Przeczytaj oficjalny opis

Ten program daje studentom z całego świata możliwość studiowania na doktorat na jednym z wysoko notowanych uniwersytetów w Hongkongu. Jeśli jesteś zainteresowany prowadzeniem nowatorskich badań w jednym z poniższych obszarów, renomowany dział języka PolyU jest dla ciebie miejscem:

 • Komunikacja językowa i zawodowa
 • Językoznawstwo, język angielski i językoznawstwo systemowe
 • Nauczanie języka i nauka
 • Media i komunikacja
 • Badania terenowe i komunikacja międzykulturowa

Kluczowe cechy Programu Stypendialnego

 • Miesięczne stypendium w wysokości 20 000 HK (około 2 600 USD)
 • Roczna opłata za podróż konferencyjną i związaną z badaniami wynosi 10 000 HK (około 1300 USD) przez 3 lata
 • Stypendium i zakwaterowanie gwarantowane w pierwszym roku dla laureatów PolyU

Uniwersytet Politechniczny w Hongkongu (PolyU)

Z biegiem lat PolyU zyskało doskonałą reputację, zapewniając wysokiej jakości kształcenie zawodowe i prowadzenie badań o dużym znaczeniu, które mają wartość praktyczną. W rankingu QS opublikowanym w 2018 roku PolyU zajmuje 95. miejsce na świecie, 27. miejsce w Azji i 6 miejsce w rankingu "Top 50 Under 50" na światowych uniwersytetach. W dziedzinie językoznawstwa Wydział Humanistyczny - którego częścią jest Wydział Anglisty - zajmuje 40. miejsce na świecie w rankingu tematycznym QS. Medium nauczania i administracji w PolyU jest angielski, co czyni go szczególnie odpowiednim miejscem dla studentów zagranicznych do podjęcia studiów doktoranckich.

Katedra języka angielskiego

Dzięki "Linguistic Excellence in Professional Contexts" jako naszej misji, nasze badania w dziale koncentrują się na lingwistyce stosowanej, socjolingwistyce i komunikacji zawodowej. Tematycznie nasze badania obejmują główne obszary, takie jak komunikacja zdrowotna, komunikacja polityczna, komunikacja w mediach cyfrowych, reklama i (miasto) branding, nauczanie języka i nauka, a także podstawowe obszary językoznawstwa, w tym nauka języka w społeczeństwie i analiza dyskursu. Wiele naszych badań jest prowadzonych pod auspicjami naszych dwóch ośrodków badawczych o międzynarodowym zasięgu:

 • Centrum Badań Komunikacji Zawodowej w języku angielskim
 • Międzynarodowe Centrum Badawcze ds. Postępu w Komunikacji Zdrowia

Regularnie organizujemy ważne międzynarodowe konferencje i sympozja oraz seminaria badawcze z udziałem czołowych naukowców z całego świata. Dział jest zatem bardzo żywym i sprzyjającym otoczeniem, w którym można studiować na doktorat.

Niedawni nagrodzeni

Jamie McKeown, Wielka Brytania

W Hongkongu niezmiernie cieszę się życiem i pracą; Miasto jest jednym z najbardziej ekscytujących i wygodnych miejsc, w jakich kiedykolwiek mieszkałem. Studiowanie w PolyU jest równie satysfakcjonujące: pierwszorzędne zasoby w połączeniu z wspierającymi praktykami pracy wróżyły dobrze na wygodne środowisko pracy.

Esterina Nervino, Włochy

Po raz pierwszy przyjechałem do PolyU jako student wymiany MA i od razu zakochałem się w tym niesamowitym mieście. Teraz cieszę się z powrotu i mam wspaniałą okazję do prowadzenia badań w bardzo międzynarodowym i stymulującym środowisku, w którym mam dostęp do wszystkich zasobów potrzebnych do mojego projektu i mam szansę współpracować z naukowcami o światowej renomie w moich badaniach. powierzchnia.

Isaac N. Mwinlaaru, Ghana

PolyU jest centrum wielu prestiżowych międzynarodowych konferencji i innych zajęć naukowych. Dzięki temu mogłem spotkać się i porozmawiać twarzą w twarz z wieloma najlepszymi naukowcami na świecie w dziedzinie językoznawstwa i nauki języków obcych, co zwiększyło moją pewność siebie jako początkującego naukowca i pogłębiło moją wiedzę w zakresie nauki lingwistycznej.

Didem Aydin, Turcja

Bycie studentem studiów podyplomowych w PolyU było wspaniałym i stymulującym intelektualnie doświadczeniem. Istnieje wiele lokalnych konferencji z udziałem ekspertów z całego świata, nie wspominając o naszym cenionym wydziale w departamencie języka angielskiego. Co więcej, miasto Hongkong to piękne miejsce, w którym poznaję język i kulturę kantońską, którą naprawdę lubię.

Kryteria wyboru

Podstawową kwestią jest doskonałość akademicka, na co wskazuje posiadanie tytułu magistra lub, w wyjątkowych przypadkach, stopień licencjata z wyróżnieniami pierwszej klasy. Panele selekcyjne uwzględniają również następujące czynniki:

 • Zdolność badawcza i potencjał
 • Komunikacja i umiejętności interpersonalne
 • Zdolność przywództwa

Procedury aplikacyjne

Powinieneś złożyć swój wstępny wniosek do Rady ds. Grantów Badawczych (RGC) w Hongkongu za pośrednictwem systemu online programu Fellowship Scheme, aby uzyskać numer referencyjny przed złożeniem pełnej aplikacji. Kiedy ubiegasz się o przyjęcie do PolyU, poprzez Program Stypendialny, będziesz rozpatrywany równocześnie z regularnym miejscem przypisanym do Uniwersytetu poprzez przyznanie Studium Podyplomowego. Oznacza to, że nawet jeśli twoje podanie o Program Stypendialny zakończy się niepowodzeniem, nadal masz możliwość zdobycia regularnego miejsca w Wydziale Anglistyki.

Więcej informacji na temat programu stypendialnego można znaleźć na następujących stronach internetowych:

Rada ds. Grantów Badawczych

Uniwersytet Politechniczny w Hongkongu

Ważne daty

 • Złożenie wniosku wstępnego do RGC: od 1 września do 1 grudnia 2018 r
 • Złożenie pełnego wniosku do PolyU: 1 grudnia 2018 r
Program prowadzony przez:
Język angielski
Ostatnia aktualizacja December 11, 2018
Ten kurs jest Campus based
Data początkowa
Wrześ. 2019
Duration
3 lat
W pełnym wymiarze godzin
Cena
- Miesięczne stypendium w wysokości 20 000 HK (około 2 600 USD)
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Wrześ. 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń

Wrześ. 2019

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa