Keystone logo
Skontaktuj się bezpośrednio ze szkołami — porównaj 16 Studia doktoranckie (PhD) Programy w Doradztwo 2024

16 Studia doktoranckie (PhD) Programy w Doradztwo 2024

Przegląd

Doktorat jest kulminacją wielu lat dogłębnych studiów w ramach programu doktoranckiego. Osoby, które ukończyły studia doktoranckie, można wyróżnić jako ekspert branżowy i wykształcony lider w dziedzinie badań.

Czym jest doktorat w zakresie doradztwa? Jest to stopień doktora, który oferuje studentom wszechstronną wiedzę w zakresie doradztwa. W tym programie studenci mogą być zobowiązani do podjęcia takich kursów, jak zarządzanie zasobami ludzkimi, zaawansowana psychologia, public relations oraz ilościowa i jakościowa metodologia badań. Jak w przypadku każdego programu doktoranckiego, ten program powinien zakończyć się rozprawą. Większość studentów przystępuje do tego programu z doświadczeniem w danej dziedzinie, a stopień ten daje im zaawansowaną wiedzę w branży, z której mogą korzystać, aby kształcić innych.

Po doktoracie w zakresie doradztwa uczniowie powinni być gotowi do pracy po ukończeniu studiów. Jako absolwenci studiów doktoranckich, umiejętności takie jak badania, umiejętności prezentacji i komunikacja są na ogół bardzo rozwinięte, co może pomóc im zabezpieczyć pracę lub awans.

Ponieważ koszt jest ważnym czynnikiem w edukacji, uczniowie powinni skontaktować się ze szkołami, które ich interesują, w celu uzyskania dalszych szczegółów. Powinni także zastanowić się, ile czasu mogą poświęcić na naukę, ponieważ może to wpłynąć na ogólny koszt.

Osoby, które mają doktorat w zakresie doradztwa, powinny być w stanie poprowadzić sukces swojej własnej kariery, ponieważ wielu z nich decyduje się na pracę na zasadzie niezależnej lub kontraktowej. Wielu konsultantów posiada specjalistyczną wiedzę w zakresie niektórych dziedzin nauki, takich jak bezpieczeństwo czy rząd, co sprawia, że ​​są pożądanymi pracownikami wielu organizacji, które poszukują fachowych porad w tych dziedzinach. Urzędnicy ds. Public relations, dyrektorzy marketingu i tymczasowi menedżerowie mogą wykorzystać ten poziom w swoich karierach.

Studenci zainteresowani doktoratem w zakresie doradztwa powinni mieć możliwość znalezienia programów w szkołach, które pozwolą im pracować we własnym tempie, jeśli nie będą w stanie sprostać wymaganiom tradycyjnej uczelni. Wyszukaj poniżej swój program i skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym wybranej szkoły, wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Czytaj więcej

Filtry

  • Studia doktoranckie (PhD)
  • Nauki społeczne
  • Praca socjalna
  • Doradztwo
Kierunki studiów
  • Nauki społeczne (16)
  • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania