Read the Official Description

Uniwersytet rozpoczął swoje programy akademickie w sesji 1999/2000 w pięciu kolegiów mianowicie, sztuki i nauk społecznych, biznesu i nauk o zarządzaniu, nauki medyczne, prawo i naturalne i nauk stosowanych. Uczniowie fundamentowe przybył Okada w piątek, 15 października 1999 r. Od tamtej pory Uniwersytet bez przerwy utrzymał swoje postanowienie, aby powrócić wykształcenie wyższe z przyjętym międzynarodowym kalendarzu września do czerwca. College of Engineering rozpoczęła swój program w sesji 2002/2003. Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w dalszym ciągu obszar popularne popytu. College of Pharmacy i B.Sc pielęgniarstwa rozpoczęto w 2004/2005 sesji. University Teaching Hospital Igbinedion administrowane przez Zarząd zainaugurował pierwszy w dniu 12 stycznia 2003 roku, nadzoruje sprawy szpitala. W ramach swoich celów szkolenia i produkują dostawców pracy, Igbinedion Uniwersytet Pakowane moduły akwizycji przedsiębiorczych i umiejętności, aby wystawiać uczniom wystarczająco wystarczy być „pasuje do świata pracy”. Ponadto, program pracy społecznej został wprowadzony w sesji 2009/2010. Pod zaprogramowane, wszyscy studenci drugiego roku w ramach kolegiów są wymagane do przeprowadzenia praktycznego programu rozwoju w wybranym obszarze oraz społeczności i wokół uniwersytetu / miasta.

Populacja studentów stale wzrastała od 111 w 1999/2000 sesji do 5036 w roku 2012/2013, podczas gdy siła pracownicy wzrosła z 55 w roku 1999/2000 do 565 wykonane z 290 pracowników dydaktycznych (50), którzy są Profesorowie 153 Senior Non -Teaching pracowników i 213 Junior Intermediate i personel w tym samym okresie.

programy akademickie w dziedzinie medycyny, prawa, nauk humanistycznych i społecznych, biznesu i Management Studies, naturalne i Applied Sciences and Engineering, które są starsze, są ponownie akredytowane od czasu do czasu przez Nigerii uniwersytety Komisją i właściwymi organami zawodowymi.

OBA Erediauwa College of Law okazał się jego pierwszy rzut absolwentów w 2004 roku. Jedenasty partii ukończeniu dziś jest już na wydziale prawa.

W tej kadencji, Uniwersytet jest ukończył swój ósmy zespół lekarzy i nadal utrzymać rozróżnienie jest pierwszy w historii prywatny uniwersytet w Afryce, na południe od Sahary produkować lekarzy. Uniwersytet jest również jej ukończeniu ósmego uprawy utalentowanych i dobrze przygotowanych inżynierów z gen Abdulsalami Abubakar College of Engineering.

Departament przygotowuje studentów do udzielenia doktorskiej (rachunkowości) Stopień tej uczelni.

Celem PhD (Księgowość) studiów jest przygotowanie kompetentnych księgowych akademickie i zawodowe i ekspertów finansowych. Zadaniem programu jest zapoznanie studentów z podstawowymi narzędziami teoretycznymi i praktycznymi i technik niezbędnych do doskonałej wydajności w ich przyszłej pracy zawodowej.

CELE

  1. Aby zapewnić wysoce zmotywowanych środowiska akademickiego, które sprzyja naukowo poglądach do prowadzenia dalszych analiz i badań w zakresie zarządzania.
  2. Rozwijać wysoki poziom siły roboczej dla kraju
  3. Aby przyczynić się do dostaw księgowych akademickich i zawodowych, zarówno dla nigeryjskich uniwersytetów i przemysłu Nigerii.

Stopień zostanie nagrodzony wyróżnieniem warunkiem student uzyskuje Zbiorcza średnią ocen, która jest nie mniejsza niż 1,5 i spełnia minimalne wymagania wyróżnieniem.

Program taught in:
Język angielski

See 1 more programs offered by Igbinedion University, Okada »

Ten kurs jest Campus based
Data początkowa
Mar. 2019
Duration
Skontaktuj się ze szkołą
W pełnym wymiarze godzin
By locations
By date
Data początkowa
Mar. 2019
Application deadline

Mar. 2019

Location
Application deadline
Data końcowa