Keystone logo

14 Studia doktoranckie (PhD) Programy w Nauki o środowisku Ekologia 2024

Filtry

Filtry

  • Studia doktoranckie (PhD)
  • Nauki o środowisku
  • Ekologia
Kierunki studiów
  • Nauki o środowisku (14)
  • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania

Studia doktoranckie (PhD) Programy w Nauki o środowisku Ekologia

Studenci zapisani na studia doktoranckie w pełnym wymiarze godzin zazwyczaj otrzymują doktorat w ciągu trzech lat. W zależności od kwalifikacji uczniów mogą oni być poproszeni o zdawanie zaawansowanych egzaminów kompetencyjnych lub wstępnych kursów przed przyjęciem.

Czym jest doktorat z ekologii? Naukowcy z tej dziedziny zazwyczaj zajmują się równowagą ekosystemów na świecie i sposobem interakcji człowieka ze środowiskiem naturalnym, zarówno historycznie, jak i obecnie. Stopniom tym często towarzyszy silny nacisk na biologię i różnorodność biologiczną, chociaż niektóre programy mogą zamiast tego podkreślać nauki środowiskowe, meteorologiczne lub genomiczne. Wśród potencjalnych ścieżek badawczych konserwacja jest często najszerzej dostępnym obszarem, gdzie studenci mogą pracować nad rozwiązywaniem problemów ekologicznych w świecie rzeczywistym i pomagać w utrzymaniu zagrożonych populacji roślin i zwierząt wraz z deweloperami miejskimi.

Absolwenci studiów doktoranckich z ekologii są często wysoko wykwalifikowanymi osobami, które potrafią fachowo prowadzić badania ekologiczne. Inne umiejętności obejmują umiejętność rozpoznawania zagrożeń dla wrażliwych gatunków dzikiej fauny i flory, a także umiejętność prowadzenia profesjonalnych badań ekologicznych. Uczniowie mogą wykorzystywać te umiejętności, aby prowadzić zrównoważony styl życia i podejmować ekscytujące kariery w biologii i ekologii.

Doktoranci są prawie zawsze stopniami naukowymi, a więc nawet ci, którzy realizują ten sam stopień, mogą mieć diametralnie różne doświadczenia i harmonogram opłat. Kwestor i biura rekrutacyjne przyszłych szkół często oferują studentom zindywidualizowane oferty, które pomagają w budżetowaniu.

Badania ekologiczne i profesury są popularnymi pozycjami, które mogą być dostępne dla osób posiadających ten tytuł. Podczas pracy poza badaniami, wielu studentów przechodzi do kariery zawodowej, np. Biologów terenowych lub przyrodniczych, leśników, konsultantów środowiskowych, kierowników i opiekunów zoo, techników biologicznych i specjalistów z terenów podmokłych. Możliwości są dostępne publicznie i prywatnie, a wielu naukowców może znaleźć zatrudnienie w agencjach rządowych, które chcą poprawić lub wdrożyć zrównoważony rozwój na całym świecie.

Ukończenie studiów doktoranckich w dziedzinie ekologii pociąga za sobą ciężką pracę w terenie dla większości studentów, a zatem wiele programów oferujących ten stopień wymaga co najmniej częściowej frekwencji osobistej. Wyszukaj poniżej swój program i skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym wybranej szkoły, wypełniając formularz zgłoszeniowy.