Read the Official Description

Departament Bankowości i Finansów powstała w sesji akademickim 1999/2000 wraz z dwoma innymi działami w Sanusi Lamido Sanusi College of Business Studies i zarządzania. Jednak Departament początkowo składowane przez Departament Rachunkowości.

Profesor EO Izedonmi, ówczesny dziekan kolegium, miała odpowiedzialność za nadzorowanie spraw Departamentu i pielęgnowanie go, dopóki nie przyszedł na własną rękę w sesji akademickim 2002/2003, ze Pan Benson A. Akintola jako pionier Lecturer- w firmę Departamentu.

Igbinedion uniwersytet Okada był pierwszy prywatny uniwersytet w Nigerii z certyfikatem nr rejestracyjny 001 przedstawione założyciela / właściciela i szanownego kanclerza Sir (DR) Chief Gabriela 0. Igbinedion, The Esama Beninu królestwa przez rząd federalny Nigerii w dniu 10 maja 1999 r.

Uniwersytet jednak rozpoczęła działalność akademickich na 5111 października 1999 o 112 studentów.

W przeciągu trzynastu sesjach akademickich od 1999/2000 do 2012/2013 Uniwersytet przyciąga studentów nie tylko w Nigerii, ale także z innych krajów. W szczególności, Uniwersytet przyciąga studentów z wszystkich 36 stanach federacji i Federalne Terytorium Stołeczne (FCT) Abudży, a także z zagranicy. Mieszanka pracownicy uczelni odzwierciedla również tę krajową rozpowszechniania lub znak federalnym i, od jej powstania do danego dnia, Uniwersytet zawsze ma dużą liczbę cudzoziemców wśród jego nauczania i nie-dydaktycznych pracowników Zatem Igbinedion Uniwersytet Okada może być słusznie opisany jako jeden mający silny charakter federalny, jeden z silną atrakcją dla studentów wewnątrz i na zewnątrz Nigerii, uniwersytet wyboru z różnicy i prywatnej uczelni z jasną wizją, silnym poczuciem misji i celów gotowy, aby zająć jego miejsce stopniowo zgodnym kręgu podobnych Ivy Leaque uniwersytetów w Wielkiej Brytanii i USA.

Misją Uniwersytetu

  • Aby dążyć do doskonałości w nauczaniu, badaniach i nauce poprzez zapewnienie niezrównanej gamy urządzeń i możliwości w zakresie kształcenia, szkolenia i zatrudnienia dla wszystkich osób w stanie skorzystać bez jakiejkolwiek dyskryminacji.
  • Aby przyspieszyć postęp człowieka, dobrobytu i Opieki publicznego poprzez nauczanie i badania, które zachęcają stosowania wiedzy, promowanie dyscypliny, podkreślenia samozatrudnienia oraz pozyskiwania i efektywnego zarządzania zasobami, aby osiągnąć te cele.

ZAKŁAD zamierza osiągnąć tej misji POPRZEZ

  • State-of oferując szkolenia sztuki, która przygotowuje absolwentów do obowiązków światem pracy i będzie produkować absolwentów, które są najbardziej poszukiwane przez pracodawców pracy, jak również szkół podyplomowych i instytutów badawczych; - Ustalenie powiązań instytucjonalnych wzajemnie korzystnych relacji; oraz - Dążenie, aby stać się centrum doskonałości, gdzie wiedza i pomieszczenia w celu przyspieszenia tempa rozwoju narodu mogą być świadczone.

W ten sposób, dział przyczyni się do realizacji misji "dalszym rozwoju ludzkiego Igbinedion Uniwersytetu ... poprzez nauczanie i badania, które zachęcają do nabywania i stosowania wiedzy "

Program taught in:
Język angielski

See 1 more programs offered by Igbinedion University, Okada »

Ten kurs jest Campus based
Data początkowa
Mar. 2019
Duration
Skontaktuj się ze szkołą
W pełnym wymiarze godzin
By locations
By date
Data początkowa
Mar. 2019
Application deadline

Mar. 2019

Location
Application deadline
Data końcowa