Doktor nauk ścisłych i technicznych

Informacje ogólne

Opis programu

Cele

  • Zapewnienie, że studenci, oprócz opanowania teorii naukowych, zdobędą dobrą wiedzę i opanowanie metod najbardziej używanych w ich specjalizacji (jedna z konkretnej dydaktyki Nauki i Technologii).
  • Zapoznanie studenta z pracą badawczą, instrumentami i metodami najczęściej stosowanymi w jego dziedzinie specjalizacji (jedną z konkretnych Dydaktyki Nauki i Technologii) oraz z pracą zespołów badawczych w dziedzinie dydaktyki naukowej i technicznej.
  • Rozwiń umiejętność rozpoznawania istotnych elementów złożonego procesu lub sytuacji, która pozwoli ci podejść do przedmiotu nauki w twojej dziedzinie wiedzy.
  • Rozwijanie zdolności i kompetencji produkcji naukowej i / lub technologicznej w zakresie dydaktyki nauk i technologii.

Harmonogram

  • Weekly Schedule: Friday and Saturday
  • Kalendarz akademicki: od września do czerwca

Żywotność

6 semestrów (artykuł 3 DL-74/2006)

ECTS

180

Profesjonalne wyjścia

Możliwość progresji w karierze nauczycielskiej dla grup 230, 240, 500, 510, 520, 530, 550, zgodnie z Portaria nr 344/2008 z 30 kwietnia.

Doktorat w dziedzinie dydaktyki naukowo-technicznej jest w stanie zidentyfikować zasadnicze elementy procesu edukacyjnego (w kontekście formalnym lub nieformalnym), co pozwoli mu zbliżyć się do przedmiotu studiów w swojej dziedzinie wiedzy, aby:

  • Rozwój badań i produkcji naukowej;
  • Prowadzące procesy kształtujące i / lub dochodzeniowe;
  • Promować postęp technologiczny, społeczny lub kulturalny w społeczeństwie opartym na wiedzy;
  • Projektuj i wdrażaj innowacje w sposób autonomiczny i opisuj, analizuj i krytycznie oceniaj ich wpływ na społeczeństwo.
Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

A Universidade de Trás-os-Montes e Alto Douro, sedeada em Vila Real, mais conhecida por UTAD, é uma instituição orientada para a criação, transmissão e difusão da cultura, do saber e da ciência. Situa ... Czytaj więcej

A Universidade de Trás-os-Montes e Alto Douro, sedeada em Vila Real, mais conhecida por UTAD, é uma instituição orientada para a criação, transmissão e difusão da cultura, do saber e da ciência. Situada numa região em desenvolvimento, fomenta o empreendedorismo, em estreita relação com a comunidade, seus organismos, instituições e tecido empresarial, aprofunda o conhecimento científico, desenvolve tecnologia e promove a inovação, procurando responder aos problemas e desafios de âmbito global, nacional e regional. Pokaż mniej