Lekarz filozofii (ekonomia)

National University of Singapore Faculty of Arts & Social Sciences

Opis programu

Przeczytaj oficjalny opis

Lekarz filozofii (ekonomia)

National University of Singapore Faculty of Arts & Social Sciences

Doktor nauk filozofii (ekonomia)

Program doktorancki ma na celu przyciągnięcie najlepszych studentów z Azji i poza nią, a także szkolenie ich do angażowania się w graniczne badania nad ekonomią.

Warunki przyjęcia

Wymagany jest dobry tytuł magistra ekonomii, aby bezpośrednio przystąpić do programu doktoranckiego. Studenci z silnym stopniem honoru (pierwsza klasa lub drugi wyższy) w ekonomii lub mają dobre tło ilościowe, takie jak matematyka, statystyki, fizyki, inżynierii, badania operacji itp .; mogą być rozpatrywane do bezpośredniego wjazdu do programu doktoranckiego.


Wnioskodawcy, których językiem ojczystym lub średnim nauczaniem uniwersyteckim nie jest język angielski, powinien przedstawić ocenę TOEFL (Test języka angielskiego jako języka obcego) lub IELTS (język testu międzynarodowego języka angielskiego) jako dowód znajomości języka angielskiego.

Wymagania dotyczące zajęć

Doktorat musi wypełnić co najmniej 15 modułów (po 4 MC każdy), aby spełnić wymogi dotyczące zajęć. Siedem z nich musi wynosić 6000 (obowiązkowe: mikroekonomia, makroekonomia, ekonometria, ekonomia matematyczna i EC6770, Graduate Research Seminar). Pozostałe moduły mogą być pobierane z modułów 5000 lub 6000. Studenci doktorski mogą zarejestrować się w EC6101, EC6102, EC6103 i EC6104 dopiero po przyjęciu i przekazaniu EC5101, EC5102, EC5103 i EC5104.

Ta szkoła oferuje programy z:
  • Język angielski
Czas trwania i cena
Ten kurs jest Na kampusie
Start Date
Data rozpoczęcia
Duration
Czas trwania
1 - 5 lat
W pełnym wymiarze godzin
Information
Deadline
Locations
Dates