Read the Official Description

1

Program Doktorat z zakresu teorii i symulacji materii skondensowanej nadaje się do wysoce zmotywowanych studentów zainteresowanych nauką jak mikroskopijne składniki sprawach samo- zmontować wnieść o całej złożoności stanów materii, z cząsteczek do skomplikowanych brył, a nauczenie modelować fascynujących zjawisk makroskopowych od tarcia do nadprzewodnictwa i nadciekłości, wyłaniający się z tych zachowań zbiorowych środków mikroskopowych.

W ciągu pierwszego roku ich oczywiście doktorskiej, studenci nabywają najbardziej zaawansowanych narzędzi do modelowania i badania stanów materii, z ab-initio symulacji rzeczywistych materiałów i cząsteczek kwantowych symulacji modeli sieciowych, od klasycznej statystycznej teorii układów wielu ciał jego odpowiednik kwantowej, oraz zapoznać się z szerokim działalności badawczej prowadzonej na SISSA poprzez kursy bardziej ukierunkowane i aktualne. Ten wstępny etap zapewnia studentom wspólnego tła i wszystkich informacji niezbędnych do podjęcia decyzji na temat badań, które zamierzają realizować w swojej pracy doktorskiej.

Po 2 lub 3 lata z programu studiów doktoranckich są poświęcone indywidualnej pracy badawczej pod kierunkiem przełożonych. Roczne sprawozdania z postępów zapewni terminowe wykrycie i rozwiązanie ewentualnych problemów.

DEMOCRITOS Simulation Centre należącego do Istituto Officina dei Materiali (IOM) część Narodowej Rady Badań Naukowych (CNR), a gospodarzem SISSA, jest w pełni zintegrowany z działalności badawczej grupy skondensowanej. Silne powiązania są również utrzymywane z naukowców z pobliskiej Abdus Salam Międzynarodowym Centrum Fizyki Teoretycznej (ICTP) oraz Elettra Synchrotron Radiation instrumentu.

2

Najnowsze staże po doktorat na SISSA:

  • ETH Zurich, Szwajcaria
  • École Polytechnique, Palaiseau, Francja
  • Riken AICS, Tokio, Japonia
  • Cantoblanco University, Madryt, Hiszpania
  • KITP, Santa Barbara, USA
  • Rutgers University, USA
  • École Polytechnique Fédérale, Lozanna, Szwajcaria

Wstęp

Każdego roku grupa skondensowanej wybiera uczniów do wzięcia udziału w doktora program. Studenci są wybierane w drodze konkursu w oparciu o kwalifikacji akademickich i rozmowie, która odbyła się w Trieście (lub przez Skype / wideokonferencji dla kandydatów, którzy nie mogą dotrzeć Triest).

Zwykle istnieją dwa zaproszenia na lata, approximatively w marcu i wrześniu. Szczegółowe terminy składania wniosków, daty i liczby dostępnych stanowisk egzaminów wstępnych są okresowo publikowane na stronie Komunikaty PhD, gdzie można również pobrać formularze zgłoszeniowe.

Zapisy wszystkich nowych studentów SISSA i rozpoczęciem zajęć w teorii i numerycznych symulacji skondensowanej Curriculum odbędzie się w pierwszym tygodniu listopada.

Program taught in:
Język angielski

See 12 more programs offered by International School for Advanced Studies (SISSA) »

Ten kurs jest Campus based
Data początkowa
Paźdz. 2019
Duration
3 - 4 lat
W pełnym wymiarze godzin
By locations
By date
Data początkowa
Paźdz. 2019
Application deadline

Paźdz. 2019