PHDSTUDIES

Programy Archiwistyka, Szukaj najlepszych programów PhD tutaj! - PhD

Po ukończeniu studiów licencjackich lub magisterskich student zainteresowany nauką lub nauczaniem może chcieć rozważyć program doktorancki. Takie programy zwykle wymagają rozprawy lub pracy magisterskiej, aby zakwalifikować się do ukończenia studiów i zwykle trwają co najmniej trzy lata.

Co to jest doktor nauk archiwalnych? Doktor nauk archiwalnych jest programem z zakresu bibliotekoznawstwa, archiwistyki i badań informacyjnych dotyczących zapisów ludzkich doświadczeń. Studenci zazwyczaj poznają tworzenie i wykorzystanie materiałów kulturowych, zachowanie i zarządzanie zapisami cyfrowymi oraz interakcje cyfrowych systemów informacyjnych. Kursy mogą obejmować takie tematy, jak zarządzanie zasobami informacji, zaawansowane metody badawcze oraz tematy związane z zarządzaniem dokumentami elektronicznymi.

Absolwenci studiów doktoranckich z dziedziny archiwistyki opracowują szereg zbywalnych umiejętności, w tym umiejętność samodzielnej pracy w zespole. Silne umiejętności badawcze i pisarskie mogą być przydatne na wielu stanowiskach w sektorach non-profit, publicznym i prywatnym.

Koszty związane z doktoratem zależą od wielu czynników, w tym od formatu programu, długości studiów i konkretnej instytucji. Osoby rozważające doktorat mogą uznać za przydatne zbadanie kosztów programów przed złożeniem wniosku.

Doktor nauk archiwalnych przygotowuje absolwentów do kariery w różnych dziedzinach. Oprócz stanowisk dydaktycznych na wyższych uczelniach absolwenci mogą również dobrze pracować w zawodzie archiwisty lub menedżera płyt w sektorze publicznym, prywatnym lub non-profit lub jako bibliotekarz. Dodatkowo absolwenci mogą uzyskać zatrudnienie na stanowiskach takich jak kurator muzeum lub kierownik projektu, którzy wykorzystują umiejętności nabyte podczas studiów.

Programy doktoranckie są dostępne w różnych formatach na całym świecie. Wiele programów oferuje zajęcia w niepełnym wymiarze godzin i kursy online w celu wspierania studentów, którzy potrzebują bardziej elastycznych opcji. Wyszukaj poniżej swój program i skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym wybranej szkoły, wypełniając formularz zgłoszeniowy.

 

2 Wyniki z Archiwistyka Filter

Doktorat z informatyki i nauk informatycznych

Rochester Institute of Technology (RIT)
Doktorat
24 Sie 2020
<
Studia dzienne
<
3 lat(a)
Język angielski
Ośrodek kształcenia

Doktorat w naukach komputerowych i informatycznych jest stopniem naukowym mającym na celu stworzenie niezależnych naukowców, naukowców najnowocześniejszych i dobrze przygotowa ...

Czytaj więcej

Doktorat z zakresu bibliotekoznawstwa

International University For Graduate Studies - IUGS
Doktorat
Sie 2020
<
studia niestacjonarne
Język angielski
Ośrodek kształcenia

Doktor filozofii (PhD) w Bibliotece i Nauk Informacyjnych jest dostępna dla bibliotekarzy, którzy są ABD, lub mają dwa stopnie mistrzów, który jest akredytowany ALA Biblioteko ...

Czytaj więcej