PHDSTUDIES

Programy Studia interdyscyplinarne, Szukaj najlepszych programów PhD tutaj! - PhD

Doktor filozofii lub doktorat to stopień zaawansowany, który zazwyczaj wymaga co najmniej czterech lat nauki. Ukończenie studiów licencjackich przed podjęciem pracy doktorskiej jest obowiązkowe, a niektóre programy doktoranckie wymagają również studiów magisterskich.

Nadal możesz się zastanawiać: Co to jest doktorat w dziedzinie badań interdyscyplinarnych? "Interdyscyplinarny" oznacza po prostu odniesienie do więcej niż jednego kierunku studiów, takich jak antropologia i historia łącznie. Jedną z dziedzin interdyscyplinarnych studiów jest gender studies, które zwykle koncentrują się na usuwaniu uprzedzeń z innych obszarów badań, jeśli chodzi o płeć. Inne dziedziny badań zajmują się utrzymaniem etycznych praktyk zgodnie z różnymi przepisami międzynarodowymi.

W ramach studiów interdyscyplinarnych możesz nauczyć się umiejętności rozwiązywania problemów, komunikacji i organizacji. Umiejętności związane z organizacją i rozwiązywaniem problemów mogą pomóc zaoszczędzić czas w codziennych czynnościach. Dobra komunikacja jest przydatna w różnych sytuacjach towarzyskich.

Pełne koszty studiów doktoranckich są rozłożone na wiele lat, więc trzeba odpowiednio dostosować budżet. Jeśli się poruszasz, uwzględnij te koszty, a także zakwaterowanie i wyżywienie. Inne wydatki powinny obejmować książki, opłaty za kurs i czesne.

Ogólnie rzecz biorąc, dyplom studiów interdyscyplinarnych może otworzyć drzwi do każdej kariery. Możesz zacząć od spojrzenia na pozycje badawcze w jednej z badanych dziedzin. Do badań stanowisk pracy należy zaliczyć metodologa analitycznego i badacza eksperymentalnego. W środowisku akademickim możesz szukać tytułów takich jak wykładowcy adiunkt i profesor nadzwyczajny w wybranej dziedzinie. Jeśli masz kwalifikacje, psychologia może być również możliwą ścieżką kariery.

Badania interdyscyplinarne można znaleźć w różnych miejscach na całym świecie. Aby zawęzić wyszukiwanie, zrób listę rzeczy, których nie chcesz robić w szkole. Wyszukaj poniżej swój program i skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym wybranej szkoły, wypełniając formularz zgłoszeniowy.

4 Wyniki z Studia interdyscyplinarne Filter

Unicaf University (ZM)
Doktorat
<
Studia dzienne
<
studia niestacjonarne
Język angielski
Ośrodek kształcenia
Online

Celem programu doktora jest przygotowanie następnego pokolenia wiodących naukowców. Doktor jest programem niezależnego, samodzielnego kierunku naukowego, wspieranego przez zes ...

Czytaj więcej

Programy doktoranckie

Silesian University of Technology - Joint Doctoral School
Doktorat
<
Studia dzienne
<
4 lat(a)
Język angielski
Ośrodek kształcenia

Wspólna Szkoła Doktorancka oferuje interdyscyplinarną edukację obejmującą szeroki zakres dyscyplin naukowych (Tematy pracy doktorskiej). Czas trwania doktoratu Program trwa 4 ...

Czytaj więcej

Doktor Interdyscyplinarnych Studiów Gender (Międzyuczelnianego)

Universidad de La Laguna
Doktorat
<
Studia dzienne
<
studia niestacjonarne
Język hiszpański
Język angielski
Ośrodek kształcenia

Doktor Interdyscyplinarnych Studiów Gender to powieść zakład na hiszpańskim uniwersytecie, ponieważ bez precedensu w hiszpańskim uniwersytecie. Jest to propozycja, która przyc ...

Czytaj więcej

Ben-Gurion University of the Negev
Doktorat
<
Studia dzienne
<
studia niestacjonarne
Język angielski
Ośrodek kształcenia

Departament Edukacji Katedra Literatury Obcych

Czytaj więcej