Keystone logo

2 Studia doktoranckie (PhD) Programy w Studia humanistyczne Językoznawstwo Lingwistyka stosowana 2024

Filtry

Filtry

  • Studia doktoranckie (PhD)
  • Studia humanistyczne
  • Językoznawstwo
  • Lingwistyka stosowana
Kierunki studiów
  • Studia humanistyczne (2)
  • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania

Studia doktoranckie (PhD) Programy w Studia humanistyczne Językoznawstwo Lingwistyka stosowana

Programy doktoranckie, znany również jako doktor nauk filozofii, oferują studentom możliwość pogłębionej analizy tematu. Wymagają wielkiego zaangażowania w badania i zwykle zawierają elementy nauczania. Jest to najwyższy poziom wykształcenia.

Czym jest doktorat z językoznawstwa stosowanego? Program doktorancki z zakresu językoznawstwa stosowanego pozwala studentom patrzeć na języki w sposób, który nigdy wcześniej nie był. Programy mogą umożliwić studentom specjalizację w dziedzinie językoznawstwa lub skupić się na pewnym języku. Niektóre przykłady obejmują znajomość alfabetyzacji, gramatykę, planowanie językowe, testowanie języków, komputerowe wspomaganie nauki języków i różnice językowe. Studenci mogą również wybrać specjalizację w dziedzinach obejmujących pragmatykę, psycholingwistykę, mówiony mowę, światowy angielski, słownictwo i ocenę programu językowego. Ogólnie program wymaga zakończenia zaawansowanego projektu badawczego.

Programy zapewniają studentom wyważone wykształcenie językoznawcze.Mogą także zdobywać umiejętności w zakresie nauczania, badań i technologii, które mogą pomóc im w przyszłych możliwościach kariery zawodowej.

Koszty programu różnią się nieco ze względu na fakt, że studenci mają różne okresy czasu na ukończenie programu. Szkoła ucznia byłaby najlepszym źródłem informacji o kosztach.

Kariera dla absolwentów z doktoratem z językoznawstwa stosowanego koncentruje się głównie na nauczaniu i badaniach. Studenci mogą chcieć nauczyć językoznawstwa na poziomie kolegium lub pracować w innych obszarach kształcenia. Absolwenci mogą stać się nauczycielami języka lub uczyć bezgłośnych mówców. Mogą też koncentrować się na dziedzinie analizy języka lub pracy w badaniach językowych. Niektórzy studenci mogą zdecydować się na wykraczanie poza nauczanie i badania, aby pracować dla agencji rządowych, organizacji non-profit lub korporacji, w szczególności tych, którzy zajmują się technologią językową.

Jeśli chcesz studiować językoznawstwo poprzez dogłębne badania, możesz chcieć ukończyć doktorat z lingwistyki stosowanej. Wyszukaj swój program poniżej i skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym wybranej szkoły, wypełniając formularz wstępny.