Doktorat z badań TESOL

Informacje ogólne

Opis programu

Przegląd

Ten kurs doktorancki jest w całości poświęcony badaniu TESOL. Ten doktorat będzie interesujący dla tych, którzy mają doświadczenie w zakresie języków, językoznawstwa, lingwistyki stosowanej lub dziedziny pokrewnej, a także dla praktyków nauczania języków obcych, którzy są żywo zainteresowani badaniami.

Ten kurs rozwinie twoje umiejętności badawcze i postawi cię na drodze do zostania niezależnym badaczem. Doktorat jest znaczącą kwalifikacją, która wyznaczy Cię jako eksperta w dziedzinie nauczania języka angielskiego dla osób posługujących się innymi językami. Osiągniesz nowe umiejętności w zrozumieniu skomplikowanych zagadnień, wyostrzysz swoje umiejętności rozwiązywania problemów, zwiększysz swoją pewność siebie jako badacza i poszerzysz swoją wiedzę na temat pola, jednocześnie korzystając z doktoranckiego doświadczenia.

Będziemy wspierać Cię przez cały twój czas na doktoracie TESOL Research. Przed rozpoczęciem pracy dyplomowej, kurs będzie sprzyjał rozwojowi twoich umiejętności badawczych poprzez siedem nauczanych modułów TESOL, metod badawczych i teorii edukacyjnych. Nasz doktorat w dziedzinie badań TESOL zapewni ci możliwość wyjścia poza to, co jest wymagane od Masters of Research (MRes) i Educational Doctorate (EdD), dzięki czemu przygotujesz bardziej merytoryczną tezę o mocy 60 000 słów.

Środowisko akademickie na University of Stirling da Ci nie tylko wolność i wyzwania, ale także wiele okazji do intelektualnej debaty z innymi ekspertami. Twoja doktorancka podróż będzie kształtować twoją przyszłość jak żadne inne kwalifikacje - akademickie, zawodowe i osobiste.

Po ukończeniu studiów będziesz wszechstronnym, profesjonalnym badaczem, który:

  • ma wiedzę o szerszym polu edukacyjnym
  • jest biegły w posługiwaniu się zarówno metodami ilościowymi, jak i jakościowymi
  • posiada umiejętności potrzebne do badania dowolnego obszaru w ramach TESOL
  • jest w stanie wnieść wkład w wiedzę naukową i praktykę zawodową

Najważniejsze powody, dla których warto uczyć się u nas

# 1 Studiuj w dynamicznym wydziale akademickim, który jest w rankingu 10 najlepszych w Wielkiej Brytanii dla edukacji (The Complete University Guide 2019)

# 2 Otrzymuj dedykowane wsparcie w procesie rozwoju wiedzy i badań od pierwszego dnia doktoratu

# 3 Korzystaj z elastycznego programu dostarczanego intensywnie, co pozwala na intensywne czytanie i badania

Nauczanie

Wykładane moduły tego przełomowego doktoratu w ramach kursu TESOL Research są dostarczane na zasadzie face-to-face i blended. Styl dostarczania, taki jak wykłady, warsztaty i prezentacje studentów, jest starannie dobierany tak, aby pasował do zawartości modułu i Twoich potrzeb.

Będziesz korzystać z elastycznego kursu realizowanego intensywnie (głównie w piątki), dzięki czemu będziesz mógł intensywnie czytać i badać.

Studenci TESOL są również zapraszani na spotkania grupy badawczej TESOL ds. Badań rozwojowych, jak również na szkolenia w zakresie nauczania języka angielskiego (ELTR) prowadzone przez czołowych naukowców i specjalistów.

W najnowszym badaniu przeprowadzonym przez QS pracownicy z University of Stirling otrzymali 5 na 5 gwiazdek za nauczanie (QS World University Rankings 2018).

Oszacowanie

Oceny dla nauczanych modułów będą się różnić w zależności od ich poszczególnych efektów uczenia się i mogą obejmować prezentację, bibliografię z adnotacjami, esej oraz propozycję badań. Dla każdego modułu 20-kredytowego zostaniesz poproszony o wyprodukowanie pracy odpowiadającej esejowi o objętości 3000 słów. Ostatnim zadaniem będzie wykonanie oryginalnych badań, które zostaną zgłoszone w pracy 60 000 słów.

Studenci, którzy przeszli trzy z 20 modułów kredytowych (w tym dwa podstawowe), ale nie przechodzą do innych modułów nauczanych, będą kończyli studia podyplomowe w TESOL Research.

Studenci, którzy przeszli sześć z 20 modułów kredytowych (w tym czterech podstawowych), ale nie przechodzą do Praktyki badawczej TESOL (TESPR03), kończą studia podyplomowe w TESOL Research.

Kandydaci, którzy przeszli wszystkie siedem modułów nauczanych, ale nie przystąpili do pracy dyplomowej (TESPR04), opuszczą MRes w badaniu TESOL.

Studiować za granicą

Jako student na naszym kursie doktoranckim TESOL Research masz fantastyczną możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego w nauczaniu języka angielskiego dla osób posługujących się językiem angielskim jako obcym w 33 krajach europejskich dzięki stażom Erasmus.

University of Stirling rozwinął także ścisłą współpracę z dwoma uniwersytetami na całym świecie, aby znaleźć możliwie jak najbardziej płynne staże i zaoferować dostosowane do indywidualnych potrzeb możliwości nauczania i uczenia się. Jeśli spełniasz kryteria kwalifikacyjne, możesz ubiegać się o miejsce docelowe z:

Uniwersytet Leuphana w Lüneburg, Niemcy

Przeprowadzić obserwację klasową, nadzór małych grup i pomoc dydaktyczną w lokalnym liceum. Podczas wakacji szkolnych będziesz miał szansę pracować nad rozwojem materiałów lub wspieraniem pisania na uczelni.

Uniwersytet Széchenyi István na Węgrzech

Zaangażuj się w obserwację klasową i nauczanie na uniwersytecie lub w szkole uniwersyteckiej.

Informacje o aplikacji zostaną przekazane studentom, którzy podejmują się doktoratu TESOL Research.

Dyrektor kursu

Dr Vander Viana

tesol@stir.ac.uk

44 (0) 1786 467681

Opłaty - 2018/2019

  • Za granicą, rok 1: 15 250 funtów, rok 2: 13 250 funtów, rok 3: 13 250 funtów, rok 4 (w razie potrzeby): 13 250 funtów
  • Strona główna / EU Year 1: 6,200 GBP, Year 2: 4 260 £, Year 3: 4 260 £, Year 4 (jeśli wymagane): 4260 £
Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

At the University of Stirling, being the difference is in our DNA – providing education with a purpose and carrying out research that helps to shape society.

At the University of Stirling, being the difference is in our DNA – providing education with a purpose and carrying out research that helps to shape society. Pokaż mniej