Keystone logo
Skontaktuj się bezpośrednio ze szkołami — porównaj 16 Studia doktoranckie (PhD) Programy w Prawo 2023

16 Studia doktoranckie (PhD) Programy w Prawo 2023

Przegląd

Doktorat jest często najwyższym stopniem przyznawanym przez instytucje edukacyjne. Może to potrwać od pięciu do ośmiu lat, w zależności od tematu rozprawy.

Czym jest doktorat z prawa? Doktorat może wyposażyć studentów w znajomość prawa w zakresie polityki rządowej, metod badawczych, statystyki i ekonomii. Osoby indywidualne mogą dostosowywać swoje studia doktoranckie, aby skoncentrować się w jednym z wielu obszarów, od rządów i prac socjalnych po kwestie prawne i regulacyjne dotyczące rynków międzynarodowych i zarządzania przedsiębiorstwem. Indywidualne studia doktoranckie mogą być opracowywane wspólnie z doradcą akademickim, aby zapewnić studentom zdobycie wiedzy i wglądu potrzebnych do osiągnięcia ich celów.

Umiejętności posiadane przez absolwentów studiów doktoranckich z prawem mogą obejmować zrozumienie i zatrzymywanie dużych ilości informacji, które można wykorzystać w nauczaniu lub tworzeniu szczegółowych procedur. Umiejętności interpersonalne i przywódcze opracowane podczas ich programu mogą zostać przeniesione do pracy, umożliwiając awans zawodowy.

Opłaty rejestracyjne i rejestracyjne często różnią się w zależności od instytucji akademickich. Długość programu i intensywność zajęć wymaganych do doktoratu są jednymi z czynników wpływających na koszt. Osoby powinny badać przyszłe szkoły i programy, aby upewnić się, że mogą spełnić niezbędne wymagania finansowe.

Doktor nauk prawnych może prowadzić do kariery pedagogicznej na wysokiej jakości uniwersytetach oraz w badaniach prawnych. Jako odnoszący sukcesy kandydat na doktorat, profesje nagradzające mogą obejmować uzyskanie statusu prawnika zajmującego się prawem regulacyjnym lub prawem własności intelektualnej. Kariera jako certyfikowany agent patentowy może być wyjątkową niszą o ogromnym potencjale. Nietradycyjnymi miejscami pracy dla stopnia prawniczego, które stają się coraz bardziej konkurencyjne, są mediator, polityk i przedsiębiorca. Doradca departamentu rządowego i badacz wojskowy to alternatywne ścieżki kariery, które stają się coraz częstsze.

Akredytowane instytucje z całego świata oferują stopnie doktorskie. Lekcje online zapewniają elastyczność zawodowym profesjonalistom i studentom mieszkającym na obszarach wiejskich. Wyszukaj poniżej swój program i skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym wybranej szkoły, wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Czytaj więcej

Filtry

  • Studia doktoranckie (PhD)
  • Studia prawnicze
  • Studia prawnicze
  • Prawo
Kierunki studiów
  • Studia prawnicze (16)
  • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania