Studia w Wielka Brytania - Odkryj możliwości studiowania w Wielka Brytania

Studia w Wielka Brytania

Studiuj w Wielkiej Brytanii

Szkolnictwo wyższe w Wielkiej Brytanii

Ze względu na swoje znakomite uniwersytety, o studia wyższe w Wielkiej Brytanii ubiegają się nie tylko mieszkańcy Wielkiej Brytanii, ale też ludzie z całego świata. Zazwyczaj studenci rozpoczynają naukę na uniwersytecie w wieku 18 lat. Większość mieszkańców będzie uczęszczała na finansowane przez państwo studia pierwszego stopnia, by pomóc kontrolować koszty.

W Wielkiej Brytanii pierwszy stopień jest jak stopień licencjata. Większość studentów spędza około trzy lata studiując by zdobyć ten dyplom, i w tym czasie są oni nazywani studentami programów licencjackich. Po ukończeniu studiów licencjackich lub innego programu pierwszego stopnia, kwalifikujący się studenci mogą się zdecydować na kontynuację edukacji na studiach podyplomowych. Tytuł magistra, którego zdobycie trwa zazwyczaj jeden rok, jest pierwszą opcją. Studia doktoranckie zajmą około trzech lat. Rekrutacja na studia podyplomowe jest bardzo nastawiona na współzawodnictwo, i te studia nie są finansowane przez państwo.

Oprócz tych trzech podstawowych stopni, studenci w Wielkiej Brytanii mogą zdobyć specjalistyczne kwalifikacje poprzez różne kolegia i gildy. Te kwalifikacje specjalistyczne mogą obejmować psychologię, prawo, medycynę, edukację lub biznes.

Studia w Wielkiej Brytanii dadzą Ci dobrodziejstwo posiadania dyplomu z jednej z najbardziej prestiżowych uczelni świata. Kraj ceni wykształcenie i będziesz żył pośród znakomitych myślicieli i badaczy. Jeśli wybrane przez Ciebie studia kładą duży nacisk na badania naukowe, odkryjesz, że studiowanie w Wielkiej Brytanii daje możliwość przyłączenia się do doskonałych programów badawczych.

 

Czesne

Gdy rozważasz możliwość studiowania w Wielkiej Brytanii, zrozumienie kosztów będzie pomocne. W roku akademickim 2012/2013 studia licencjackie w Anglii konkretnie zostały ustalone na maksymalnie £9.000 rocznie, gdzie £6000 było średnią. Studia podyplomowe były droższe od programów studiów pierwszego stopnia, ale to zmieniało się ogromnie w zależności od uczelni. Studenci, którzy studiowali poza Anglią płacili między £5.000 a £20.000 rocznie za swoje studia.

Ukończenie studiów w Wielkiej Brytanii otwiera drzwi do wielu możliwości zatrudnienia. Ponieważ uczelnie te są tak wysoko cenione na całym świecie, będziesz miał możliwość kontynuowania pracy w międzynarodowych lokalizacjach, ale także w Wielkiej Brytanii, jeśli zdecydujesz tam się osiąść.

 

Ubezpieczenie zdrowotne

Wielka Brytania oferuje krajowy system opieki zdrowotnej zwany National Health Service (NHS). Studenci, którzy studiują przez co najmniej sześć miesięcy w kraju mogą kwalifikować się do bezpłatnego lub dotowanego leczenia w Wielkiej Brytanii. Ci, którzy są mieszkańcami Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) lub już mieszkają w Wielkiej Brytanii automatycznie kwalifikują się do usług NHS, bez względu na to, jak długo zamierzają studiować w Wielkiej Brytanii.

 

Uzyskanie wizy do Wielkiej Brytanii

Rodzaje wiz studenckich do Wielkiej Brytanii to:

  • Tier 4 General - Wiza ta dotyczy osób powyżej 17 roku życia, przybywających do Wielkiej Brytanii na studia.
  • Student Visitor - Wiza ta dotyczy studentów uczęszczających na krótki kurs i nie zamierzających pracować w czasie swojego pobytu.
  • Prospective Student - Wiza ta dostyczy studentów, którzy muszą dokonać ostatnich uzgodnień przed rozpoczęciem studiów na poziomie 4 (Tier 4).

 

Porady

Gdy się przygotowujesz do studiów w Wielkiej Brytanii, musisz pamiętać, że wiele uniwersytetów i programów jest nastawionych na współzawodnictwo. Dostarcz aplikację wcześnie, aby mieć pewność, że możesz uzyskać miejsce, złóż też podanie do więcej niż jednej szkoły, aby zwiększyć swoje szanse na przyjęcie na studia wyższe. Znajdź tanie mieszkanie w pobliżu uczelni lub na kampusie i rozważ dzielenie strychu lub mieszkania z innym najemcą, żeby zminimalizować koszty. Z tymi radami, możesz studiować w Wielkiej Brytanii bez problemów, korzystając z dobrodziejstw kraju o bogatej tradycji kształcenia i z międzynarodową renomą produkowania absolwentów najlepszej jakości.

Uniwersytety w Wielka Brytania

Uniwersytety w Wielka Brytania

Fakty o Wielka Brytania

Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, powszechnie znane jako Wielka Brytania albo Zjednoczone Królestwo, jest suwerennym państwem i znajduje się na północny-zachód od wybrzeża kontynentalnej Europy. Kraj obejmuje wyspy Wielkiej Brytanii, północno-wschodnią część wyspy Irlandii i wiele mniejszych wysp. Irlandia Północna jest jedyną częścią Wielkiej Brytanii, która ma granicę lądową z innym państwem - Republiką Irlandii.

 

Stolica: Londyn
Oficjalne języki: angielski
Ustrój: jednolita parlamentarna monarchia konstytucyjna 
Ludność: 63.181.775
Produkt krajowy brutto: 2.316 bilionów $
Waluta: Funt szterling (GBP)
Strefa czasowa: (UTC 0)

Znajdź swój program studiów w Wielka Brytania