Read the Official Description

Program FPM-ABPM ma na celu wyposażenie uczniów w umiejętności zawodowych odpowiednich do kariery w nauczaniu zarządzania, badań naukowych, szkoleń i konsultacji stanowiska jak i poza środowiskiem akademickim. Studenci wybrać swoich dziedzinach specjalizacji z obszarów, gdzie wymagania przemysłu i Instytut ma doświadczenie. Oczekuje się, FPM-ABPM uczonych Instytutu odgrywać wiodącą rolę w zaspokajaniu rosnącego zapotrzebowania narodu na głębszych umiejętności analitycznych i praktycznie odpowiedni potencjał badawczy w dziedzinie zarządzania. Program opiera się na doświadczeniu w indyjskiej i globalnej edukacji doktoranckich w zakresie zarządzania i dotyczą różnych dziedzin. Program ma również na celu służyć jako miejsce do pielęgnacji różne debaty akademickie dotyczące badań i działań CARP zarządzania. Struktura programu zawiera znaczący składnik kształcenia naukowców, ułatwienie zarówno w domu i zaproszonych naukowców. Oczekuje się, że uczestnicy FPM-ABPM rozwijać głębokie zrozumienie w dziedzinach badań, wybrane przez nich.

Minimalny przewidywany czas trwania programu wynosi cztery lata i maksymalnie dozwolonego okresu wynosi sześć lat. Studenci niedopełnienia wymogów w tym okresie zostaną uznane za wycofane z programu. Przez pierwsze dwa lata, student działa przedmiotów w kolejnych latach on / ona robi pracy dyplomowej.

Post-absolwentów każdej dyscyplinie, z co najmniej 55% znaków posiadających dyplom licencjata lub równoważne kwalifikacje uzyskane po co najmniej trzech latach pracy w szkole wyższej późniejszego wtórnego (10 +2) lub odpowiednik, są uprawnieni do ubiegania się. Ci, którzy posiadają kwalifikacje zawodowe, takie jak CA, ICWA i CS, które są uważane za równoważne studia podyplomowe i posiada co najmniej 55% znaków, również kwalifikują.

Kwalifikujących się kandydatów z jednego z poniższych punktów będzie wywoływana bezpośrednio do prezentacji i Wywiad:

* CAT (wyniki w dwa lata z wymaga odcięcia), zgodnie z decyzją IIPMB.

* GMAT / GRE (nie starsze niż pięć lat)

* UGC-CSIR-JRF/NET (wyniki nie starsze niż pięć lat) w danej dziedzinie specjalizacji.

* ICAR netto (wyniki nie starsze niż 5 lat)

NRIs i zagraniczni kandydaci z ważnych punktów kwalifikują się do zastosowania.

Program taught in:
Język angielski
Ten kurs jest Campus based
Data początkowa
Lipiec 2019
Duration
4 lat
W pełnym wymiarze godzin
Cena
- INR 35000 do 50000 rocznie
By locations
By date
Data początkowa
Lipiec 2019
Application deadline

Lipiec 2019

Location
Application deadline
Data końcowa