Doktorat z zakresu przywództwa i zarządzania

Informacje ogólne

Opis programu

Program ten kładzie nacisk na badania zarówno filozofii, teorii i praktyki przywództwa, jak i zarządzania, aby analizować je w ramach przywództwa (w przeciwieństwie do zarządzania). Program przewiduje badanie praktyk przywódczych i zarządczych, w tym dynamiki kontekstu lider-obserwujący, przywództwa adaptacyjnego oraz zarządzania zasobami finansowymi, materialnymi i ludzkimi. Ma następujące stężenia;

 1. Korporacyjne przywództwo i ład korporacyjny,
 2. Psychologia przywództwa,
 3. Zarządzanie publiczne,
 4. Przywództwo obywatelskie,
 5. Przywództwo w sektorze religijnym i
 6. Zarządzanie, sprawowanie rządów i przywództwo polityczne.

Doktorat Programy Tryb opcji nauki na okres zajęć:

 • Zajęcia wieczorowe - od poniedziałku do czwartku
 • Zajęcia weekendowe - piątek i sobota
 • Zajęcia modułowe - 2 tygodnie w każdym semestrze

130892_photo-1517245386807-bb43f82c33c4.jpgHeadway / Unsplash

Warunki przyjęć

 • Aby zostać przyjętym na studia doktoranckie AIU , kandydat musi posiadać tytuł magistra AIU lub instytucji uznanej przez Senat AIU . Oprócz posiadania stopnia, kandydat musi mieć łączną średnią co najmniej B w swoich studiach magisterskich i musi wykazać się umiejętnościami w badaniach akademickich. Zastosowanie będą miały minimalne wymagania określone w programie.
 • W wyjątkowych przypadkach Senat, na zalecenie którejkolwiek ze szkół, może przyjąć na studia doktoranckie kandydatów, którzy posiadają tytuł magistra, pod warunkiem, że tacy kandydaci, na podstawie przeprowadzonych badań, pracy zawodowej i akademickiej, może wykazać, że są dobrze wykwalifikowani do podjęcia pracy doktorskiej.

Kiedy złożyć wniosek

Wnioski o regularne programy zwykle zamykają się 15 grudnia na spożycie w styczniu, 15 kwietnia na spożycie w maju i 15 sierpnia na przyjęcie we wrześniu.

Aby studenci zagraniczni zostali przyjęci do wrześniowej rekrutacji, formularz aplikacyjny powinien zostać wysłany do kwietnia, w przypadku rekrutacji styczniowej powinieneś przesłać aplikację do września, a do rekrutacji kwietniowej powinieneś wysłać formularz aplikacyjny do stycznia.

W przypadku programów szkolnych Twoja aplikacja powinna dotrzeć do nas nie później niż 10 marca na święta kwietniowe, 10 lipca na święta sierpniowe i 10 listopada na święta grudniowe.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Africa International University is a chartered Christian university located in the serene environment of Karen, Nairobi, a strategic location, serene and conducive for learning. Africa International U ... Czytaj więcej

Africa International University is a chartered Christian university located in the serene environment of Karen, Nairobi, a strategic location, serene and conducive for learning. Africa International University currently trains students in Theology, Business, ICT, Psychology, Languages, Community Development, Linguistics Leadership and Education. Pokaż mniej