Keystone logo
Skontaktuj się bezpośrednio ze szkołami — porównaj 4 Studia doktoranckie (PhD) Programy w Historia społeczna 2023/2024

4 Studia doktoranckie (PhD) Programy w Historia społeczna 2023/2024

Przegląd

Doktorat - bardziej formalnie określany jako "doktor filozofii" - jest najwyższym stopniem, jaki może uzyskać akademicki. Zazwyczaj oznacza to, że akademik spełnił wymagania, aby zostać ekspertem w swojej dziedzinie i zasługuje na tytuł "doktora".

Czym jest doktorat z historii społecznej? Historia społeczna jest poddziedziną historii, która koncentruje się na doświadczeniach osób żyjących w przeszłości. Uczeni, którzy poszukują tego zaawansowanego stopnia, będą uczestniczyć w kursach dotyczących wielu tematów historycznych, w tym polityki i polityki, socjologii rasy i płci oraz ekonomii. Na podstawie tych tematów student wybiera konkretny obszar, na którym należy prowadzić intensywne badania. Dodatkowo analiza jakościowa i ilościowa jest istotnym elementem każdego programu doktoranckiego historii społecznej.

Doktor historii społecznej przedstawia możliwość rozwijania umiejętności na wysokim poziomie. Zdolność do badania, wyciągania i przedstawiania wniosków na podstawie wspomnianych badań oraz znajomość wydarzeń historycznych pomoże osobie o tym stopniu pogłębić jej lub jego pozycję akademicką w terenie i potencjalnie pomóc w przyszłych decyzjach politycznych.

Koszt uczestnictwa w studiach doktoranckich w historii społecznej zależy od wielu czynników, w szczególności od tego, która instytucja przyznaje tytuł. Może zająć od trzech do pięciu lat, aby uzyskać doktorat z historii społecznej.

Ze względu na oparty na badaniach zestaw umiejętności koniecznych do uzyskania tytułu doktora w tej dziedzinie, typowy wynik stanowi kariera w środowisku akademickim, w tym wykładowca, profesor lub dziekan. Istnieje jednak szeroki zakres możliwych karier. Osoby z tym stopniem często mogą stać się autorami, analitykami think tanków lub planistami. Ze względu na względną bliskość tej dziedziny z historią polityczną wielu urzędników państwowych ma doświadczenie w tej dziedzinie akademickiej.

Programy doktoranckie z historii społecznej istnieją na całym świecie, a wiele z nich jest dostępnych lokalnie lub online. Wyszukaj poniżej swój program i skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym wybranej szkoły, wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Czytaj więcej

Filtry

  • Studia doktoranckie (PhD)
  • Studia humanistyczne
  • Historia
  • Historia społeczna
Kierunki studiów
  • Studia humanistyczne (4)
  • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania