Doktorat w architekturze

Informacje ogólne

Opis programu

Doktorat program studiów Architektura na Wydziale Architektury i Wzornictwa Słowackiego Uniwersytetu Technologicznego w Bratysławie ( FAD STU lub po prostu FAD) odzwierciedla aktualne badania i orientację artystyczną i umożliwia dopracowanie indywidualnych profili, ukierunkowanych na eksplorację teoretyczną i naukową. Studium rozwija twoją zdolność do twórczej i niezależnej pracy nad projektami o charakterze teoretycznym, badawczo-rozwojowym (B + R) lub artystycznym, a także do analizowania i rozwiązywania trudnych problemów w odpowiednich dziedzinach studiów. Przygotowuje również do tworzenia własnych kreatywnych badań i rozwoju lub praktyki artystycznej.

Program Architektura dotyczy badań teoretycznych architektury, eksperymentalnych metod projektowania, badań typologii architektonicznej, oceny środowiska, zrównoważonego rozwoju w architekturze, historiografii i krytyki architektonicznej.

Poruszane tematy obejmują Body Conscious Lab, nowe technologie (rzeczywistość rozszerzona i wirtualna, generatywny proces projektowania oparty na wykorzystaniu nowych programów), zrównoważoną architekturę i renowację poszczególnych zabytków oraz wiele innych współczesnych i wizjonerskich tematów związanych z architekturą. Uniwersytecki Park Naukowy, zlokalizowany na Wydziale Architektury i Projektowania, tworzy platformę do wytwarzania produktów i jest wyposażony w nowe technologie, takie jak laser, obróbka CNC, drukarki 3D itp., Które można wykorzystać do szeroko zakrojonych badań. 133907_19221677_1079540255524425_8550423801749395434_o.jpg

Własne czasopismo naukowe ALFA wydziału stanowi doskonałą okazję do opublikowania swojej pracy badawczej wraz z innymi naukowcami lokalnymi i zagranicznymi. Jako doktor. naukowiec, możesz pracować samodzielnie nad swoją rozprawą doktorską, jednak będziesz mieć indywidualnego opiekuna, jeśli będziesz potrzebować porady i konsultacji. Idealnie byłoby, gdyby zespoły badawcze składały się z wykładowców i ich doktorantów. studenci pracują nad określonymi projektami, wspieranymi funduszami i grantami umożliwiającymi jeszcze intensywniejszą współpracę z międzynarodowymi instytucjami partnerskimi. Będziesz mieć również możliwość ubiegania się o staż za pośrednictwem kilku obowiązujących programów. Na przykład program Erasmus Plus umożliwia wybranie, zorganizowanie i zarządzanie stażem w dowolnej instytucji lub firmie na świecie. Taki staż również jest uważany za część studiów.

Jako absolwent możesz pracować w dziedzinie badań i edukacji, doradztwa rządowego lub komunalnego. Możesz nawet zostać stałym członkiem kadry wydziału i prowadzić dalsze badania w dziedzinie architektury. Możesz kontynuować pracę we współpracy z międzynarodowymi partnerami w ramach międzynarodowych projektów badawczych i prowadzić specjalistyczne wykłady. 133890_16825746_997507877060997_80933374670429883_o.jpg

Terminy składania wniosków

31 maja 2021 r

Czesne

Studenci uczący się w języku angielskim

  • Studia stacjonarne: 3500 € rocznie
  • Zewnętrzna forma studiów: 2400 € rocznie

Uwaga 1: W przypadku przedłużenia studiów przekraczających standardowy czas trwania studiów, zagraniczni studenci studiujący w niepełnym wymiarze godzin w języku angielskim muszą uiścić opłatę, w zależności od tego, czy student jest obywatelem państwa członkowskiego Unii Europejskiej, czy państw będących stronami do Porozumienia o Europejskim Obszarze Gospodarczym i Szwajcarii, czy nie, od 1600 EUR do 2400 EUR rocznie).
Uwaga 2: Czesne związane ze studiami na Słowackiej Politechnice w Bratysławie za rok akademicki 2016-2017 - Pełne brzmienie dyrektywy Rektora nr 3/2019-SR Czesne i opłaty związane ze studiami na STU na rok akademicki 2020 -2021 wydana 10 września 2019 r. (Zwana dalej „Dyrektywą”)
Opłaty mogą ulec zmianie. Aktualne opłaty można znaleźć na stronie internetowej STU

O szkole

Dlaczego Wydział Architektury i Projektowania STU w Bratysławie?

Wydział Architektury i Wzornictwa jest jednym z siedmiu wydziałów na Słowackiej Politechnice w Bratysławie (dalej w skrócie STU, od słowackiego „Slovenská technická univerzita”). Jest to największa i najstarsza szkoła architektoniczna na Słowacji; Początki edukacji architektonicznej sięgają roku akademickiego 1946/1947 i są związane z kierunkiem inżynieryjnym.

Wydział Architektury i Wzornictwa (FAD) jest dziś kreatywną i konkurencyjną instytucją z otwartą kadrą, która z powodzeniem wykorzystuje możliwości współpracy międzynarodowej w dziedzinie badań i edukacji. W szczególności w ramach programu mobilności Erasmus Plus wydział oferuje możliwości wymiany z ponad 50 instytucjami partnerskimi w całej Europie. Co roku dziesiątki studentów FAD studiuje za granicą, a także studenci zagraniczni przyjeżdżają tu na studia dzięki tym programom partnerskim. Ponadto około 30 studentów zagranicznych studiuje w FAD jako studenci na co dzień.

Wykładowcy FAD to wybitne osobowości, które są nie tylko nauczycielami i badaczami; większość z nich to czynnie praktykujący architekci, urbaniści lub projektanci przemysłu / produktu i grafiki / marki. O ich walorach najlepiej świadczą zdobyte nagrody i wyróżnienia, a także uznanie i kontakty przekraczające granice Słowacji. 133914_olah.jpg

Oprócz ekspertów krajowych FAD STU zaprosił również wykładowców wizytujących z zagranicy: Jana Gehla, Marco Casagrande, Nathalie de Vries (MVRDV), Rainera de Graafa (OMA), Jenny B. Osuldsen (Snohetta), Patrika Schumachera (Zaha Hadid Architects) ) to tylko niektórzy z wielu znaczących zagranicznych ekspertów i osobowości współczesnej architektury, którzy odwiedzili dotychczas Wydział. O międzynarodowym zaangażowaniu Wydziału świadczy członkostwo w organizacjach międzynarodowych oraz udział w międzynarodowych projektach na Słowacji i za granicą.

Jako jedna z najmniejszych metropolii w Europie Środkowej i Zachodniej, tętniąca życiem Bratysława stanowi inspirujące i jednocześnie niedrogie miejsce dla studentów i podróżników z zagranicy. Dzięki swojemu położeniu geograficznemu w Europie Środkowej jest bramą do Europy. Będziesz cieszyć się jego bliskością do Wiednia, Budapesztu, Pragi z doskonałymi połączeniami komunikacyjnymi. Wspólna historia i bliskie odległości są wspólne dla tych stolic i zapewniają wiele możliwości kulturalnych, społecznych i podróżniczych. Świetne połączenia autobusowe i kolejowe z Bratysławy, a także łatwy dostęp do Bratysławy i lotniska w Wiedniu oferują tanie połączenia z głównymi europejskimi miejscami docelowymi.

Co robimy i jak?

Jeśli szukasz największej i najstarszej szkoły architektonicznej na Słowacji, z Wydziałem Architektury i Projektowaniem jako integralną częścią Słowackiego Uniwersytetu Technicznego w Bratysławie, to jesteś we właściwym miejscu.

Możesz uczyć się tutaj Architektura i urbanistyka, wzornictwo przemysłowe i produktowe. Charakter tych badań zdeterminował strategię edukacyjną Wydziału, w szczególności jego koncentrację na rozwoju kreatywności i krytycznego myślenia studentów oraz ich zdolności do reagowania na nieprzewidywalne wyzwania przyszłości, przed którymi stoi każdy absolwent. Uczenie się oparte na projektach prowadzone przez ekspertów z wykształceniem akademickim i zawodowym oraz projekty koordynowane w ścisłej współpracy z praktyką zapewnia wierną symulację doświadczeń „z życia wziętych”.

FAD oferuje również możliwości skoncentrowanej pracy w swoim wyspecjalizowanym Centrum Edukacyjno-Badawczym w sercu miasta Bańska Szczawnica, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W autentycznym zabytkowym domu (faktycznie odrestaurowanym przez studentów) Wydział może pomieścić do 30 studentów i 10 pracowników podczas warsztatów lub kursów specjalistycznych przez cały rok. 133910_21.jpg

Zbliżając się do praktyki, studenci są zachęcani do wzięcia udziału w wielu konkursach lokalnych i międzynarodowych. O jakości szkoły świadczą przede wszystkim osiągnięcia uczniów. Wydział Architektury może pochwalić się sukcesami studentów w różnych lokalnych i międzynarodowych konkursach architektoniczno-urbanistycznych i projektowych (m.in.Inspireli Awards, Xella, Isover, National Prize for the d'Design, ABF Slovakia za najlepszą pracę licencjacką, prof. Łacko za najlepszą pracę dyplomową) i wielu innych.

Z takim nastawieniem dążymy do kompleksowego przygotowania naszych uczniów w zakresie umiejętności twardych, jak i umiejętności miękkich w kontekście nadchodzącego Przemysłu 4.0.

Jednak dobra edukacja nie wystarczy. Staramy się przede wszystkim stworzyć społeczność. FAD zapewnia bogate życie społeczne, naukowe, akademickie i sportowe. Mamy długą tradycję w organizowaniu naszej największej imprezy publicznej - Nocy Architektury i Designu. Wiele wydarzeń jest przygotowywanych dla uczniów przez studentów - na przykład Manifest (nasi pierwszoklasiści są ciepło witani przez nowych kolegów). Po dniach otwartych, wystawach studentów i profesjonalistów prezentujących swoją pracę, weekend tenisa stołowego itp., A kończąc na wielu lokalnych projektach architektonicznych, projektach, festiwalach sztuki i targach (takich jak Urban Market), FAD cieszy się swoją obecnością dzięki do strategicznej lokalizacji w pobliżu centrum Bratysławy. 133888_19144165_1079579065520544_8162618331696172792_o.jpg

Ostatnia aktualizacja Lis 2020

Informacje o uczelni

The Faculty of Architecture and Design is part of the Slovak University of Technology in Bratislava as a top establishment with educational, scientific, artistic, and project activities in the field o ... Czytaj więcej

The Faculty of Architecture and Design is part of the Slovak University of Technology in Bratislava as a top establishment with educational, scientific, artistic, and project activities in the field of architecture, urbanism, and design. It was founded in 1947, and since then, it is based on the most talented Slovak architects and designers. Pokaż mniej