Doktorat z Bioinżynierii

The Hong Kong University of Science and Technology

Opis programu

Przeczytaj oficjalny opis

Doktorat z Bioinżynierii

The Hong Kong University of Science and Technology

Multidyscyplinarny program Bioinżynierii umożliwia studentom zastosowanie narzędzi inżynierii, informatyki i nauk fizycznych do swoich badań nad procesami biologicznymi. Jest adresowany do kilku głównych ośrodków badawczych i wspierany jest najnowocześniejszymi obiektami badawczymi.

Research Foci

Informacje biologiczne

Inżynieria Bada zagadnienia związane z nowymi koncepcjami obliczeniowymi i narzędziami związanymi z obrazowaniem medycznym. Badania można również rozszerzyć na inne obszary oparte na danych, takie jak analityka zdrowotna, bioinformatyka, prognozowanie struktury białek, projektowanie leków i biologia systemów.

Bioprzetwarzanie i projektowanie bioproduktów

Technologia bioprzetwarzania, kwestie prawne, bezpieczeństwa i etyczne związane z biotechnologią oraz systematyczna ewolucja procesów produkcyjnych z wykorzystaniem charakterystyki produktu, aby pomóc w projektowaniu procesu "zorientowanego na produkt".

Biomateriały i BioMEMS

Inżynieria właściwości fizycznych i biologicznych syntetycznych polimerów, metali, ceramiki i innych materiałów oraz ich interakcji z krwią, tkankami miękkimi i twardymi; oraz zastosowanie metod biologicznych i bioanalitycznych w systemach mikroelektrycznych i mechanicznych, takich jak chipy genowe.

Ilościowa neuronauka i inżynieria neuronalna

Mechanistyczne zrozumienie neuronauki od poziomu molekularnego (w pojedynczej komórce neuronowej) do interpretacji poziomu komórkowego, gdzie będą zmapowane interakcje między cząsteczkami sygnałowymi i transportowymi; zrozumienie na poziomie systemu, w jaki sposób systemy nerwowe reagują na bodźce środowiskowe; i jak obliczenia są wykonywane przez systemy neuronowe.

Udogodnienia

Laboratorium Bioinżynierii Szkoły Inżynierii zapewnia światowej klasy zaplecze badawcze. Dostępne są zaawansowane urządzenia do hodowli bakterii i komórek, separacji przez wirowanie, manipulacji białkami i DNA, amplifikacji genów, analizy mikroskopowej, obrazowania cyfrowego oraz wytwarzania i analizy mikromacierzy. Laboratorium wspiera projekty dotyczące analizy mikroczipów, urządzeń diagnostycznych, inżynierii tkankowej, nanobiotechnologii, przetwarzania bioproduktów i ekstrakcji bioproduktów. Odpowiednie urządzenia centralne obejmują obiekt do charakteryzacji i przygotowania materiałów oraz zakład produkcji nanoelektroniki.

Warunki przyjęć

ja. Ogólne warunki przyjęcia

 • Wnioskodawcy ubiegający się o przyjęcie na studia magisterskie powinni: uzyskać tytuł licencjata z uznanej instytucji lub zatwierdzone równoważne kwalifikacje;
 • Wnioskodawcy ubiegający się o przyjęcie na studia doktoranckie powinni uzyskać tytuł licencjata o udokumentowanej historii wybitnych osiągnięć uznanej instytucji; lub przedstawił dowody satysfakcjonującej pracy na studiach podyplomowych w pełnym wymiarze godzin przez co najmniej jeden rok lub w niepełnym wymiarze godzin przez co najmniej dwa lata.

ii. Wymagania dotyczące przyjmowania w języku angielskim

Musisz spełniać wymagania języka angielskiego z jednym z następujących osiągnięć biegłości *:

 • TOEFL-iBT 80
 • TOEFL-PBT 550
 • Skorygowany przez TOEFL papierowy dostarczony test 60 (całkowite wyniki dla sekcji czytania, słuchania i pisania)
 • IELTS (moduł akademicki)
  • Do 2019/20 Rekrutacja: Ogólna punktacja: 6,5 i Wszystkie wyniki cząstkowe: 5.5
  • W przypadku przyjęć w roku 2018/19: ogólny wynik: 6,0 i wszystkie wyniki cząstkowe: 5.5

* Jeśli twoim pierwszym językiem jest angielski, a tytuł licencjata lub równoważne kwalifikacje zostały przyznane przez instytucję, w której środkiem nauczania był angielski, nie będzie można spełnić powyższych wymagań języka angielskiego.


Termin składania wniosków

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie http://pg.ust.hk/programs ("Aplikacja").

Ta szkoła oferuje programy z:
 • Język angielski


Ostatnia aktualizacja October 7, 2018
Czas trwania i cena
Ten kurs jest Na kampusie
Start Date
Data rozpoczęcia
Wrześ. 2019
Duration
Czas trwania
3 - 6 lat
W niepełnym wymiarze czasu
W pełnym wymiarze godzin
Price
Cena
42,100 HKD
na rok
Information
Deadline
Skontaktuj się ze szkołą
Please refer to http://pg.ust.hk/programs ("Application") for details.
Locations
Hongkong - Hong Kong
Data rozpoczęcia : Wrześ. 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Please refer to http://pg.ust.hk/programs ("Application") for details.
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Dates
Wrześ. 2019
Hongkong - Hong Kong
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Please refer to http://pg.ust.hk/programs ("Application") for details.
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą