Doktorat z inżynierii elektrycznej i komputerowej

Informacje ogólne

Opis programu

Program doktorancki (doktor) w dziedzinie inżynierii elektrycznej i komputerowej (lub elektrotechniki i elektroniki, EEC) to program badawczy (badania). Jego celem jest poszerzenie wiedzy w zakresie inżynierii elektrycznej i komputerowej oraz wyposażenie studentów w wyjątkową zdolność do podejmowania zaawansowanych badań i oryginalnych badań. Doktorat w EWG ma na celu umożliwienie studentom kariery naukowej i / lub nauczania w przemyśle, instytucjach badawczych, uniwersytetach i administracji. Program powinien również zaszczepić każdemu uczniowi biegłość w zakresie innowacji, przejawiając fundamentalny postęp wiedzy i umożliwiając absolwentom integrację w ich edukacji i doświadczanie największych wyzwań zawodów technologicznych. Program koncentruje się na nowatorskich zagadnieniach technologicznych, które wykraczają poza granice inżynierii komputerowej, robotyki, mikroelektroniki, przetwarzania sygnałów i komunikacji cyfrowej.

Środowisko badawcze składa się z Departamentu Inżynierii UTAD i następujących instytutów badawczych

INESC TEC - Institute of Systems Engineering and Computers, Technology and Science

CITAB - Centrum Badań i Technologii w Dziedzinie Środowiskowych i Biologicznych Nauk

INESC P

Uzyskanie stopnia

Doktorat z inżynierii elektrycznej i komputerowej jest przyznawany studentowi, który:

  • Ukończył pomyślnie przedmioty zgodnie z organizacją kursu, uzyskując 60 punktów ECTS;
  • Uzyskuje zatwierdzenie planu badań (planowanie i programowanie pracy magisterskiej), przedstawionego pod koniec pierwszego roku (zwykle w lipcu - w roku akademickim 2017/2008 będzie to 12 lipca 2018 r.);
  • Prześlij i zatwierdź pracę dyplomową w wyniku wcześniej zaakceptowanego planu badań.

Składanie pracy

Tezę należy przedłożyć w języku angielskim (lub w języku portugalskim, w przypadkach zaakceptowanych przez radę naukową) przed upływem 4 lat studiów doktoranckich.

Tymczasowa wersja pracy zostanie oceniona przez jury w publicznej obronie, a poprawki mogą zostać określone. Dyplom przyznawany jest dopiero po dostarczeniu ostatecznej i poprawionej wersji pracy.

Harmonogram

  • Weekly Schedule: Tutorial Regime
  • Kalendarz akademicki: od września do czerwca

Żywotność

Kurs składa się z dwóch części, z których pierwsza trwa dwa semestry, a druga trwa trzy lata: a) Pierwsza część kursu odbędzie się w ciągu dwóch semestrów B) Druga część ma prace badawcze prowadzące do przygotowania pracy magisterskiej, które zostaną przedstawione w sposób określony przez obowiązujące ustawodawstwo i regulamin doktorski obowiązujący w UTAD .

60 punktów ECTS odpowiada przedmiotom, które student musi zaliczyć, a 180 punktów ECTS odpowiada pracy dyplomowej.

Profesjonalne wyjścia

Przygotowuje studentów do kariery naukowej i / lub nauczania w przemyśle, instytucjach badawczych, uniwersytetach i administracji.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

A Universidade de Trás-os-Montes e Alto Douro, sedeada em Vila Real, mais conhecida por UTAD, é uma instituição orientada para a criação, transmissão e difusão da cultura, do saber e da ciência. Situa ... Czytaj więcej

A Universidade de Trás-os-Montes e Alto Douro, sedeada em Vila Real, mais conhecida por UTAD, é uma instituição orientada para a criação, transmissão e difusão da cultura, do saber e da ciência. Situada numa região em desenvolvimento, fomenta o empreendedorismo, em estreita relação com a comunidade, seus organismos, instituições e tecido empresarial, aprofunda o conhecimento científico, desenvolve tecnologia e promove a inovação, procurando responder aos problemas e desafios de âmbito global, nacional e regional. Pokaż mniej