PHDSTUDIES

Programy Historia społeczna, Szukaj najlepszych programów PhD tutaj! - PhD

Doktorat - bardziej formalnie określany jako "doktor filozofii" - jest najwyższym stopniem, jaki może uzyskać akademicki. Zazwyczaj oznacza to, że akademik spełnił wymagania, aby zostać ekspertem w swojej dziedzinie i zasługuje na tytuł "doktora".

Czym jest doktorat z historii społecznej? Historia społeczna jest poddziedziną historii, która koncentruje się na doświadczeniach osób żyjących w przeszłości. Uczeni, którzy poszukują tego zaawansowanego stopnia, będą uczestniczyć w kursach dotyczących wielu tematów historycznych, w tym polityki i polityki, socjologii rasy i płci oraz ekonomii. Na podstawie tych tematów student wybiera konkretny obszar, na którym należy prowadzić intensywne badania. Dodatkowo analiza jakościowa i ilościowa jest istotnym elementem każdego programu doktoranckiego historii społecznej.

Doktor historii społecznej przedstawia możliwość rozwijania umiejętności na wysokim poziomie. Zdolność do badania, wyciągania i przedstawiania wniosków na podstawie wspomnianych badań oraz znajomość wydarzeń historycznych pomoże osobie o tym stopniu pogłębić jej lub jego pozycję akademicką w terenie i potencjalnie pomóc w przyszłych decyzjach politycznych.

Koszt uczestnictwa w studiach doktoranckich w historii społecznej zależy od wielu czynników, w szczególności od tego, która instytucja przyznaje tytuł. Może zająć od trzech do pięciu lat, aby uzyskać doktorat z historii społecznej.

Ze względu na oparty na badaniach zestaw umiejętności koniecznych do uzyskania tytułu doktora w tej dziedzinie, typowy wynik stanowi kariera w środowisku akademickim, w tym wykładowca, profesor lub dziekan. Istnieje jednak szeroki zakres możliwych karier. Osoby z tym stopniem często mogą stać się autorami, analitykami think tanków lub planistami. Ze względu na względną bliskość tej dziedziny z historią polityczną wielu urzędników państwowych ma doświadczenie w tej dziedzinie akademickiej.

Programy doktoranckie z historii społecznej istnieją na całym świecie, a wiele z nich jest dostępnych lokalnie lub online. Wyszukaj poniżej swój program i skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym wybranej szkoły, wypełniając formularz zgłoszeniowy.

4 Wyniki z Historia społeczna Filter

Doktorat z historii towarzystw, instytucji i myśli. Od historii średniowiecza do współczesności

University of Trieste
Doktorat
Paź 2020
<
Studia dzienne
<
3 lat(a)
Język angielski
Ośrodek kształcenia

Ogólny cel edukacyjny "Historii społeczeństw, instytucji i myśli. Od historii średniowiecznej do współczesnej "doktorat jest jednolity dla wszystkich programów nauczania, choc ...

Czytaj więcej

Doktor nauk ekonomicznych i społecznych

ISEG - Lisbon School of Economics & Management
Doktorat
Sie 2020
<
Studia dzienne
<
3 lat(a)
Portugalski
Ośrodek kształcenia

Doktorat Historia gospodarcza i społeczna została założona przez Politechnikę Lizbońską w 1991 r. I dostosowana do Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego w 2009 r. Ten kur ...

Czytaj więcej

Doktorat z socjologii historycznej

Faculty of Humanities, Charles University
Doktorat
<
Studia dzienne
<
4 lat(a)
Język angielski
Ośrodek kształcenia i studia online
Ośrodek kształcenia
Online

Głównymi tematami socjologii historycznej są: zmiana społeczna, modernizacja, procesy modernizacyjne, analiza cywilizacyjna, kształtowanie się państw i narodów, kształtowanie ...

Czytaj więcej

Doktor nauk ekonomicznych

The University of Edinburgh - The School of History, Classics & Archaeology
Doktorat
<
Studia dzienne
<
studia niestacjonarne
<
3&nbsp;-&nbsp;6 lat(a)
Język angielski
Ośrodek kształcenia

Doktor nauk ekonomicznych i społecznych oferuje możliwość studiowania historii ekonomicznej i społecznej na zaawansowanym poziomie poprzez niezależne badania. Prowadzimy jedną ...

Czytaj więcej