Keystone logo

23 Studia doktoranckie (PhD) Programy w Studia architektoniczne Architektura 2024

Filtry

Filtry

 • Studia doktoranckie (PhD)
 • Studia architektoniczne
 • Architektura
Kierunki studiów
 • Studia architektoniczne (23)
  • Powrót do głównej kategorii
  Lokalizacje
  Znajdź więcej lokalizacji
  Typ stopnia naukowego
  Czas trwania
  Tempo nauki
  Język
  Język
  Forma badania

  Studia doktoranckie (PhD) Programy w Studia architektoniczne Architektura

  Ponieważ uzyskanie najwyższego poziomu wykształcenia jest możliwe, uzyskanie doktoratu wymaga średnio trzech do czterech lat intensywnych badań. Uczniowie łączą się z opiekunem naukowym, który jest ekspertem w wybranej przez siebie dziedzinie, aby pomóc im w stworzeniu pracy dyplomowej, która zostanie poddana przeglądowi w formie ustnej viva voce.

  Czym jest doktorat w architekturze? Jako jedna z najstarszych dziedzin, program doktorancki w tej dziedzinie obraca się wokół planowania, projektowania i budowy budynków. Dziedzina ta obejmuje wiele zasad inżynierii, więc uczniowie mogą nauczyć się budować konstrukcje zaprojektowane na dziesięciolecia lub stulecia i wytrzymać pogodę, silne wiatry i inne siły naturalne. Oprócz estetyki i sztuki architektura obejmuje także inne praktyczne dyscypliny budowlane, takie jak hydraulika, elektrotechnika i fizyka.

  Studenci, którzy zdecydują się pracować na rzecz doktoratu w dziedzinie architektury, odnoszą korzyści dzięki opracowaniu silnego zestawu umiejętności, które przydadzą się po rozpoczęciu kariery zawodowej. Podstawy inżynierii przekazywane są uczniom, a także planowanie, organizowanie i zdolności przywódcze.

  Wydatki, z którymi studenci muszą się liczyć, aby zdobyć tytuł doktora, różnią się w zależności od wielu czynników, od szkoły i kraju studiów do liczby lat wymaganych przez wybrany program. Minimum dwa lub trzy lata są typowe.

  Najczęstszym zastosowaniem stopnia doktora jest wejście na akademię. Oznacza to, że większość studentów, którzy ukończyli studia doktoranckie w dziedzinie architektury, staje się profesorami lub naukowcami, aby dalej rozwijać wiedzę architektoniczną i wiedzę. Chociaż jest to najczęstsza aplikacja, możliwe jest również prowadzenie tradycyjnej kariery z takim stopniem. Możesz być architektem i pracować samodzielnie lub w firmie.

  Istnieje wiele opcji dla twojego programu doktoranckiego. Zastanów się, czy chcesz studiować online, w lokalnej szkole lub w innym miejscu na świecie. Wyszukaj poniżej swój program i skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym wybranej szkoły, wypełniając formularz zgłoszeniowy.