Read the Official Description

Zasadniczy rozwój nowoczesnych systemów komputerowych obejmuje modelowanie i zarządzanie interakcjami między zjawiskami dyskretnymi i ciągłymi, wydajne i zrównoważone radzenie sobie z sieciami heterogenicznymi, możliwość dostępu do potencjalnie nieograniczonych zasobów sprzętowych i programowych, obsługa niepewności i potrzeba opracowania w w czasie rzeczywistym ogromne ilości danych. Naszym założeniem jest, że sprostanie tym wyzwaniom wymaga rozwijania wielodyscyplinarnej wiedzy, która musi opierać się na zdolności modelowania i rozumowania. Dlatego głównym celem naszego doktoranta studia mają dać uczniom możliwość rozwijania tych umiejętności i zastosowania ich do wyzwań badawczych w dziedzinie informatyki. W tym celu oferujemy naszym absolwentom kursy wprowadzające, które zapewniają niezbędne przygotowanie formalne i specjalistyczne, które wprowadzają studentów w najnowsze osiągnięcia w dziedzinie systemów reaktywnych, inżynierii oprogramowania i algorytmicznych aspektów sieci komputerowych i społecznych.

Ph.D. Program składa się z 4 lat studiów i badań. W pierwszym roku studenci realizują szereg kursów podzielonych na trzy główne filary: Podstawy (nowoczesnych) sieci, specyfikacja i analiza współbieżnych systemów reakcyjnych oraz systemy i usługi oprogramowania. Oprócz wewnętrznych kursów GSSI, uczniowie są zachęcani do wzięcia udziału w zajęciach także w szkołach letnich lub w innych instytucjach we Włoszech lub za granicą. Każdy uczeń jest proszony o przygotowanie, wraz z doktoratem koordynator, plan studiów, który ma zostać zatwierdzony przez radę naukową.

Wyniki w egzaminach i jakość propozycji pracy dyplomowej (złożonej pod koniec pierwszego roku) są głównymi kryteriami decydującymi o przyjęciu na drugi rok. Drugi i trzeci rok przeznaczony jest głównie na badania. Przy opracowywaniu swoich badań każdy uczeń jest wspierany przez przełożonego, a jego / jej postęp jest oceniany przez komisję składającą się z ekspertów w danej dziedzinie jej zainteresowań naukowych. Studenci są zachęcani do spędzania części swoich badań w zewnętrznych laboratoriach badawczych we Włoszech lub za granicą.

Więcej informacji na temat Ph.D. Program jest dostępny pod adresem: href = "http://cs.gssi.infn.it/phd-program/information/

Komisja

Luca Aceto (Uniwersytet Reykjavik, Islandia), Antonia Bertolino (ISTI-CNR, Piza), Gianlorenzo D'Angelo (GSSI), Roberto Di Cosmo (Université Paris Diderot, Francja), Beniamino Di Martino (Università della Campania "L. Vanvitelli" ), Michele Flammini (przewodnicząca, GSSI i Università dell'Aquila), Paolo Prinetto (Politecnico di Torino), Luca Trevisan (UC Berkeley i Simons Institute for Theory of Computing, USA).

Gran Sasso Science Institute oferuje 34 dr. stypendia w dziedzinie fizyki, matematyki, informatyki i nauk społecznych.

href = "http://www.gssi.it/phd/


Instytut Naukowy Gran Sasso (GSSI), założony w 2012 r. W L'Aquila (Włochy) jako Centrum Zaawansowanych Badań Narodowego Instytutu Fizyki Jądrowej (INFN), a następnie utworzony w marcu 2016 r. Jako Szkoła Zaawansowanych Studiów podyplomowych wykształcenie, oferuje 34 doktoraty stanowiska na rok akademicki 2018/19.


GSSI ( www.gssi.it ) zaprasza na 10 stypendiów do "Astroparticle Physics", 8 do "Matematyki w naukach przyrodniczych, społecznych i przyrodniczych", 8 do "Informatyki" i 8 do "Urbanistyki i nauk regionalnych". Oficjalny język wszystkich doktorantów kursy to angielski.


Stypendia są przyznawane na 4 lata, a ich roczna kwota wynosi 16,159,91 € brutto. Wszystkie doktoraty studenci mają zapewnione bezpłatne zakwaterowanie w obiektach GSSI i korzystanie ze stołówki.


Wniosek należy złożyć za pośrednictwem internetowego formularza dostępnego pod adresem www.gssi.it/phd/ do 20 czerwca 2018 r., O godzinie 18.00 (włoska strefa czasowa).


Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z Call for Applications na stronie www.gssi.it/phd/ lub napisz e-mail na adres info@gssi.it

Kursy Informatyka


KURSY IMIGRACYJNE

 • Systemy reaktywne - Luca Aceto, Rocco De Nicola, Catia Trubiani
 • Systemy i usługi oprogramowania - Ludovico Iovino, Ivano Malavolta, Paola Inverardi
 • Projektowanie i analiza algorytmów - Mattia D'Emidio, Michele Flammini

CORE KURSY

 • Modelowanie i weryfikacja układów reaktywnych - Luca Aceto, Rocco De Nicola
 • Zasady sprawdzania modelu - Michele Loreti
 • Modelowanie wydajności - Mirco Tribastone

 • Abstrakcja, modelowanie i projektowanie - Patrizio Pelliccione
 • Architektura oprogramowania i nie tylko - Paola Inverardi, Massimo Tivoli, Marco Autili
 • Testowanie oprogramowania i niezawodność - Antonella Bertolino

 • Algorytmy aproksymacyjne - Gianlorenzo D'Angelo
 • Algorytm Inżynieria i analiza złożonych sieci - Mattia D'Emidio i Pierluigi Crescenzi
 • Algorytmiczna teoria gier - Michele Flammini

ZAAWANSOWANE KURSY

 • Zaawansowane testy - Narzędzia i metodologie - Lorenzo Bettini
 • Zaawansowane oprogramowanie analityczne - Massimiliano Di Penta
 • Interakcje cech z wielu perspektyw - Christian Kästner
 • Od czasowej automaty do gier hybrydowych stochastycznych - Kim Guldstrand Larsen
 • Weryfikacja oprogramowania - Omar Inverso
 • Distributed Computing - Pierre Fraigniaud
Program taught in:
Język angielski

See 3 more programs offered by GSSI - Gran Sasso Science Institute »

Last updated April 15, 2018
Ten kurs jest Campus based
Data początkowa
Listop. 2019
Duration
4 lat
W pełnym wymiarze godzin
By locations
By date
Data początkowa
Listop. 2019
Data końcowa
Sierp. 1, 2021
Application deadline

Listop. 2019

Location
Application deadline
Data końcowa
Sierp. 1, 2021