Doktorat z ekonomii

Informacje ogólne

Opis programu

Program doktorancki w dziedzinie ekonomii ma na celu przeszkolenie specjalistów z najbardziej zaawansowanymi teoretycznymi, analitycznymi i metodologicznymi możliwościami prowadzenia projektów badawczych. Ich innowacyjne badania poszerzą obecne granice wiedzy i pomogą w sformułowaniu etycznej i odpowiedzialnej polityki gospodarczej i społecznej.

Informacje ogólne

 • Przyznanie tytułu: doktor nauk ekonomicznych
 • Modalność: Pełny czas
 • SNIES: 107650
 • Przewidywany czas trwania: 4 lata
 • Kwalifikowana uchwała rejestru: Uchwała 262 z 16 stycznia 2019 r., Ważna do 16 stycznia 2026 r
 • Opłata rejestracyjna: 15 750 000 USD / Semestr *
 • Rodzaj szkolenia: studia podyplomowe
 • Miejsce, w którym jest oferowana: Bogotá DC

* Wartość rejestracyjna odpowiada kosztowi w okresie ustalonym na rok 2019.

program

Program nauczania składa się z trzech cykli, w których przez cztery lata bierze się łącznie 96 punktów.

Cykl I (28 punktów): Uzasadnienie (jeden rok)

Obejmuje on siedem przedmiotów, które pozwolą studentowi pogłębić narzędzia rdzenia dyscypliny (mikroekonomia, makroekonomia i ekonometria) niezbędne do prowadzenia badań ekonomicznych na granicy wiedzy. Cykl kończy się przedstawieniem kompleksowego badania wiedzy ekonomicznej i przygotowaniem wstępnej propozycji badawczej, która posłuży jako podstawa pracy doktorskiej.

Cykl II (28 punktów): Pogłębianie (jeden rok)

Składa się z siedmiu przedmiotów podzielonych na trzy kategorie: rozwój gospodarczy, pogłębianie przedmiotów (w których student może skupić się na najbardziej konkretnych narzędziach, aby rozwinąć swój program badawczy) i seminaria badawcze. Pod koniec tego cyklu student musi zdefiniować swoją propozycję badawczą i przedłożyć pierwszy postęp w postaci artykułu do publikacji do zarządzania programem.

Cykl III (40 punktów): badania (dwa lata)

Punkty poświęcone są wyłącznie tematowi seminarium doktorskiego. Student będzie rozwijał zgromadzony potencjał badawczy przez pierwszą połowę programu i będzie korzystał ze informacji zwrotnych uzyskanych podczas prezentacji swoich badań w seminarium departamentu, a także możliwości pobytu za granicą. Cykl kończy się wsparciem pracy doktorskiej, złożonej z trzech samodzielnych artykułów badawczych.

wnioskodawca profilu

Program skierowany jest zarówno do ekonomistów, jak i specjalistów z innych dyscyplin krajowych i zagranicznych uniwersytetów, którzy mają dużą motywację do pogłębiania swoich umiejętności badawczych przy akompaniamencie nauczycieli pierwszego stopnia w jednym z najlepszych departamentów ekonomicznych w kraju.

Sukces w przedmiotach programu zależy w dużym stopniu od umiejętności akademickich, z którymi liczy się uczeń, jego pasji do nauki i zainteresowania badaniami. Wymaga to również szerokiej dostępności czasu, a także dobrego zarządzania językiem angielskim, które umożliwia dostęp do globalnej granicy wiedzy ekonomicznej.

profil absolwenta

Absolwenci Doktoratu Ekonomii zdołali wykazać się wysokim poziomem zrozumienia i zarządzania głównymi narzędziami teoretycznymi i empirycznymi stosowanymi w obecnych badaniach.

Będą również poświadczać swoje umiejętności tworzenia wiedzy dzięki wkładom zawartym w ich pracach doktorskich. Wkłady te wzbogacą obszary badawcze wnioskodawcy, a najlepiej, w niektórych przypadkach, przyczynią się do sformułowania polityk publicznych, które prowadzą do poprawy warunków życia ludności kraju, zwłaszcza tych najbardziej narażonych.

Obszary działania absolwentów: praca i badania

Absolwenci doktoratu z ekonomii będą mogli zastosować umiejętności nabyte w trakcie studiów doktoranckich na dowolnym stanowisku, które wymaga dostępu do globalnej produkcji nowej wiedzy i z kolei uczestniczyć w tym stworzeniu. Niektóre z tych ofert pracy obejmują uczelnie, stanowiska publiczne w bankowości państwowej i centralnej, działalność doradczą i badawczą w sektorze prywatnym, stanowiska w organizacjach wielostronnych, takich jak IDB, Bank Światowy i inne.

Nasze różnice

 • Siła nauczania
  Ponad trzydziestu profesorów z doktoratami z ekonomii z najbardziej prestiżowych uniwersytetów na świecie (m.in. Harvard, Brown, NYU, London School of Economics, Toulouse School of Economics). Są całkowicie odpowiedzialni za zapewnienie akademickiej i badawczej jakości programu zgodnie z najwyższymi międzynarodowymi standardami.
 • Dochodzenie
  Związani z dwoma wysokiej jakości grupami badawczymi popieranymi przez Colciencias, doktoranci będą aktywną częścią działalności badawczej (seminaria, szkoły letnie z międzynarodowymi badaczami, warsztaty w określonych dziedzinach ekonomii) w ramach Wydziału Ekonomii.
 • Współpraca interdyscyplinarna
  Unikalny ekosystem badawczy wspierany przez 40 programów licencjackich i ponad 120 programów podyplomowych (w tym 12 doktoratów) w ramach 20 wydziałów. Pontificia Universidad Javeriana promuje i ceni interdyscyplinarne studia i oferuje idealne warunki do jej osiągnięcia.
 • Infrastruktura fizyczna
  Nasz kampus, położony w centrum Bogoty, nieustannie zwraca uwagę w Bibliotece Ogólnej, aby zapewnić stały dostęp do wyjątkowego katalogu baz danych i repozytoriów. Studenci korzystają także z usług Centrum Szkolenia Sportowego Javeriano oraz dynamicznej sceny artystycznej i kulturalnej naszego Uniwersytetu.

Rekrutacja

Proces przyjmowania na Uniwersytet opiera się na trzech grupach kryteriów: postawa, umiejętności i / lub wiedza. Z których każdy z kandydatów będzie oceniany poprzez działania ustanowione przez program, takie jak: wywiad, konkretne testy, między innymi (zależy od każdego programu). Wnioskodawca inicjuje proces rejestracji do programu za pomocą formularza rejestracyjnego.

W poniższej tabeli zobaczysz określoną wartość dla każdej grupy kryteriów i jej konkretnych działań:

112509_Admision07.png

* W czynności, o której mowa w egzaminie, możesz wybrać jeden z powiązanych egzaminów.

Każda z grup kryteriów: Postawa, Umiejętność i Wiedza będzie miała określone działania do oceny, a te działania z kolei będą miały określoną wartość. Pamiętaj, że działanie może się powtarzać w różnych kryteriach, ale nie oznacza to, że powinieneś je powtarzać dla każdego z nich. W kryterium Wiedzy możesz znaleźć kilka egzaminów, z których możesz wybrać do procesu rekrutacji.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Founded by the Society of Jesus in 1623, it is a Catholic university, recognized by the Colombian government, which aims to serve the human community, especially Colombia, seeking to establish a more ... Czytaj więcej

Founded by the Society of Jesus in 1623, it is a Catholic university, recognized by the Colombian government, which aims to serve the human community, especially Colombia, seeking to establish a more civilized, more educated and juster society, inspired by Gospel values. Pokaż mniej
Bogota , Bogota + 1 Więcej Mniej