Keystone logo
Skontaktuj się bezpośrednio ze szkołami — porównaj 8 Studia doktoranckie (PhD) Programy w Archeologia 2024

8 Studia doktoranckie (PhD) Programy w Archeologia 2024

Przegląd

Doktor filozofii jest jednym z najwyższych stopni przyznawanych na wielu uniwersytetach. Ten program doktorancki może skupiać się na szerokim zakresie tematycznym w dziedzinie nauki, sztuki, humanistyki, inżynierii lub matematyki. Aby ukończyć studia doktoranckie, może trwać od pięciu do sześciu lat.
Czym jest dr archeologiczny? Ten program badań dotyczy wyzdrowienia, interpretacji i analizy pozostałości materiału z historii. Studenci mogą dowiedzieć się więcej o technikach naukowych, gdy ukończą stopień. Większość programów koncentruje się na stosunkach międzynarodowych, dlatego nauka drugiego języka lub trzeciego języka może stanowić część programu. Niektóre programy mogą wymagać, aby uczniowie ukończyli rozprawę. Wymagane studia doktoranckie w dziedzinie archeologii mogą obejmować światową archeologię, współczesną teorię archeologii, naukowe metody archeologii i etyki archeologicznej.
Tego typu studia jest korzystne, ponieważ może dać studentom umiejętności i pewność, potrzebną do osiągnięcia sukcesu w profesjonalnym świecie archeologii. Absolwenci mogą uzyskać wzrost wynagrodzenia lub dostęp do nowych miejsc pracy po zakończeniu.
Nie ma uniwersalnego numeru dla kosztów doktora. Opłaty za naukę mogą zależeć od lokalizacji szkoły, liczby kursów studenta w semestrze i wielkości uniwersytetu. Studenci mogą być w stanie oszacować, kontaktując się ze szkołami, z którymi chętnie uczestniczą.
Większość studentów wykorzystuje doktorat z dziedziny archeologii, aby wejść na świat akademicki lub badawczy. Mogły być jednak dostępne inne możliwości. Na przykład stanowisko rządowe jako zarządców zasobów kulturowych może wymagać zrozumienia historii ludzkiej. Nawet niektórzy przedsiębiorcy chcą zatrudnić ekspertów ds. Zarządzania zasobami kulturalnymi. Niektórzy studenci mogli kontynuować naukę jako konserwatorzy muzealiów, konserwatorzy lub kierownicy kolekcji.Dokładne studenci pracy zwykle zależą od wcześniejszego doświadczenia zawodowego.
Po znalezieniu programu, który pomoże Ci zrealizować swoje cele, musisz złożyć podanie. Wyszukaj swój program poniżej i skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym wybranej szkoły, wypełniając formularz wstępny.

Czytaj więcej

Filtry

 • Studia doktoranckie (PhD)
 • Studia humanistyczne
 • Archeologia
Kierunki studiów
 • Studia humanistyczne (8)
  • Powrót do głównej kategorii
  Lokalizacje
  Znajdź więcej lokalizacji
  Typ stopnia naukowego
  Czas trwania
  Tempo nauki
  Język
  Język
  Forma badania