Przeczytaj oficjalny opis

lingwistyka

Wprowadzenie

Program Doktor Nauk językowych Jest skierowany do tych, którzy, z wyższym wykształceniem iz profilu w językach i językoznawstwa, chcą sprostać wyzwaniu pisaniu pracy magisterskiej. Spotkaliśmy ogólną grupę specjalistów z języka hiszpańskiego, języka galicyjskiego i lingwistyki zaoferować atrakcyjny program i stymulujący plan ramowy dla przeprowadzenia badań.

Badania mogą być o podobnych problemów z

 • Opis języków
 • lingwistyki stosowanej w różnych aspektach (leksykografii i Terminografia, nauczania i uczenia się języków i technologii lingwistycznych)
 • Analiza dyskursu i socjolingwistyki
 • językoznawstwo historyczne i historiografia językowa

Dlaczego warto studiować na stopień

Dlaczego doktorat? Doktorat jest najwyższy zakres stopień uniwersytecki. Wskazuje, że osoba, która opanowała przedmiot, na którym praca uczynił i zrobił badania, które dostarcza coś nowego do naszej wiedzy.

Dlaczego doktorat z lingwistyki? W jaki sposób możemy komunikować? Jaki jest związek między językiem i myśli? Co to zmienić języka? Dlaczego jest tak wiele języków świata? Jeśli masz szkolenia językowe, a także w wątpliwość, jak to zrobić, na pewno mają swoje miejsce w naszym programie doktorskiej. Możesz przyczynić się do badania przejść kompleksową odpowiedź na te pytania, i tym podobne.

Jakie są korzyści z programu studiów doktoranckich w językowej? Jesteśmy zespołem o pojemności szkolenia wykazanej przez tezy, że mamy zająć i które są obecnie w toku, na naszą odpowiedzialność. Na pewno znaleźć temat zainteresowania wśród różnych linii badawczych, które oferujemy. Ponadto, uniwersytety Vigo i A Coruña dostarczy środków materialnych z wielkim zainteresowaniem, w szczególności jeśli chodzi o dostęp do źródeł informacji.

Oferujemy również możliwość spędzenia czasu za granicą beneficing współpracy mamy z grupami zagranicznymi uczelniami w krajach takich jak Belgia, Brazylii, Francji i Portugalii.

Co się uczyć

Co warto wiedzieć, aby rozpocząć pracę?

Musimy mieć wiedzy na temat języka i równowartość szczebla lub zaawansowanych studiów dyplomu magistra (DEA) języków. Jeśli ta wiedza nie może być w pełni akredytowane, wstęp mogą podlegać zakończeniu pewnego dodatkowego szkolenia.

projekt

Po zakończeniu procesu przyjmowania, pierwszy semestr będzie koncentrować się na rozwoju projektu tezy. Aby to zrobić, musisz sprawdzić, co zostało opublikowane na ten temat wybrałeś (nazywa się to „stan techniki”), w celu określenia punktu początkowego. Ponadto, można zaprojektować metodologię i dostaniesz pomysł, co będzie twoje najważniejsze źródła bibliograficzne i dane przykładowe ( „corpus”), jeśli taki istnieje. Projekt ten zostanie przedstawiony i bronił przed komisję oceniającą.

Adres i tutorización

Teza jest osobistym wyzwaniem i pokazuje zdolność, która sprawia, że ​​do interpretacji danych i opracowanie możliwych wyjaśnień dla zjawisk badanych. Jednak ktoś, kto już uzyskał doktorat, skieruje zadania. Ponadto inna osoba (wykładowca studiów doktoranckich) poinformuje Cię, gdy podjęcie odpowiednich kroków w celu ukończenia szkolenia zgodnie z wierszami programu i konkretnych celów badawczych) decyzji. Te dwie osoby dołączą do ukończenia trzeciego komitet opiekun jest odpowiedzialny, na czas realizacji tezy, należy regularnie monitorować zadania badawcze.

Pobyt za granicą

Dobrym sposobem, aby dać impuls do badań jest spędzać czas na uniwersytecie lub w centrum badawczym za granicą, w środku zespołu badawczego, który umożliwia całkowite lub poszerzyć perspektywę na temat pracy magisterskiej i dostarczyć z technik analizy nie miał okazję pracować. Badanie język studiów doktoranckich ma ciekawe współpracę na zewnątrz, co można korzystać.

Jak długo zajmie mi?

Trzy lata w pełnym wymiarze godzin, w niepełnym wymiarze godzin lub pięć czasie.

Linie dochodzenia

Są to kierunki badań tego programu doktorskiej:

 • analiza dyskursu
 • Nauka języka
 • Dwujęzyczność i wielojęzyczność
 • dialektologia
 • Montaż tekstowy
 • fonologia
 • Frazeologia i paremiología
 • gramatyka historyczna
 • leksykograficzny historiografia
 • historiografia językowa
 • język literacki
 • historyczny leksykografii
 • Leksykografii / Słowniki
 • leksykologia
 • historyczny leksykografii
 • Corpus Linguistics
 • Visu-Gestural modalności języka i podpisać językach
 • morfologia
 • neologizm
 • Onomastyka i toponimii
 • pragmatyka
 • semantyka
 • składnia
 • socjolingwistyka
 • język Technologies
 • terminologia
 • dyskursywne tradycji codziennego

Szczególne dodatki szkoleniowe

W przypadku, gdy doktorant brakuje kompletny uprzedniej szkolenie wymagane przez program, wstęp do programu będzie uzależnione od przezwyciężaniu specyficznych dodatków szkoleniowych, które mogą być przedmiotem lub moduły i magister. Ins przypisany do tego samego doktoranta nie może przekroczyć 15 punktów ECTS i mogą być wykonane przed lub jednoczesną rejestrację w nadzór akademickiego w formie programu.

W przypadku jednoczesnego spełnienia studenci muszą zarejestrować się do tych suplementów w momencie rejestracji w akademickim programem nadzoru, które należy pokonać w ciągu maksymalnie trzech kolejnych semestrów. Niestosowanie się do tego, studenci w ramach programu zostaną usunięte.

Działania programowe szkolenie

Każdy uczeń lub student będzie jego konkretnego wyboru, z pomocą swego opiekuna komitetu, zgodnie z ich planem badań. Kalendarz zawiera informacje na temat działań szkoleniowych, ale także inne wydarzenia w okolicy.

seminarium wprowadzające

Po zakończeniu procesu dopuszczenia do studiów doktoranckich, nie będzie seminarium krótkotrwałe (około 10 godzin), w którym program badań zostaną przedstawione i kwestie organizacyjne zostaną wyjaśnione. Będzie ona służyć jako pierwszego kontaktu między nowymi studentów i naukowców związanych z programem.

Zaawansowane seminaria szkoleniowe

Będą one trwać 20 godzin i będzie koncentrować się na tematach badawczych, które są opracowane z różnych grup badawczych, które mają powiązania z programem. Zgodnie z ogólną zasadą, każdy student musi wydać obowiązkowe minimum dwa seminaria w ciągu pierwszych dwóch lat.

Grupy dyskusyjne

Są to regularne spotkania doktorantów nadzorowanych w każdym przypadku przez co najmniej jednego nauczyciela i pomocy innych nauczycieli w ramach programu, w celu wymiany pomysłów i omówienia problemów, od wspólnych poprzednich odczytów i prezentacji wykonanych przez samych lub przez niektórych uczniów gość badacz. Zgodnie z ogólną zasadą, każdy uczeń obowiązkowo uczestniczyć w co najmniej dwóch grupach dyskusyjnych w ciągu pierwszych dwóch lat.

Szkolenia poprzeczne

Będą one koncentrować się na technik i narzędzi badawczych, takich jak dostęp do dokumentacji, statystyki, języków programowania, itp Będą one trwać do 20 godzin z wyjątkiem kursów językowych, które będą 30 godziny. Zgodnie z ogólną zasadą, zaleca się, aby każdy uczeń przeklinać ewentualnie co najmniej jeden taki kurs w pierwszym roku.

Prowadzenie pobyty badawcze

Polecamy pobyt z grupą badawczą rozwijać linię prac związanych z tematem pracy magisterskiej, czy pozwala na opracowanie techniki niezbędne do jego zakończenia. Lokalizacja i długość pobytu będzie zależeć od każdego indywidualnego przypadku i podjąć decyzję zgodnie z opiekunem komisji.

składki naukowe

Wyniki badań zostaną przedstawione na konferencji naukowej lub spotkania. Alternatywnie można także opublikował artykuł naukowy w czasopiśmie lub rozdział książki, po zwykłych standardów jakościowych w tych publikacjach.

Plan badania obrony

W ciągu pierwszych czterech miesięcy, licząc od przyjęcia do programu, każdy student będzie opracować plan badań, które muszą zawierać stan zapytania, metodologii i źródeł ważnych informacji. Plan ten musi być broniona publicznie przed komisją.

Wyjścia zawodowe i akademickie

Ph.D.

 • Jest to paszport do kariery naukowej na uniwersytecie lub w ośrodku badawczym.
 • Umożliwia ona dostęp do stanowisk badawczych i dydaktycznych we wszystkich uniwersytetów na świecie.
 • Praca polega na złożenie specjalnej TESE pokazuje coraz bardziej konieczne intelektualnej i zdolności podejmowania decyzji w biznesie

Wstęp Profil Zalecane

Profil odpowiada tym, którzy chcą kontynuować pracę doktorską w dziedzinie lingwistyki lub Galicyjski, portugalskiego lub hiszpańskiego języka i hiszpański język migowy (LSE), lub nawet w zakresie innym języku. Program będzie odwoływać się zarówno do studentów, jak i krajowym i za granicą. Ponieważ organizujące uniwersytety mają strategiczne położenie do zaoferowania studia hiszpański, galicyjski i portugalski, portugalski-mówienia studenci mogą znaleźć w Badaniach językowa studiów doktoranckich doskonały wybór do rozwijania swoich badań.

Program prowadzony przez:
Język hiszpański

Zobacz 27 więcej kursów w Universidade da Coruña »

Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Duration
3 - 5 lat
Zaoczne
W pełnym wymiarze godzin
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Termin nadsyłania zgłoszeń