Generuj wiedzę, która dostarcza elementów do rozwiązywania problemów związanych m.in. z subiektywnym samopoczuciem i odpornością, relacjami międzyludzkimi. Rozwój odpowiednich badań nad problemami psychospołecznymi, które wykorzystują metody, techniki i narzędzia jakościowej i ilościowej analizy danych, a także generują wiedzę i propozycje interwencji w populacjach wrażliwych.Ten program jest dla CiebieSpecjaliści z tytułem magistra psychologii lub pokrewnych dziedzin, takich jak edukacja i inne dyscypliny nauk społecznych, takie jak antropologia społeczna lub socjologia.
Specjaliści zainteresowani biopsychospołecznym rozwojem populacji oraz poprawą jakości życia i promocją zdrowia psychicznego i emocjonalnego.
Specjaliści zainteresowani badaniem grup wrażliwych z etycznej i zaangażowanej perspektywy.Podczas studiów w ITESOProgram koncentrował się na projektach interwencyjnych i badawczych zlokalizowanych w gminach i powiązanych umowami z agencjami rządowymi i organizacjami pozarządowymi.
Jest to program międzyinstytucjonalny oferowany razem z Universidad Iberoamericana Ciudad de México, obie instytucje podzielają jezuicki styl edukacyjny z naciskiem na przemianę społeczną, która rozumie jakość akademicką jako generowanie wiedzy związanej z jej kontekstem.
Koncentruje się na konstruowaniu wiedzy w badaniach i opiece nad psychologicznymi problemami zdrowotnymi i potrzebami generowanymi przez kontekst niepewności, przemocy i niepewności.
Posiada sieć naukowców, którzy dzięki interdyscyplinarnemu podejściu z podejściem opartym na współpracy, ułatwia badania z innymi programami ITESO oraz z innymi uniwersytetami Jezuickiego Systemu Uniwersyteckiego (SUJ)
Posiada umowy na prowadzenie pobytów naukowych na innych uczelniach krajowych i zagranicznych.Jako absolwent tego programuIdentyfikuje, w oparciu o paradygmaty jakościowe i ilościowe, cechy charakterystyczne projektów badań psychospołecznych w celu zaproponowania strategii i metodologicznej artykulacji dowolnego projektu.
Rozwijaj projekty badawcze w dziedzinie specjalizacji z psychologii, które dostarczają nowych wyjaśnień i rozwiązań do badania problemów.
Rozpowszechnia informacje naukowe uzyskane w każdym dochodzeniu, zarówno w mediach pisemnych, jak i bezpośrednich, na poziomie krajowym i międzynarodowym.
Ocenia projekty naukowo-badawcze z zakresu psychologii i różnych dziedzin wiedzy ludzkiej, aby rozpoznać trendy lub obszary możliwości badawczych.programPierwszy semestr (semestr 1)Projekty badawcze
Badania Jakościowe Seminarium Doktoranckie I
Seminarium ewaluacyjne projektu I
Wybrane tematy badań psychologicznychDrugi semestr (semestr 2)Badania Jakościowe Seminarium Doktoranckie II
Seminarium oceny projektów II
Opcjonalnie 1Trzeci semestr (semestr 3)Zaawansowane Seminarium Doktoranckie Statystyki
Seminarium oceny projektów III
Opcjonalnie 2Czwarty semestr (semestr 4)Metody wielowymiarowe w badaniach psychologicznych
Seminarium ewaluacyjne projektu IPiąty semestr (semestr 5)Seminarium publikacji naukowych i upowszechnianiaSzósty semestr (semestr 6)Seminarium dyplomoweGłówne kierunki generowania i zastosowania wiedzy (LGAC) doktoratu to:Psychologia społeczna i kulturowa: bada procesy, warunki i czynniki psychospołeczno-kulturowe, które wpływają na rozwój ludzi, grup, społeczności, instytucji i społeczeństw.
Psychologia kliniczna i zdrowia: generowanie zbiorowych produktów badawczych oraz wymiana metod i tematów związanych z dziedziną psychologii zdrowia i psychoterapii
Podatność psychospołeczna i jakość życia: analizuje modele interwencji psychospołecznych i ocenia ich zastosowanie w wrażliwych populacjach w celu poprawy ich jakości życia.
Etnopsychologia, relacje płciowe i interpersonalne: generowanie modeli wyjaśniających zachowań człowieka integrujących model etnopsychologiczny.
Linia badawcza: Neurofizjologia i zachowanie: badanie interakcji między czynnikami biologicznymi i społecznymi, które leżą u podstaw zachowania, emocji i zdrowia człowieka.Tematy programowe podlegają ciągłej aktualizacji, mogą ulec zmianie ich kolejność lub treść.