Doktorat (School of Management)

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej szkoły

Opis programu

Nasz program studiów doktoranckich oferuje zarówno możliwości studiowania w pełnym, jak i niepełnym wymiarze godzin w wielu dziedzinach biznesu i zarządzania.

Prowadzisz badania pod nadzorem naszego międzynarodowego, doświadczonego i bardzo zaangażowanego wydziału. Oprócz bycia nadzorowanym przez dwóch uznanych naukowców, weźmiesz udział w szkoleniu badawczym, które zapewnia wiedzę i umiejętności do projektowania i przeprowadzania rygorystycznych badań.

Zachęcamy i wspieramy Cię w przygotowaniu i przesłaniu dokumentów na konferencje naukowe i czasopisma. Zachęcamy również do angażowania się w zajęcia dydaktyczne, które pozwalają zdobyć cenne doświadczenie w nauczaniu na poziomie wyższym i przygotować się do rynku pracy.

Po zakończeniu zostaniesz niezależnym naukowcem, który będzie mógł realizować zróżnicowane możliwości rozwoju zawodowego w środowisku akademickim, instytucjach badawczych lub doradztwie w zakresie zarządzania.

90% naszych absolwentów po ukończeniu studiów doktoranckich zajęło stanowiska w brytyjskich / międzynarodowych instytucjach edukacyjnych i badawczych lub organizacjach opartych na doradztwie.

Profesjonalna akredytacja

Jesteśmy dumni z tego, że znajdujemy się w elitarnej grupie szkół biznesu, aby posiadać potrójne akredytacje Equis, AMBA i AACSB, często określane jako "Triple Crown".

Rankingi

University of Bradford zajmuje w rankingu 301-400 na świecie Business and Economics w rankingu University of Bradford Higher Education w 2019 roku.

Wymagania wstępne

Wszyscy kandydaci muszą spełnić jeden z następujących warunków:

 • Dobry z wyróżnieniem tytuł licencjata brytyjskiego (pierwsza lub wyższa druga klasa) lub równoważne kwalifikacje.
 • Magister zarządzania lub przedmiotów pokrewnych ze średnią ocen 60% lub równoważną.
 • Kwalifikacje zawodowe lub standard uzyskiwany na podstawie egzaminu.

Wymagania w języku angielskim

Wszyscy kandydaci, których pierwszym językiem nie jest angielski, muszą spełnić jeden z poniższych wymogów dotyczących języka angielskiego:

 • IELTS: minimalny wynik 6,5 bez podtestu mniejszego niż 6,5.
 • Test internetowy oparty na TOEFL: ogólny wynik testu wynoszący 94 (dla każdego podtestu obowiązują minimalne wyniki)

Należy pamiętać, że wynik testu w języku angielskim ma tylko dwuletni okres ważności. Jeśli nie masz aktualnego wyniku testu z języka angielskiego, proszę podać datę, z którą weźmiesz udział w teście w języku angielskim.

Jeśli nie spełniasz wymogu IELTS, możesz wziąć udział w kursie przygotowującym do angielskiego na University of Bradford .

Co będziesz studiować

Kandydaci na stopień doktora filozofii podejmują niezależne badania w formie rozprawy doktorskiej, która odpowiada wynikom kształcenia.

Pierwszy rok: etap szkolenia badawczego

W pierwszym roku (lub pierwszych dwóch latach dla studentów zaocznych) wszyscy doktoranci podejmują nauczane moduły metod badawczych jako podstawę ich rozwoju jako profesjonalnego badacza. Szkolenie ma na celu pomóc Ci rozwinąć badania, zarówno koncepcyjnie, jak i operacyjnie, oraz skutecznie zarządzać projektem.

Wszyscy studenci uczą się tych modułów w tygodniach nauczania blokowego.

Drugi / trzeci rok: etap projektu badawczego PhD

Od drugiego roku (lub trzeciego roku, jeśli pracujesz w niepełnym wymiarze godzin) skupisz się na swoim projekcie badawczym. Zazwyczaj obejmuje to:

 • Przeprowadzenie przeglądu literatury.
 • Opracowywanie instrumentów badawczych.
 • Przeprowadzanie prac w terenie i gromadzenie danych.
 • Analiza danych
 • Interpretacja ustaleń.

W drugim roku (lub trzecim roku, jeśli pracujesz w niepełnym wymiarze godzin), musisz również przejść formalny przegląd postępów, a to wymaga złożenia raportu z postępu prac i przedstawienia w pełni rozwiniętej propozycji badań panelowi przeglądu. Po przeglądzie twoja rejestracja na stopień doktora zostanie potwierdzona (lub zostaniesz przeniesiony do programu MPhil, jeśli twój postęp nie jest zadowalający).

Ostatni rok: etap pisania

Przechodzisz do pisania scenariusza w ostatnim roku. Wszyscy studenci powinni dążyć do złożenia pracy w minimalnym okresie rejestracji (4 lata w pełnym wymiarze godzin i 6 lat w niepełnym wymiarze godzin). Na tym etapie zadania obejmują:

 • Opracowanie ostatecznej wersji pracy magisterskiej.
 • Prezentacja pracy magisterskiej.
 • Obrona pracy dyplomowej na egzaminie ustnym.

Nauka i ocena

Moduły treningowe składają się z:

 • Wykłady
 • Dyskusja
 • Ćwiczenia grupowe
 • Projekty klasowe
 • Inne tryby dostawy online (WRDTP) i twarzą w twarz

Strategie oceny obejmują indywidualne prace, indywidualne projekty i refleksyjne eseje.

Opracowanie rozprawy doktorskiej będzie prowadzone przez dwóch opiekunów, a ocena obejmuje Viva Voce.

Wsparcie kariery

School of Management wspiera studentów na studiach doktoranckich na wiele sposobów; osoby na kampusie mogą uczestniczyć w warsztatach, ale w większości wsparcie dla doktorantów odbywa się za pośrednictwem porad indywidualnych - istnieją także możliwości szkolenia i rozwoju zawarte w naszych unikalnych i elastycznych ramach badań podyplomowych.

Uczestnicy programu studiów doktoranckich zazwyczaj poszukują stanowiska w środowisku akademickim, więc kariery i kadra akademicka są w stanie udzielić wskazówek. Dla tych, którzy chcą rozwijać karierę w świecie komercyjnym, którego mogą wspierać trenerzy kariery, studenci często chcą rozwijać swoją karierę w dziedzinie doradztwa i stanowisk badawczych.

Perspektywy rozwoju kariery

Podczas studiów na Wydziale Zarządzania i Prawa będziesz miał możliwość wzięcia udziału w naszym charakterystycznym programie zwiększania kariery przez cały czas trwania kursu. Program ma na celu wyposażenie Cię w niezbędne umiejętności i atrybuty absolwenta, aby być gotowym do pracy, szukając zatrudnienia z wiodących innowacyjnych organizacji. Program wspomagania kariery (PDF, 2,8 MB) oferuje możliwość zdobycia certyfikatów w:

 • Europejskie Komputerowe Prawo Jazdy (ECDL) - punkt odniesienia w zakresie umiejętności cyfrowych.
 • Sage 50 Accounting i Sage 50 Payroll - szkolenie, które pozwoli Ci rozwinąć wiodące umiejętności w zakresie oprogramowania księgowego i płacowego.
 • Certyfikaty Project Manager Professional - daje przewagę, gdy chcesz zostać Certyfikowanym Project Managerem.
 • Analiza Big Data i umiejętności raportowania - za pomocą oprogramowania i usług (SAS), które doprowadzą do certyfikacji.

Ponadto program obejmuje również działania mające na celu promowanie pracy zespołowej, zaufania, komunikacji i wielu innych umiejętności poszukiwanych przez pracodawców.

Opracowanie portfolio certyfikatów Continuous Professional Development (CPD) zademonstruje pracodawcom, że nie tylko jesteś ambitny, ale także bierzesz odpowiedzialność za własny rozwój zawodowy.

Wsparcie badania

Szkoła wspiera doktorantów na wiele sposobów. Co najważniejsze, wsparcie dla studentów odbywa się za pośrednictwem porad indywidualnych.

Efektywna usługa edukacyjna jest dedykowanym ośrodkiem w ramach Wydziału Zarządzania i Prawa, wspierającym naszych studentów w celu maksymalizacji nauki akademickiej, a także pomocy zagranicznym studentom, szybkiego dostosowania się do wymogów edukacji w Wielkiej Brytanii.

Badania

Pracownicy aktywni w dziedzinie badań podejmują wiodące na świecie badania dotyczące zarządzania i kwestii organizacyjnych.

W Ramach Oceny Badań w 2014 r. 65% naszych badań zostało uznanych na arenie międzynarodowej lub wiodących na świecie pod względem oryginalności, znaczenia i rygoru. Prawie 90% naszych badań wykazało znaczący wpływ na praktykę i politykę biznesową.

Promujemy badania interdyscyplinarne i współpracujemy w tematycznych ośrodkach badawczych, współpracując z kolegami z całego świata. Obecnie mamy cztery centra badawcze:

 • Rachunkowość, finanse i ekonomia (AFE)
 • Ludzie, organizacja i przedsiębiorczość
 • Logistyka, łańcuch dostaw i technologia (LogiST)
 • Międzynarodowy biznes, marketing i branding (IBMB)
Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

At the University of Bradford, you’ll benefit from - and be a part of – teaching and research that harnesses technology for the good of society. You’ll learn from academic and industry experts who are ... Czytaj więcej

At the University of Bradford, you’ll benefit from - and be a part of – teaching and research that harnesses technology for the good of society. You’ll learn from academic and industry experts who are shaping the future of their sectors in world-class facilities. We’ve invested millions of pounds in high-tech learning environments, such as our motion capture studio and new School of Management facilities. During your time with us, you can become the very best version of yourself. The University is a place where you can expand your mind and make lifelong friends; where you can grow, learn, experience. Where you can belong, and where we support you every step of the way. Pokaż mniej