Read the Official Description

1

Doktorat w Cognitive Neuroscience w SISSA ma na celu dostarczenie studentom podstawowej wiedzy i umiejętności do prowadzenia nowatorskich badań w tej dziedzinie, obejmujące tematy tak różne, jak percepcja, język, pamięć, działań i zachowań społecznych. Niektóre z naszych badań jest również translacyjne w naturze (np neuropsychologii poznawcze), dając w ten sposób szansę na karierę poza środowiskiem akademickim.

Szkoła jest silnie zorientowana badaniom. Nasz wydział poświęcić większość swojego czasu na badania, tym samym oferując wyjątkową tutorship. To znaczące inwestycje w badania znajduje odzwierciedlenie w naszej zdolności do pozyskania finansowania wysoce konkurencyjnego (Istnieje pięć trwających granty ERC w grupie kilka projektów Human Frontier, i tak dalej); rozwijanie silnych więzi badawczych, zarówno lokalnie (na przykład system opieki zdrowotnej w regionie Friuli-Wenecja Julijska, Unione Italiana Ciechi, Uniwersytet w Trieście) i za granicą (np NTNU, Harvard, Oxford); i publikuje w czasopismach takich jak Current Biology, PNAS, nauki i przyrody.

2

Program posiada silnie interdyscyplinarnego podejścia: nasze tematy badawcze i ekspertyzy są odpowiednie dla studentów ze środowisk w dziedzinie informatyki, matematyki, medycyny, psychologii doświadczalnej, fizyki teoretycznej, biologii i lingwistyki, jak i neurologii właściwa, oczywiście. Językiem urzędowym jest język angielski w SISSA, więc mówienie włoski nie jest to wymóg.

Nakład pracy jest przede wszystkim koncentruje się na realizacji projektu badawczego pod nadzorem naszego wydziału, oraz we współpracy z innymi studentami, post-docs i ewentualnie specjalistów zewnętrznych, takich jak neurologów, biologów i ekspertów rehabilitacyjnych. Dla studentów pierwszego roku, Szkoła oferuje również kursy na fundamentach neuronauki poznawczej, zarówno teoretycznych i metodologicznych.

Poza tym czołowych i praktyczne nauki, Szkoła zapewnia swoim studentom ruchliwej środowiska badawczego, dalsze wspieranie ich rozwoju. Seria Klub dziennika odbywa się raz w tygodniu; post-docs oferują badania mówią co drugi tydzień; letnia szkoła jest przeznaczona do roku, przynosząc do SISSA zarówno kohorcie genialnych studentów zewnętrznych interakcji z, a niektóre z najbardziej uznanych uczonych w tej dziedzinie; odwiedzających krajowych i międzynarodowych są regularnie SISSA oferując zarówno rozmowy najnowocześniejsze i okazji do spotkań grupowych jeden do jednego lub małe. Poprzednia odwiedzający to najjaśniejsze gwiazdy na niebie neuronauki poznawczej, takich jak Noam Chomsky, Edvard Moser, i Alfonso Caramazza.

Czas trwania programu wynosi trzy lata, ale rozszerzenia jednoroczne są typowe (objęte stypendium szkolnego). Możliwe jest również, aby spędzić trochę czasu w ciągu doktorat na innej instytucji badawczej, jeżeli jest to wymagane do pomyślnego zakończenia projektu.

Najnowsze staże po doktora w SISSA m.in.

  • Harvard University (Cambridge, USA)
  • Uniwersytet Princeton (Princeton, USA)
  • Norweski Uniwersytet Nauki i Technologii (Trondheim, Norwegia),
  • Uniwersytet Glasgow (Glasgow, Szkocja, Wielka Brytania),
  • Manchester University (Manchester, Wielka Brytania),
  • Université de Genève (Genewa, Szwajcaria),
  • University of Southern California (Los Angeles, USA)
  • Radboud University Nijmegen (Nijmegen, Holandia),
  • Uniwersytet Sydney (Sydney, Australia).
Program taught in:
Język angielski

See 12 more programs offered by International School for Advanced Studies (SISSA) »

Ten kurs jest Campus based
Data początkowa
Paźdz. 2019
Duration
3 - 4 lat
W pełnym wymiarze godzin
By locations
By date
Data początkowa
Paźdz. 2019
Application deadline

Paźdz. 2019