Keystone logo
Skontaktuj się bezpośrednio ze szkołami — porównaj 7 Studia doktoranckie (PhD) Programy w Literatura angielska 2024

7 Studia doktoranckie (PhD) Programy w Literatura angielska 2024

Przegląd

Doktorat reprezentuje najwyższy poziom edukacji w większości dziedzin. Czas trwania i wymagania doktora różnią się w zależności od kraju, ale większość z nich jest związana z zakończeniem dużego projektu badawczego zwanego pracą dyplomową lub rozprawą doktorską. Osoby, które ukończą doktorat, są uważane za ekspertów w wybranej przez siebie dziedzinie.

Czym jest doktorat z literatury angielskiej? Stopień ten obejmuje naukę historii, kontekst kulturowy i znaczenie literatury angielskiej oraz przeszkolenie studentów do analizy i pisania o tych pracach. Uczestnicy programu zwykle wybierają konkretny obszar zainteresowania w danej dziedzinie. Specjalizacje mogą znajdować się w literaturze pewnego regionu, takiego jak Stany Zjednoczone lub Wielka Brytania, lub mogą skupiać się na określonym okresie, takim jak renesans.

Ci, którzy zarabiają ten stopień, zazwyczaj mają silne umiejętności pisania, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach. Uczeni rozwijają także swoje umiejętności badawcze, umiejętność konstruowania mocnych argumentów oraz znajomości historii i kultury.

Koszt jest ważnym czynnikiem dla większości studentów przy wyborze programu doktoranckiego, ale wydatki te mogą się znacznie różnić w zależności od kraju i programu. Zainteresowane strony powinny upewnić się, że przed przystąpieniem do programu zapoznają się z faktami i wymaganiami finansowymi każdej szkoły.

Wielu studentów kontynuuje studia doktoranckie z literatury angielskiej, ponieważ chcą zostać profesorami uniwersyteckimi, umożliwiając im kontynuowanie badań i przekazanie wiedzy następnemu pokoleniu. Inni mogą kontynuować pracę w szkolnictwie wyższym, ale zamiast tego podejmować role niefachowe, takie jak doradcy lub administratorzy. Jednak poza środowiskiem akademickim jest wiele dostępnych zawodów. Absolwenci mogą również stać się krytykami literackimi, autorami, redaktorami lub agentami literackimi lub pracować w jakiejkolwiek innej pracy, w której wymagane są silne umiejętności pisania.

Literatura angielska jest popularna, więc istnieje wiele uniwersytetów na całym świecie oferujących programy doktoranckie na ten temat. Dla niektórych, wybór programu nauki na odległość sprawia, że ​​zdobycie tego poświadczenia jest łatwiejsze i wygodniejsze. Aby dowiedzieć się więcej, wyszukaj swój program poniżej i skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym wybranej szkoły, wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Czytaj więcej

Filtry

  • Studia doktoranckie (PhD)
  • Studia humanistyczne
  • Literatura
  • Literatura angielska
Kierunki studiów
  • Studia humanistyczne (7)
  • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania