Doktorat Z Chemii I Inżynierii Chemicznej

Universidad de La Laguna

Opis programu

Przeczytaj oficjalny opis

Doktorat Z Chemii I Inżynierii Chemicznej

Universidad de La Laguna

Doktoranckie program w Chemii i Inżynierii Chemicznej przedstawiony pochodzi z rygorystycznie dostosowania programu studiów doktoranckich Chemistry and Chemical Engineering, Jakość Wspomnieć MEC od 2004 (MCD 2004/00261) zdobył również wspomnieć o doskonałości w roku 2011 (MEE2011-0426).

Kontekst społeczny, w którym program jest rozwijany jest wspólnotą z małym tkaniny przemysłowej, które są 224 firmy z pojęciem przemysłu chemicznego, 97 w prowincji Santa Cruz de Tenerife i 127 w Las Palmas de Gran Canaria, zgodnie z katalogu.

Firmy te wahają się od produkcji farb i lakierów produktów dietetycznych jest największym grupa przeznaczona do „produkcji mydeł, detergentów, czyszczenia i polerowania. Produkcja perfum i kosmetyków i higieny "

Jedyna duża firma w branży jest rafinerii CEPSA.

Sprawozdanie roczne Gospodarki Wyspy Kanaryjskie 2012 roku Canary Konfederacja Pracodawców stwierdza, że ​​„Zwłaszcza w czasach kryzysu, o wysokiej stopie bezrobocia, nisze rynkowe, w których rozwijać karierę gwarancji Wanted” i obejmuje kariera chemia wewnątrz które generują większą liczbę umów w Hiszpanii.

Randstad Professionals przygotowała ranking najlepszych profesjonalnych wyścigów w ciągu pierwszych miesięcy 2012 roku, która obejmuje chemię jednymi z najbardziej popularnych ras

Na Wyspach Kanaryjskich, jest oczywiste, że przyszłość gospodarcza jest przekształcenie wiedzy naukowej i technicznej w korzyści dla opieki społecznej i aktywności gospodarczej.

Ponadto, badania chemii na Uniwersytecie La Laguna cieszyć znaczny prestiż społeczny, pochodzący z osiągnięć ubiegłego wieku przez figur takich jak Dr. D. Antonio González, które były bardzo nagłośnione. Dziś praca Instytutu Bio-organicznego Antonio González nadal pojawia się w mediach, więc badania w dziedzinie chemii jest rozpoznawana na poziomie lokalnym. To sprawia, że ​​badanie chemii na uniwersytecie ma pewien prestiż, która dokonała liczby studentów na różnych poziomach został utrzymany.

Znaczenie akademickiego studiów doktoranckich jest obsługiwany przez liczbę kursów akademickich, które zostały dostarczone z rozsądnym sukcesu studentów, dopuszczalną liczbę prac doktorskich, publikacje wynikające z nich oraz wysoki odsetek absolwentów, którzy mają wprowadzając wykwalifikowanych pracowników w pracy.

Zapotrzebowanie na różnych programów doktoranckich w Chemii i Inżynierii Chemicznej zostały na Uniwersytecie La Laguna zawsze rozsądne dla centrum naszej wielkości, która ze względu na tradycję badań w naszej dziedzinie wiedzy. W ostatnich latach, rekrutacja była średnio 14 studentów / rok.

Liczba miejsc (30) jest uzasadnione biorąc pod uwagę pojemność i dostępność grup badawczych zawartych w programie nauczania. Spośród nich, szacuje się, na podstawie dotychczasowych doświadczeń, maksymalnie 10 mogą wybrać do prowadzenia prac doktorskich w niepełnym wymiarze godzin.

Język używany głównie będzie kastylijskim, ze znaczącą obecnością angielskiego, ponieważ jest to główny język literatury naukowej w dziedzinie chemii i inżynierii chemicznej.

Szczegółowe zasady pobytu w Programie doktorskiej można znaleźć w artykule 8 regulaminu oficjalnej doktoranckich na Uniwersytecie La Laguna, opublikowanym w Dzienniku Urzędowym Wysp Kanaryjskich i dostępnym pod następującym adresem.

Uniwersytet La Laguna niedawno zatwierdzone (Rada Prezesów 26.09.2013) tworząc szkołę doktorską gdzie wszystkie programy Dziennik doktoranckie zostaną włączone. Rozporządzenie to przewiduje, że do utworzenia takiej szkoły jest skuteczne, programy są tymczasowo adscribirán wydziałach prowadzone były programy, które tradycyjnie doktoranckie, które poprzedzały. Dlatego proponowana nowy program tymczasowo wyznaczyć na Wydziale Chemii i później będzie zależeć od Doktoranckich Szkoły Uniwersytecie La Laguna.

Studia doktoranckie w chemii i inżynierii chemicznej są skierowane do zaawansowanych szkoleń w dziedzinie chemii i inżynierii chemicznej i świadczenia dla przyszłych lekarzy umiejętności do rozwijania autonomicznej działalności badawczej i rozwoju wiedzy. Ponadto, działania szkoleniowe dają możliwość rozwijania badań naukowych i pisania prac naukowych.

W celu zapewnienia wysokiej jakości kształcenia i jego poprawy i zagwarantowania praw uczniów i nauczycieli, program jest zintegrowany doktoranckie w zakresie wewnętrznego Zapewnienia Jakości Wydziału Chemii.

Ten program doktorska będzie, podobnie jak poprzednie, z udziałem naukowców z Instytutu Produktów Naturalnych i agrobiologia z CSIC, centrum, z którym nie ma podpisanej umowy w tym zakresie.

Jak dla internacjonalizacji, ważne jest, aby pamiętać, że studia doktoranckie w dziedzinie chemii, oferowanych przez Uniwersytet w La Laguna, historycznie miały duży wpływ na kraje Ameryki Łacińskiej, jak oni stworzyli więzi naukowych, które doprowadziły przemieszczenie wielu studentów i Południowo-Środkowej do La Laguna na studia doktoranckie. Dzisiaj, że tendencja się utrzyma, chociaż w mniejszym stopniu, ze względu na trudność uzyskania stypendiów. Jednakże są one prowadzenie reżimu teza wspólnie z kierunkiem naukowców z innych krajów. Liczba uczniów pierwszej rejestracji z krajów innych niż Hiszpanii wyniósł 4,6 rocznie średnio w ciągu ostatnich pięciu lat.

Siedem tezy zostały przeczytane wspomnieć międzynarodowym w ciągu ostatnich trzech lat (2010-2011 do 2012/2013), co wskazuje na tendencję do poszukiwania stosunków międzynarodowych. Grup badawczych uczestniczących w programie, które promują konkretnych umów o współpracy z kilkunastu grup badawczych z różnych krajów.

Umowy te zwykle mobilność pracowników naukowych, co pozwala nasi doktoranci, aby spędzić trochę czasu w innych laboratoriach i odbierać zagranicznych doktorantów, co niewątpliwie prowadzić do lepszego szkolenia.

W Europie, umowy zostały ustalone w mobilności Erasmus dla doktorska określony, z takich krajów jak Belgia, Włochy, Portugalia, Czechy i Rumunia.

Program Doktorat z chemii i Inżynierii Chemicznej proponowana jest częścią planu strategicznego na Uniwersytecie La Laguna w sekcjach dotyczących badań i nauczania podyplomowego.

W planie strategicznym, zatwierdzony przez Radę Prezesów w dniu 17/7/2008, w ramach środków, aby rozwinąć Oddziaływanie zewnętrzne naszych działań dydaktycznych i badawczych w celu wygenerowania szereg kursów podyplomowych jakość jest zbierane, wykorzystując nasza zdolność do kształcenia naukowców.

Program proponuje również dr jest zintegrowany ze strategią I + D + I ULL w zawierającym rozwój Atlantic Campus Tricontinental (CEI-kanarków) (Międzynarodowy Campus of Excellence), przestrzeń doskonałości, które powinny być Atlantic od 2015 w Europie jako odniesienia odbiornik katalizatora oś talent w projektach edukacyjnych, badania, innowacje i transfer do Afryki i Ameryki Łacińskiej, a pod wspólnym mianownikiem kompleksowego modelu zrównoważonego rozwoju.

Niektóre z działań tego Tricontinental Atlantic Campus jest bezpośrednio związane z badaniami studiów doktoranckich w dziedzinie chemii w inżynierii chemicznej. W szczególności, następujące linie:

B7. wielodyscyplinarny Międzynarodowe Centrum na ponowne wykorzystanie wody

Który ma objąć w jednej przestrzeni trzy główne aspekty związane z ponownym użyciem wody: nauczania, badań i transferu wyników dla społeczeństwa i sektorów wytwórczych uczestniczących.

B11. Centrum Badań nad Środowiskiem i zmian klimatycznych Atlantyku.

Obecnie, kilka badań klimat na Wyspach Kanaryjskich, a jej skutki dla ekosystemów i zdrowia roślin człowieka w ramach projektu strukturę, która niesie ze sobą siedem grup badawczych z różnych specjalności (geografia, ekologia, Ekofizjologii, chemii, fizyki, medycyny i farmacji ).

B15. Sieć + R + i dużej różnorodności biologicznej leków

W celu osiągnięcia pomyślnego zakończenia w tym działaniu, część CEI Kanaryjskich długą tradycję 50 lat uzyskanie nowych produktów organicznych ekstraktów suszonych roślin, oczyszczania i modyfikację chemiczną lub biotechnologicznego. W Atlanfarm sieci jest, aby rozszerzyć zakres poszukiwań możliwych związków naturalnych w płynie ekstraktów roślin zielonych, w tym substancji czynnych, takich jak białka, polisacharydy, złożonych lipidów, itp Doświadczenie w tych nowych dziedzinach jest jeszcze w powijakach, choć kilka przykładów mają wielką tradycję w ich wykorzystywania do celów handlowych (istnieje kilka firm, aloes i naturalne polifenole na Wyspach Kanaryjskich). Ponadto istnieje w Kanaryjskich szerokie badania tradycją różne działania biologiczne produktów naturalnych i syntetycznych (przeciwpasożytnicze, przeciwbakteryjne, antineurodegenerative, przeciwnowotworowe i modulatory receptorów hormonów płciowych, głównie). Obie tradycje łączą się w licznych projektach badawczych, którzy dostarczyli kilkadziesiąt publikacji o międzynarodowej renomie.

Kompetencje

podstawowy

 • CB11 - Systematyczne zrozumienie kierunku studiów oraz opanowaniem umiejętności i metod badawczych związanych z daną dziedziną.
 • CB12 - Możliwość wyobrazić, projektowania i tworzenia, wdrażania i przyjmuje znaczną proces badań lub stworzenia.
 • CB13 - Możliwość przyczynić się do poszerzenia granic wiedzy poprzez oryginalnych badań.
 • CB14 - Możliwość przeprowadzenia krytycznej analizy i oceny oraz syntezy nowych i złożonych idei.
 • CB15 - Umiejętność komunikowania się z akademickiej i naukowej społeczności i społeczeństwa w ogóle o swoich dziedzinach wiedzy drogami i języków powszechnie używanych w międzynarodowej społeczności naukowej.
 • CB16 - Zdolność do wspierania, w ramach kontekstach akademickich i zawodowych, naukowej, technologicznej, kulturowej, artystycznej lub awansu społecznego w społeczeństwie opartym na wiedzy.

Perrsonales możliwości i umiejętności

 • CA01 - Poruszanie nasze konteksty, w których jest mało konkretnych informacji.
 • CA02 - Znajdź klucz pytania, na które należy udzielić odpowiedzi, rozwiązania skomplikowanego problemu.
 • CA03 - do projektowania, tworzenia, rozwijania i uruchomienie nowych i innowacyjnych projektów w zakresie swojej wiedzy.
 • CA04 - praca w obu urządzeń i autonomicznie w międzynarodowym i multidyscyplinarnym kontekście.
 • CA05 - Integracja wiedzy, uchwyt złożoność i formułowania sądów o ograniczonych informacji.
 • CA06 - Krytyka i obrona rozwiązań intelektualnych.

inne umiejętności

 • CE01 - nabycie dodatkowych umiejętności w proponowanym studiów doktoranckich nie jest rozważane.

Działania szkoleniowe

 • Kongres Studentów Wydziału Chemii
 • Naukowe Antonio González tydzień
 • Program kursu Uniwersytet Instytut Materiałów i nanomateriałów. Postępy w Materiałach i nanomateriały
 • Warsztaty: Dostęp do informacji w cyfrowym formacie: elektronicznych książek i czasopism. Zarządzający bibliograficzne
 • Mobilność: Making a pobyt w innym ośrodku
 • Warsztat. Opracowanie artykułu naukowego
 • Seminarium: Rejestracja projekcie badawczym
 • dni kariery i techniki poszukiwania pracy

Linie dochodzenia

 • IQI linia: Materiały i Inżynieria
 • QA Linia Analytical Chemistry rolno - żywnościowego, środowiska i przemysłowych
 • linia QF: nanostruktury i elektrochemii
 • Linia QO: Medical Chemistry, synteza bioorganiczne

kryteria przyjęć

Aby zostać przyjętym do programu Chemii i Inżynierii Chemicznej jest niezbędne do spełnienia wymogów dostępu wymienione w poprzednim rozdziale. Rozporządzenie Dzienniku Stopień doktora Uniwersytetu La Laguna (uchwały z 17 stycznia 2013) stwierdza, że ​​prowizje akademickie studia doktoranckie może ustanowić dodatkowe wymogi i kryteria selekcji i przyjęcia studentów uprawnionych do Program.

W związku z tym, z poszanowaniem wymogów dostępu opisane powyżej Komitetu Akademickiego, organu odpowiedzialnego procesu przyjmowania i którego skład weźmie pod uwagę następujące aspekty i ciężary, podczas oceny i przetwarzania wniosków o dopuszczenie do udziału w programie Doktorat:

Academic rekord (0-7 punktów)

doświadczenie badawcze (0-1 pkt)

Doświadczenie zawodowe (0-1 pkt)

Akredytacja na poziomie B2 lub wyższym w języku angielskim (0-1 pkt)

W trakcie liczba kandydatów przekracza liczbę miejsc oferowanych tej skali będzie stosowana jako kryterium selekcji.

Uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

ULL poprzez wiceprezes ds Studenckich i usług opiekuńczych, rozwijany od 1999 roku program dla Studentów Niepełnosprawnych (PARP). Celem tego programu jest zapewnienie równych szans

oraz promowanie integracji uczniów ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi. PARP, poprzez bezpośrednie i indywidualne podejście promuje beton dla integralnego rozwoju tych studentów w otwartych i dostępnych środków ochrony środowiska.

Komitet Akademicki za radą tych usług wsparcia i doradztwa w ULL ocenić potrzebę indywidualną drogę możliwych korekt w programie nauczania, harmonogramy lub badań alternatywnych.

reżim dedykacja

Trzy lata w pełnym wymiarze godzin, począwszy od doktoranta dopuszczenie do programu do prezentacji pracy doktorskiej. Niezależnie od powyższego, a po zatwierdzeniu przez Komitet Akademicki odpowiedzialnej za program, studia doktoranckie może odbywać się w niepełnym wymiarze godzin. W tym przypadku takie badania mogą mieć maksymalny okres 5 lat od dnia dopuszczenia do programu do prezentacji pracy doktorskiej.

Zgodnie z zasadami oficjalnej doktoranckich Uniwersytetu La Laguna (rezolucja z dnia 17 stycznia 2013 roku, Dziennik Ustaw z Wysp Kanaryjskich z 25 stycznia 2013), artykuł 7:

Z definicji, jest zrozumiałe, że wszyscy studenci, którzy zapiszą się w studiach doktoranckich będzie pełny czas.

Aby zakwalifikować jako doktoranta w izolatce pozycji w niepełnym wymiarze godzin, trzeba będzie złożyć wniosek w sposób iw terminach ustalonych dla niego, uzasadniających niemożność przeprowadzenia tych badań pod pełnym wymiarze godzin ze względów aktywności zawodowej, specjalne potrzeby edukacyjne, potrzeby opieki rodzinnej, sportowców wyczynowych lub wysokim poziomie, jak również te, które są brane pod uwagę w przepisach trwałością ULL lub, w stosownych przypadkach, w przepisach, które rozwijają.

Wnioski te zostaną rozwiązane przed upływem okresu ustalonego dla rejestracji w studiach doktoranckich przez Komitet Akademicki danego programu studiów doktoranckich.

Przeciwko tej decyzji może być wniesione odwołanie do rektora w terminie jednego miesiąca od powiadomienia.

Doktoranci mogą zażądać zmiany reżimu uzasadnionych powodów poświęcenia. Komitet naukowy studiów doktoranckich wyda sprawozdanie z jej upoważnienia lub zaprzeczyć takiej zmiany.

Przeciwko tej decyzji może być wniesione odwołanie do rektora w terminie jednego miesiąca od powiadomienia.

zapisani uczniowie i ich pochodzenie

Doktoranckie program w Chemii i Inżynierii Chemicznej od drugiego o tej samej nazwie, która jest obecnie w życie z podaniem do doskonałości.

Rozwój nowych uczniów wahała się według poniższej tabeli:

kurs 2012 2011 2010 2009 2008
nowy wpis 12 11 13 37 13
cudzoziemcy 0 2 3 13 5

Liczbę 37 danych zawartych w ciągu 2009 roku jest wynikiem adaptacji uczniów z poprzednich programów wymarłych.

Ta tabela wykazuje właściwą stabilność względem nowych wpływów (szacowaną na rok 2013/14 jest dziś 12 zapisany).

Liczba studentów z innych krajów spadła w ostatnich latach ze względu na niekorzystne czynniki ekonomiczne, które wpłynęły na liczbę stypendiów. Jednak spodziewamy się umiarkowanego ożywienia przez Zainteresowanie krajów wschodzących, głównie w Ameryce Łacińskiej, które zaczęły oferować stypendia dla doktoratu w Hiszpanii.

Ta szkoła oferuje programy z:
 • Język hiszpański
 • Język angielski


Ostatnia aktualizacja November 9, 2017
Czas trwania i cena
Ten kurs jest Na kampusie
Start Date
Data rozpoczęcia
Wrześ. 2018
Duration
Czas trwania
W niepełnym wymiarze czasu
W pełnym wymiarze godzin
Locations
Hiszpania - Santa Cruz de Tenerife, Canary Islands
Data rozpoczęcia: Wrześ. 2018
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Dates
Wrześ. 2018
Hiszpania - Santa Cruz de Tenerife, Canary Islands
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą