Program doktorancki z fizyki

Informacje ogólne

Opis programu

  • Lokalizacja: National Chung Hsing University (adres: 145 Xingda Rd., South Dist., Taichung City 402.)
  • Czas trwania studiów: 4-5 lat
  • Data rozpoczęcia semestru: wrzesień
  • Termin składania wniosków: Poproś o informacje
  • Język angielski
  • Czesne (za semestr): 53,946 TWD

Chociaż Wydział Fizyki na National Chung Hsing University , założony w 1987 roku, jest bardzo młody w porównaniu z innymi wydziałami fizyki na Tajwanie, ma długą tradycję dążenia do doskonałości zarówno w nauczaniu, jak i badaniach, która sięga jego czasów, gdy Zakład Fizyki w Katedrze Matematyki Stosowanej. Dziś Katedra zyskała miano najlepszego i najważniejszego wydziału fizyki w środkowym Tajwanie.

Z dwudziestoma pięcioma profesorami w pełnym wymiarze godzin i dwoma asystentami dydaktycznymi poświęcającymi się nauczaniu szerokiego zakresu fizyki, od zaawansowanych, przez podstawowe, po wysoce interdyscyplinarne, wydział oferuje studentom NCHU, a także studentom z pobliskich uniwersytetów i szkół nieocenione możliwości uczenia się.

Na wydziale jest zapisanych ponad 90 absolwentów i 240 studentów studiów licencjackich. Pod okiem wydziału zostają wyprowadzeni na czele współczesnej fizyki. Badania na Wydziale Fizyki obejmują niemal wszystkie reprezentatywne granice fizyki, w tym struktury i urządzenia w nanoskali, nowatorskie materiały magnetyczne i nadprzewodzące, obliczenia kwantowe, urządzenia cienkowarstwowe, mikroskopię sond skanujących, mechanikę statystyczną biomolekuł i biomembran, nowe materiały amorficzne, pojedyncze elektronika, biofizyka i ewolucja bakteryjnych rytmów okołodobowych i fizyka atomowa. Uzbrojony w najnowocześniejsze urządzenia, doskonałą bibliotekę fizyki i ścisłą współpracę z wybitnymi członkami wydziału w Szkolach Inżynierii i Nauk Przyrodniczych, wydziałem wydziału i studentami, nadal dokonuje częstych ekscytujących postępów.

Wymaganie stopnia

Wydział Fizyki oferuje studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie. stopnie. Ph.D. Program studiów prowadzony jest w języku angielskim. Od studentów zagranicznych oczekuje się dobrej znajomości języka angielskiego, aby uczęszczać na doktorat. studia. Ph.D. studenci muszą mieć 30 punktów zaliczeniowych i dwie prace opublikowane w czasopismach międzynarodowych (artykuły SCI) przed złożeniem wniosku o obronę rozprawy. Uzyskanie stopnia doktora zajmuje średnio od 4 do 5 lat. stopień naukowy w naszym dziale.

Większość doktoratów studenci otrzymują stypendia od NCHU i stypendium naukowe z funduszy badawczych swoich doradców. W ciągu pierwszych dwóch lat student musi zdać stopień doktora. egzamin kwalifikacyjny na stopień doktora kandydat. Studenci, którzy ukończyli doktorat program mają duże szanse pracować jako postdoc przez rok lub dwa lata w naszym dziale lub innych instytucjach na Tajwanie. W przypadku studiów magisterskich studenci są również zobowiązani do uzyskania 30 punktów za przedmiot (w tym 6 punktów za pracę magisterską). Na pracę magisterską jest egzamin ustny.

Stypendium

Poszukujemy utalentowanych, zmotywowanych i pracowitych doktorantów. studentów do naszej rodziny (Instytut Fizyki lub Instytut NanoScience, National Chung Hsing University ).

Zazwyczaj nasz Ph.D. studenci otrzymują miesięcznie stypendium w wysokości 10 000-14 000 NT. Ponadto wybrani wnioskodawcy otrzymają atrakcyjne pakiety wynagrodzeń i świadczeń zapewniane przez NCHU.

Ostatnia aktualizacja Paź 2020

Informacje o uczelni

Entering its centennial year, NCHU is the oldest and the third biggest comprehensive research-based national university in Taiwan. Consisting of nine colleges with complete departments, NCHU cultivate ... Czytaj więcej

Entering its centennial year, NCHU is the oldest and the third biggest comprehensive research-based national university in Taiwan. Consisting of nine colleges with complete departments, NCHU cultivates its students' basic skills and core competencies such as professional knowledge and skills, reflection and innovation, teamwork, local concern, and global thinking. Using top research centers as the platform, NCHU integrates external and internal research resources to plan the cultivation of talented individuals in cross-disciplinary fields, promote international exchanges, enhance global reputation, promote university-industry collaboration, and establish a cooperative relationship between global top universities by forming a multinational research team, driving the entire school's overall improvement. Pokaż mniej