Doktorat z teologii

Informacje ogólne

Opis programu

W 1996 roku Stały Komitet Episkopatu Konga zatwierdził nową organizację studiów na Wydziale Teologicznym, która weszła w życie w październiku tego samego roku. Reforma wziął swoje odejście z przeglądu wydziału teologii programu i humanistycznych, których celem było dwukrotnie początkowy w formacji teologicznej zakonników i świeckich studentów, którzy nie są przeznaczone do kapłaństwa i inkulturacji ewangelia dzięki integracji w edukacji teologicznej humanistyczne uprzejmy dla środowiska i tradycji kulturowych.

Nie rezygnując z tych dwóch problemów, Stały Komitet Biskupów potwierdza, że ​​Kościół potrzebuje świeckich przeszkoleni w teologii, i podkreślił, że powstanie z nich musi być taka sama jak dla kapłanów (z wyjątkiem, oczywiście, sprawy związane z kapłańskiej). Nie będzie specjalny program dla użytkowników nieprofesjonalnych, ani kapłanów. Dla wszystkich, to będzie taka sama na wszystkich poziomach: Dyplom, magisterskie, dyplomowe (DEA), dr.

Co więcej, wszystkie teologia uczy na Wydziale należy inkulturowane; szkolenia wewnętrzne humanistycznych teologii jest nałożony na wszystkich studentów teologii i to na każdym poziomie.

Wydział Teologiczny zamierza nie tylko szkolenie specjalistów w zakresie kształcenia teologicznego na uniwersytetach, wielki seminariów i Scholasticates ale także szkolenia dla personelu właściwych animacji teologicznej, duszpasterskiej i apostolskiej liturgicznego we wspólnotach religijnych i Christian.

Nie istnieje w tej jednostce czterech kierunkach:

  • biblijny
  • dogmatyczny
  • moralność
  • pastoralny

Podstawowe szkolenie obejmuje dwa cykle: 3 lata i 2 licencjackich absolwent lat. Program studiów teologia może zostać zrealizowane przez jednego z agregacją szkoły średniej wyższego stopnia, który uprawnia licencjobiorcę do nauczania w szkołach średnich.

Na poziomie podyplomowym, studenci mogą nabyć stopnie Zaawansowanych Studiów dyplom z teologii, doktor teologii i profesor nadzwyczajny Wyższej Edukacji w Teologicznego.

Propédeutique Filozoficzne (= LMD przygotowawczym)

cele edukacyjne

Propedeutyczny ma dać filozoficzne podstawy dla studentów pragnących podjąć studia teologiczne. W ciągu jednego roku, kandydaci są gotowi do rozwiązania tych podstawowych badań przez kursów filozofii i niektórych kursów humanistycznych. Podczas pierwszego cyklu teologii, kandydaci z propedeutyczny nadal śledzić dwa uzupełniające kursy w historii filozofii.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

L’Université Catholique du Congo est une Université privée Catholique réputée par son excellence, par son dynamisme, par sa qualité exceptionnelle des enseignements offerts à ses étudiants et pour la ... Czytaj więcej

L’Université Catholique du Congo est une Université privée Catholique réputée par son excellence, par son dynamisme, par sa qualité exceptionnelle des enseignements offerts à ses étudiants et pour la pertinence de son programme d’études. Pokaż mniej