Doktorat w zakresie badań środowiskowych i wiejskich

Informacje ogólne

Opis programu

Doktorat w dziedzinie badań środowiskowych i wiejskich skupił się na kursie Wydziału Studiów Środowiskowych i Wiejskich w kształceniu naukowców wysokiego szczebla, którzy wyróżniają się cechami ludzkimi, akademickimi i zawodowymi. Program istnieje od ponad 10 lat, tworząc lekarzy zdolnych do proponowania i rozwijania badań ekologicznych, środowiskowych i wiejskich, z holistyczną i interdyscyplinarną wizją, włączając najnowszą wiedzę akademicką w celu wywarcia wpływu na relacje społeczno-przyrodnicze. Nasi absolwenci zostali przygotowani do generowania nowych teorii, grup badawczych i innowacyjnych badań w swojej dziedzinie wiedzy.

Wspólna praca departamentów Ekologii i Terytorium oraz Rozwoju Obszarów Wiejskich wzmocniła trzy grupy badawcze akredytowane przez Colciencias jako grupy kategorii A, z którymi studenci są powiązani.

Informacje ogólne

 • Dyplom: Doktor nauk środowiskowych i wiejskich.
 • Modalność: doktorat wymaga pełnego poświęcenia. Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00
 • SNIES: 52283
 • Przewidywany czas trwania: od sześciu (6) do dwunastu (12) semestrów.
 • Kwalifikowane rozwiązanie rejestru: 11985 z 6 września 2013 r., Ważne do 6 września 2020 r.
 • Opłata rejestracyjna: 15 325 000 $ / semestr *
 • Rodzaj szkolenia: studia podyplomowe
 • Miejsce, w którym jest oferowana: Bogotá DC

* Wartość rejestracyjna odpowiada kosztowi w okresie ustalonym na rok 2019.

program

Doktorat oferuje teoretyczne podstawy i formy w analitycznych możliwościach rozwoju innowacyjnego myślenia w badaniu problemów środowiskowych, ekologicznych i wiejskich, oferując jednocześnie zindywidualizowane szkolenia zbudowane zgodnie z zainteresowaniami każdego ucznia. Szkolenie każdego ucznia ma jako epicentrum przygotowanie do rozprawy doktorskiej, która jest interdyscyplinarnym lub interdyscyplinarnym badaniem zgodnym z interesem studenta.

Studenci muszą wziąć 108 punktów, a przedmioty zostaną wybrane przy wsparciu dyrektora Thesis. Spersonalizowana orientacja akademicka i badawcza jest oferowana przez akompaniament dyrektora dyplomowego i trzech doradców, wybranych ad hoc w obszarze zainteresowań studenta.

Plan zajęć jest sformułowany w następujący sposób:

 • Temat w obszarze rozwoju obszarów wiejskich i rozwoju regionalnego (4 kredyty)
 • Temat w obszarze ekologii i terytorium (4 kredyty)
 • Temat filozofii wiedzy (3 punkty)
 • Seminarium na temat badań środowiskowych i wiejskich (3 kredyty)
 • Przedmioty do wyboru (13 punktów)
 • Badania I, II i III (21 punktów)
 • Badanie IV i V (40 kredytów)
 • Stopień pracy (20 kredytów)

wnioskodawca profilu

Program ma na celu:

 • Profesjonaliści z tytułem magistra w obszarach związanych z problemami środowiskowymi i wiejskimi, którzy wykazują interdyscyplinarną zdolność badawczą.
 • Specjaliści zainteresowani przeprowadzaniem oryginalnych i niezależnych badań w interdyscyplinarnym środowisku, które mogą wpływać na rozwój regionalny i krajowy.

Konieczne jest, aby wnioskodawcy mieli dostęp do pełnoetatowego poświęcenia.

profil absolwenta

Absolwenci mogą korzystać z podejścia systemowego i złożonego, aby uczestniczyć i / lub prowadzić interdyscyplinarne lub transdyscyplinarne zespoły i procesy badawcze i planistyczne, z niezależnością i doskonałością.

Pracują oni jako profesorowie lub badacze w prywatnych, państwowych i pozarządowych ośrodkach zajmujących się badaniami nad dynamiką ekologiczną, środowiskową i wiejską. Mogą również pracować jako projektanci i realizatorzy polityk publicznych lub projektów rozwojowych związanych z tematem.

Dlaczego oni wybierają nas?

Doktorat w dziedzinie badań środowiskowych i wiejskich, oferowany przez Pontificia Universidad Javeriana celu generowanie wiedzy na temat zagadnień ekologicznych, środowiskowych i wiejskich, a jednocześnie szkolenie naukowców, którzy mogą odegrać kluczową rolę w konsolidacji Szkolnictwo wyższe w kraju. Kierunek studiów koncentruje się na badaniach stosowanych, których koncepcje koncepcyjne, teoretyczne i metodologiczne są podejmowane zgodnie z rozwiązanymi problemami. Dlatego ich badania wykorzystują zarówno ramy odniesienia nauk społecznych, jak i przyrodniczych, dzięki którym generowana jest nie tylko wiedza dyscyplinarna, ale również interdyscyplinarna.

Nasi studenci mieli okazję odbyć pobyt doktorancki w: Stanach Zjednoczonych (University of Rutgers, New Jersey) (Earth Innovation Institute, San Francisco), Brazylii (Wiejski Uniwersytet Federalny Rio de Janeiro), Meksyku (Krajowa Komisja ds. Wiedzy i wykorzystanie różnorodności biologicznej - Conabio, Regionalne Centrum Badań Multidyscyplinarnych UNAM, Szkoła Podyplomowa); Niemcy (Research Unit Sustainability and Global Change - Uniwersytet w Hamburgu, Uniwersytet w Kaiserslautern, Hiszpania (Pablo de Olavide University, Sewilla), Szwecja (Stockholm Environment Institute).

Nasze różnice

 • Dochodzenie
  Każdy doktorant jest częścią grupy badawczej Wydziału podczas studiów i może uczestniczyć w działaniach innych grup badawczych.
 • Wydział
  W doktoracie uczestniczy znacząca grupa profesorów roślin i katedr, przypisanych do wydziałów Ekologii i Terytorium oraz Rozwoju Obszarów Wiejskich i Regionalnych Wydziału Studiów Środowiskowych i Wiejskich.
 • Badania uznane i wspierane
  Mamy wiele grup badawczych sklasyfikowanych w najwyższych kategoriach Colciencias.
 • Ekspertowa bibliotekarz
  Studenci naszych programów magisterskich mają Alfonso Borrero Cabal General Library, SJ, która ma jeden z najważniejszych repozytoriów w Ameryce Łacińskiej, środowiska badawcze indywidualne i grupowe oraz doświadczeni bibliotekarze zdolni do wspierania badań i potrzeb badawczych.
 • Doktorat współpracuje z Obserwatorium Terytoriów Etnicznych i Chłopskich , Instytutem Studiów nad Środowiskiem i Instytutem Studiów Wiejskich Wydziału Studiów Środowiskowych i Wiejskich.
 • Mamy 10 lat pracy, 11 absolwentów, 32 publikacje naukowe, w których uczestniczą nasi studenci.

Rekrutacja

Proces przyjmowania na Uniwersytet opiera się na trzech grupach kryteriów: postawa, umiejętności i / lub wiedza. Z których każdy z kandydatów będzie oceniany poprzez działania ustanowione przez program, takie jak: wywiad, konkretne testy, między innymi (zależy od każdego programu). Wnioskodawca inicjuje proces rejestracji do programu za pomocą formularza rejestracyjnego.

W poniższej tabeli zobaczysz określoną wartość dla każdej grupy kryteriów i jej konkretnych działań:

112505_Admision03.png

* W czynności, o której mowa w egzaminie, możesz wybrać jeden z powiązanych egzaminów.

Każda z grup kryteriów: Postawa, Umiejętność i Wiedza będzie miała określone działania do oceny, a te działania z kolei będą miały określoną wartość. Pamiętaj, że działanie może się powtarzać w różnych kryteriach, ale nie oznacza to, że powinieneś je powtarzać dla każdego z nich. W kryterium Wiedzy możesz znaleźć kilka egzaminów, z których możesz wybrać do procesu rekrutacji.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Founded by the Society of Jesus in 1623, it is a Catholic university, recognized by the Colombian government, which aims to serve the human community, especially Colombia, seeking to establish a more ... Czytaj więcej

Founded by the Society of Jesus in 1623, it is a Catholic university, recognized by the Colombian government, which aims to serve the human community, especially Colombia, seeking to establish a more civilized, more educated and juster society, inspired by Gospel values. Pokaż mniej
Bogota , Bogota + 1 Więcej Mniej