Nownano dtc: ośrodek kształcenia doktorantów na kierunku północno-zachodnim nanotechnologii

Informacje ogólne

Opis programu

NOWNNA DTC: Centrum Szkolenia doktoranckie Nanoscience Północno-Zachodnie

Nowonarni studenci DTC podejmują czteroletni program doktorancki. Głównym celem DTC jest stworzenie kohorty badaczy, którzy mogą korzystać z wiedzy z szerokiego spektrum nauk i pracować w interdyscyplinarnych zespołach. Wyzwaniem jest umożliwienie naszym studentom zrozumienia różnych języków i filozofii dyscyplin tak różnorodnych, jak fizyka teoretyczna, astronomia i medycyna.

Celem pierwszych sześciu miesięcy programu jest odsłonięcie uczniów w pełnym zakresie nanonauki i nanotechnologii oraz zapewnienie im umiejętności i wiedzy w tle, które będą potrzebne podczas ich projektów doktoranckich w celu zrozumienia różnorodnych koncepcji i wiedzy, oni nieuchronnie napotykają. W tym celu program obejmuje nie tylko kursy wykładów i samouczki kierowane (uczenie się), ale także przedłużone (12 tygodni) projekty laboratoryjne obejmujące różne aspekty nanonauki i nanotechnologii.

Również w tym czasie studenci będą mieli okazję poznać dostępne projekty badawcze doktoranckie poprzez prezentacje potencjalnych inspektorów i wizyty w laboratoriach badawczych. Oczekuje się, że wiele projektów będzie interdyscyplinarnych, z udziałem akademików różnych szkół / uczelni, zapewniając studentom dostęp do obiektów światowej klasy.

Struktura programu

Wrzesień - marzec Rok 1:

Studenci wypełniają trzy podstawowe wykłady i dwa kursy fakultatywne. Ustanawia się dwa projekty uczenia się i wszystkie studenci uzupełniają rozszerzone projekty laboratoryjne.


Kursy Wykładu

 • Podstawowe zasady Nanonauki
 • Wprowadzenie do nanotechnologii
 • Techniki w nanotechnologii
 • Podstawy nanoelektroniki
 • Nanobiomateriały

Rozszerzone projekty laboratoryjne

 • Mikroskopia sił atomowych do obrazowania próbek biologicznych
 • Nanotube węglowe i tranzystory cienkowarstwowe grafenu
 • Projektowanie, wytwarzanie i charakterystyka nanoskalowego urządzenia magnetorezystywnego
 • Synteza i charakterystyka cząstek węgla o małym rozmiarze
 • Symulacja, wytwarzanie i charakterystyka nanodewników
 • Synteza i charakterystyka kropek kwantowych półprzewodnikowych

Kwiecień Rok 1 do końca roku 4: Projekt badawczy doktorancki


Studenci decydują się na projekt, który będą podejmować przez resztę programu. W tym czasie będą również przeprowadzać kolejne szkolenia umiejętności:

 • Kursy biznesowe i biznesowe
 • Prezentacje na konferencjach DTC
 • Tworzenie eksponatów na Manchester Science Festival
Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Co to ​​jest NOWNano? NOWNANO opiera się na całym świecie liderem w dziedzinie wszystkich nanotechnologii w Manchester i uniwersytetów Lancaster zaoferować szeroką interdyscyplinarnych studiów doktor ... Czytaj więcej

Co to ​​jest NOWNano? NOWNANO opiera się na całym świecie liderem w dziedzinie wszystkich nanotechnologii w Manchester i uniwersytetów Lancaster zaoferować szeroką interdyscyplinarnych studiów doktoranckich centrum szkoleniowego. Doktorantów otrzyma kształcenia, który pokaże ich szerokość i potencjału nanonauki, zanim skupić się na opanowaniu jednego obszaru określonych na ten temat. Przez cały okres kształcenia badania kohorty będą debatowały nad ich badań, budowanie grupy wybitnych uczonych, które pomogą prowadzić badania świata w nanotechnologii w przyszłości. Doktor nanonauki Aplikacje są zaproszeni do 20 miejsc doktoranckie w Centrum Szkolenia doktoranckie (DTC) w nanonauki.NOWNano obejmuje najwyższej klasy zespołów badawczych z Szkoły Fizyki i astronomii, chemii, informatyki, materiały, elektryczne i elektroniczne Engineering, Farmacji i Medycyny w Manchesterze, a na Wydziale Fizyki Uniwersytetu w Lancaster. Studenci otrzymają stanu kształcenia naukowców sztuki w kluczowych technik przed wyruszeniem na 3,5 lat badań projektu w jednym z szerokim spektrum projektów. &nbsp&nbsp Nasze badania Zakres zadań badawczych NOWNANO DTC jest bardzo szeroki, odzwierciedlając fakt, że jest z natury interdyscyplinarne nanonauce. Nasze centrum szkoleniowe doktoranckich obejmuje dziewięć różnych szkół lub więcej niż 20 grup badawczych.Ostatnie podkreśla badań obejmują: Rozwój grafenu - tylko ściśle dwuwymiarowy materiał, obiecując mnóstwo aplikacji (grafenu została odkryta w 2003 przez grupę Condensed Matter Manchester, który pozostaje światowym liderem w tej dziedzinie, rozwój) New człowieka metamateriały dla nanofotonika Nano-struktur dla przechowywania danych Ciekłe kryształy aplikacji w nanofotonika i jak biosensory Nanostrukturalne materiały nowej generacji foto-voltaics Tworzenie i badanie kropek kwantowych do zastosowań takich jak technologia wyświetlania, oświetlenie, ogniw i obrazowania biologicznych. Synteza nanocząstek ceramicznych i wytwarzanie nanostrukturalnych powłok ceramicznych THz nanoelektroniki, kwantowej przełączniki i prostowniki Korzystanie z nanocząsteczek dla inżynierii tkankowej Molecular magnesy do przetwarzania informacji kwantowej &nbsp Pokaż mniej