karierę nauczycielską i projektową w tandemie.

Aby rozpocząć, zacznij badać, jaki program spełnia Twoje potrzeby. Wyszukaj poniżej swój program i skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym wybranej szkoły, wypełniając formularz zgłoszeniowy.

read_more

filters

 • Studia doktoranckie (PhD)
 • Projektowanie
 • Projektowanie
fields_of_study
 • Projektowanie (8)
  • back_to_main_category
  locations
  find_more_locations
  degree_type
  duration
  study_pace
  teaching_languages
  teaching_languages
  study_format