Doktorat z administracji biznesowej

Informacje ogólne

Liczba dostępnych lokalizacji: 3

Opis programu

Przenieś swoją karierę na wyższy poziom, zachowując zdrową równowagę między życiem zawodowym a prywatnym!

Trudne, elastyczne i globalne

Stopień doktora w Europie z naciskiem na badania biznesowe i ich zastosowanie w przemyśle.

Zdobycie upragnionego stopnia doktora na renomowanej uczelni to marzenie wielu profesjonalistów! Wymaga to poświęcenia i zaangażowania, aby podjąć jedną z najważniejszych decyzji w życiu. Program DBA to pełny stopień doktora, ale zawiera kilka sprzeczności z doktorem akademickim. stopień. DBA specjalizuje się w efektywnym wykorzystywaniu kluczowych doświadczeń zawodowych w prowadzeniu badań przemysłowych.

Ten stopień jest opracowywany i dostarczany we współpracy z Universidad Catolica De Murcia (UCAM), Hiszpania, zaliczanym do 10 najlepszych uniwersytetów w Europie według rankingu Times Higher Education-2019 dla jakości edukacji. Stopień końcowy jest wydawany przez UCAM, który zostanie przyznany na konferencji odbywającej się na Uniwersytecie w Hiszpanii.

Program zapewni słuchaczom niezbędne umiejętności, aby przyczynić się do tworzenia i rozpowszechniania nauk stosowanych w obszarach zarządzania i administracji biznesowej. Podróż badawcza jest ułatwiona dzięki dobrze rozwiniętym zasobom cyfrowym, osobistemu nauczycielowi i wsparciu przewodników badawczych. To doświadczenie w nauce i badaniach stawia przed Tobą wyzwanie, aby udoskonalić swoją krytyczną i analityczną wiedzę. Rozwiniesz umiejętności badawcze, aby stać się ekspertem w swojej dziedzinie z udowodnioną umiejętnością myślenia nieszablonowego. Program został zaprojektowany tak, aby pasował do napiętego harmonogramu kadry kierowniczej wyższego szczebla, zapewniając równowagę między życiem zawodowym a prywatnym.

141824_pexels-photo-2182969.jpeg

O uniwersytecie

UCAM to prywatny uniwersytet katolicki z 20-letnią historią i ponad 16 000 studentów, oferujący 33 wybitnych europejskich oficjalnych kierunków studiów licencjackich, 45 magisterskich i 66 doktoratów wśród innych prestiżowych tytułów.

Założony w 1996 roku UCAM jest w pełni akredytowanym uniwersytetem europejskim z jasną misją: dostarczanie studentom wiedzy i umiejętności, aby służyć społeczeństwu, przyczyniać się do dalszego poszerzania wiedzy ludzkiej poprzez badania i rozwój. UCAM umożliwia uczniom rozwijanie własnych umiejętności w świecie rzeczywistym. Najwyższej klasy infrastruktura kampusu, laboratoria i studia w połączeniu z praktycznymi komponentami edukacyjnymi przygotują studentów do wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce.

Studenci muszą odbyć staż w publicznej lub prywatnej instytucji, gdzie poznają przedsmak swojej przyszłej dziedziny wiedzy. UCAM utworzył ponad pięćdziesiąt grup badawczych w ścisłej współpracy z przedsiębiorstwami takimi jak Coca-Cola, Danone, Vodafone i Siemens, zapewniając niektórym studentom możliwość wniesienia wkładu naukowego.

UCAM jest jedną z pierwszych uczelni, które dostosowały swoje programy do Europejskiego Systemu Jakości Edukacji, zgodnie z Procesem Bolońskim.

Co to jest DBA?

Doktorat z zarządzania biznesem (DBA) to mieszany stopień doktora w niepełnym wymiarze godzin o międzynarodowym zasięgu i reputacji, mający na celu poprawę praktyki wykonawczej i zawodowej poprzez zastosowanie solidnej teorii i rygorystycznych badań nad rzeczywistymi i złożonymi problemami w biznesie i zarządzaniu.

Zwiększa zdolność uczniów do rozwijania teorii wiedzy, jej zastosowania w biznesie. Kluczowym aspektem programów jest rozwój umiejętności osobistych, konsultacyjnych i badawczych w kontekście rygorystycznych i odpowiednich badań.

Kto powinien rozważyć DBA?

Doctor of Business Administration kieruje się chęcią zainicjowania prawdziwych zmian w swoich firmach lub dziedzinach poprzez podejmowanie decyzji w oparciu o dane. Program będzie szczególnie przydatny dla doświadczonych kierowników wyższego szczebla, kierowników wyższego szczebla, szefów działów, konsultantów, nauczycieli zarządzania i przedsiębiorców. Doświadczenie DBA stanowi dla ucznia wyzwanie do wyostrzenia krytycznej i analitycznej wiedzy. Rozwiniesz swoje umiejętności badawcze, aby stać się ekspertem w swojej dziedzinie z udowodnioną umiejętnością myślenia nieszablonowego.

DBA i doktoraty - równi, ale różni

DBA to program na poziomie menedżerskim przeznaczony dla pracujących profesjonalistów z dużym doświadczeniem menedżerskim, a także z tytułem magistra, którzy chcą dalej rozwijać swoją karierę. DBA ma zarówno rygor, jak i znaczenie, ponieważ wnosi wkład w teorię, praktykę i badania w biznesie i zarządzaniu. Program DBA to pełnoprawny stopień doktora, ale w przeciwieństwie do doktoratu kładzie się nacisk na doświadczenie zawodowe.

Ph.D. jest skierowany do osób zainteresowanych karierą naukową w środowisku akademickim.

Przekształć swoje doświadczenie korporacyjne w wiedzę i wywrzyj realny wpływ na swój biznes w przyszłości.

Struktura programu

Program oferuje dobrze zorganizowane zajęcia, mające na celu budowanie kompetencji badawczych. Następnie realizowany jest projekt badawczy, który ma na celu zademonstrowanie umiejętności i wiedzy zdobytej podczas początkowego kursu, przyczyniając się do poprawy i udoskonalenia istniejących praktyk biznesowych.

DBA składa się z dwóch etapów.

Etap 1: składa się z pięciu modułów nauczanych w roku 1, przyczyniających się do uzyskania 60 punktów ECTS.

Etap 2: Po pomyślnym ukończeniu etapu 1, uczniowie przechodzą dalej, aby ukończyć ostateczną „Tezę praktyczną”, którą należy ukończyć w ciągu 2 lat od rozpoczęcia badań.

Maksymalny czas trwania badania to 3 lata, a minimalny okres 1 roku.

Nagroda za wczesne wyjście

Wybrani studenci etapu 1 otrzymają tytuł Master of Philosophy (MPhil) in Management od Universidad Catolica De Murcia, Hiszpania, jeśli student zdecyduje się wyjść bez ukończenia końcowej pracy naukowej.

Trwanie

Etap nauki - 1 rok

Etap badawczy - 2 lata

Chociaż termin przeznaczony na badania wynosi 2 lata, uczący się może go przedłużyć o kolejny rok. Ambitny student może nawet ukończyć badanie w ciągu jednego roku, również na podstawie swojego harmonogramu.

Szczegóły modułu

1 rok

Celem Roku Pierwszego jest dostarczenie teoretycznych i praktycznych podstaw metodologii badań dla zaawansowanych badań empirycznych w dziedzinie zarządzania. Dalsza część roku pierwszego polega na zastosowaniu wiedzy i zrozumienia metodologii badań w rzeczywistym badaniu pilotażowym i ogólnej propozycji pracy dyplomowej oraz na refleksji na temat własnych wyników jako naukowca.

 • M1. Metodologia i metody badań - 10 ECTS
 • M2. Zagadnienia badawcze we współczesnym zarządzaniu - 10 ECTS
 • M3. Tymczasowy projekt badawczy (badanie pilotażowe) - 10 ECTS
 • M4. Projektowanie projektu badawczego (propozycja pracy dyplomowej) - 20 ECTS
 • M5. Rozwój jako badacz (indywidualna refleksja) - 10 ECTS

Rok 2 i 3

Celem drugiego i trzeciego roku jest przeprowadzenie pełnoprawnych badań podstawowych pod okiem przewodnika. W ciągu dwóch lat powstaje szczegółowa praca magisterska, spełniająca oczekiwania badań naukowych na poziomie doktoranckim.

 • M6. Praca magisterska - 120 ECTS

Magister filozofii w zarządzaniu

Nagroda za wczesne wyjście

Uczący się, którzy pomyślnie ukończą pierwszy rok z 60 punktami ECTS, będą kwalifikować się do uzyskania nagrody wyjściowej, tytuł magistra filozofii w zarządzaniu (M.Phil) z Universidad Catolica De Murcia w Hiszpanii. Ma to zastosowanie, jeśli uczeń zdecyduje się opuścić kurs bez ukończenia końcowego badania. Nagroda wyjściowa podlega dodatkowej opłacie certyfikacyjnej w wysokości 3000,00 USD (oprócz opłaty rocznej).

Uczeń będzie mógł wznowić swoje badania na późniejszym etapie, jeśli będzie chciał kontynuować naukę DBA nie później niż 5 lat od daty zakończenia. Aby uzyskać tytuł magistra, należy pomyślnie ukończyć następujące moduły:

 • M1. Metodologia i metody badań - 10 ECTS
 • M2. Zagadnienia badawcze we współczesnym zarządzaniu - 10 ECTS
 • M3. Tymczasowy projekt badawczy (badanie pilotażowe) - 10 ECTS
 • M4. Projektowanie projektu badawczego (propozycja pracy dyplomowej) - 20 ECTS
 • M5. Rozwój jako badacz (indywidualna refleksja) - 10 ECTS

Proces przyjęcia

Wybieralność

Po przesłaniu wniosku zespół rekrutacyjny sprawdzi go, aby zweryfikować, czy kwalifikujesz się do programu. Jeśli się kwalifikujesz, zostanie dla ciebie zaplanowana rozmowa kwalifikacyjna z panelem wywiadowczym programu.

Po zatwierdzeniu rozmowa kwalifikacyjna zostanie zaplanowana z panelem. Proces będzie prowadzony przez telefon / skype / zoom dla kandydatów międzynarodowych. Wyniki zostaną opublikowane w ciągu tygodnia od rozmowy kwalifikacyjnej.

Kryteria przyjęcia

 • A- Kandydaci muszą posiadać tytuł MBA lub tytuł magistra lub równoważny z uznanych instytucji.
 • B- Kandydaci muszą mieć co najmniej trzyletnie doświadczenie zawodowe na poziomie kierowniczym.
 • C- Kandydaci muszą posiadać gruntowną znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie. Poziom angielskiego: 6.0 IELTS lub równoważny.

Opłata

 • Rok 1 - 7000,00 USD
 • Rok 2 - 3500,00 USD
 • Rok 3 - 3500,00 USD

20% zniżki lojalnościowej dla członków absolwentów MBA Westford Education Group Institutions.

Ostatnia aktualizacja Paź 2020

Informacje o uczelni

ABOUT WESTFORD UNIVERSITY COLLEGE Westford University College is one of the leading and prestigious business schools, located in the UAE offering quality educational deliveries across under-graduate, ... Czytaj więcej

ABOUT WESTFORD UNIVERSITY COLLEGE Westford University College is one of the leading and prestigious business schools, located in the UAE offering quality educational deliveries across under-graduate, graduate and vocational professional programs carrying significant value and recognition from awarding bodies and accredited universities having its presence in UK, Lebanon, US, Africa, India, and UAE. Our strategic partnerships and understanding of evolving industry requirements and deep analysis of economic realities ensure that we offer a meaningful and diverse portfolio of management, fashion and technology-based programs. We have developed an integrated alliance with Liverpool John Moores University and Cardiff Metropolitan University in the UK and UCAM in Spain. Over thousands of students from more than 100 different countries are studying at Westford and they have become a part of a learning community that promotes critical thinking, experimental learning, innovation and enterprise. The institution has been recognized for excellence in educational delivery and efficient learning pedagogies and several accolades were offered across the period 2015-19. We have been awarded by Forbes Middle East in 2019, received MENAA award for ‘Best Corporate Brand’ 2019, Asian Education Leadership Award for ‘Asia’s Best Emerging Business School’ , Middle East’s ‘Best International Business College’ in 2017 and The Times Higher Education Award for ‘Outstanding Student Support’ in 2016. Pokaż mniej
Sharjah , Lagos , Zjednoczone Emiraty Arabskie Online , Kapsztad , Kuwejt , Rijad , Johannesburg , Dammam , Bahrajn Online , Accra , Toronto , Dubai , Canada Online , Nigeria Online , Toronto , Kapsztad , Abu Dabi , Malezja online , Amman , UK Online + 19 Więcej Mniej