Doktor filozofii

Informacje ogólne

Opis programu

Program Doktorat ma na celu wyszkolenie badaczy filozofii, którzy dzięki solidnej znajomości tradycji i aktualnej filozofii są zdolni do kompetentnego wykonywania niektórych z następujących zadań: interpretować i rygorystycznie analizować historyczne myślenie filozoficzne w niektórych jego tematach , autorzy i epoki; przyczynia się do rozwoju współczesnych debat filozoficznych; być uczestnikami dyskusji na temat problemów właściwych naszej rzeczywistości społecznej i historycznej; kierowanie projektami badań filozoficznych; być częścią interdyscyplinarnych zespołów badawczych; szkolić nowych naukowców w dziedzinie filozofii lub dziedzin pokrewnych.

Informacje ogólne

 • Konferencja: Doktorat wymaga poświęcenia w pełnym wymiarze godzin.
 • Modalność: osobiście.
 • Przyznanie tytułu: Doktor filozofii.
 • Szacowany czas trwania: Program ma minimalny czas trwania sześciu (6) semestrów.
 • Rok rozpoczęcia: 1988
 • SNIES: 1037
 • Kwalifikowana rozdzielczość rejestru: 133 z 3 stycznia 2014 r., Ważna do 3 stycznia 2021 r.
 • Opłata rejestracyjna: 12 896 000 USD / Semestr *
 • Rodzaj szkolenia: studia podyplomowe
 • Miejsce, w którym jest oferowana: Bogotá

* Wartość rejestracyjna odpowiada kosztowi w okresie ustalonym na rok 2019.

program

Doktorat z filozofii trwa co najmniej sześć (6) semestrów akademickich, z pełnym poświęceniem. Przygotowanie pracy wymaga przedstawienia i wcześniejszej akceptacji projektu pracy dyplomowej.

Program wymaga opracowania trzech rodzajów działań badawczych: seminariów (12 punktów); ukierunkowane badania lub inne równoważne działania (10 punktów); planowanie, opracowanie i obrona pracy doktorskiej (30 punktów). Jest to minimalny wymóg programu, ale zgodnie z opinią dyrektora pracy, Wydział może wymagać większej liczby kursów, seminariów lub innych zajęć akademickich uznanych za niezbędne do odpowiedniego przygotowania pracy.

 • Seminaria są akademickimi zajęciami grupowymi, których zasadniczą funkcją jest szkolenie studenta w metodach analizy, w praktyce dyskusji oraz w opracowywaniu raportów i streszczeń z rygorem metodologicznym. Stanowi ćwiczenie w osobistym i rygorystycznym myśleniu oraz w wiernym i metodycznym przedstawieniu myśli.
 • Badania ukierunkowane polegają na pierwszym badaniu tematu (zarówno w jego najważniejszych podejściach, jak i aspektach bibliograficznych i metodologicznych), zgodnie z niektórymi możliwymi modelami praktyki badawczej w filozofii. Jest to indywidualna praca ucznia pod bezpośrednim i wytrwałym kierownictwem nauczyciela.

Praca doktorska stanowi rdzeń tego programu doktoranckiego. Musi to być badanie filozoficzne, które pokazuje dojrzałość intelektualną, rygor metodologiczny i zdolność dyscyplinarnego wkładu ucznia.

wnioskodawca profilu

Doktorat z filozofii jest skierowany do osób, które mają poziom dojrzałości filozoficznej odpowiadający poziomowi przewidzianemu przez program magisterski tego Wydziału. Aby jednak przystąpić do doktoratu, nie jest wymagane ukończenie programu lub uzyskanie tytułu magistra filozofii lub innej dyscypliny.

profil absolwenta

Doktor filozofii, dzięki solidnej znajomości tradycji filozoficznej i teraźniejszości, będzie w stanie formułować i rozwijać projekty badawcze zdolne do wniesienia wkładu w dyscyplinę.

Bandaże absolwentów

Ze względu na siłę ciała profesora, doktorat oferuje doświadczenie formacyjne z osobistym, eksperckim i stałym towarzyszeniem, które pozwoli uczniom rozwijać ich zainteresowania teoretyczne z najwyższą rygorystycznością. Dodatkowo program charakteryzuje się różnorodnością tematyczną i powołaniem do dialogu między wielkimi nurtami a tradycjami filozoficznymi.

Rekrutacja

Wymagania rejestracyjne

 • Życiorys akademicki (studia uniwersyteckie, uzyskane stopnie naukowe, produkcja intelektualna, praktyki zawodowe, znajomość języków i inne działania w obszarze badań).
 • Formularz rejestracyjny należycie wypełniony zdjęciem.
 • Fotokopia dyplomu uniwersytetu zawodowego lub akademickiego, równoważna lub wyższa niż pierwszy dyplom uniwersytecki w dziedzinie filozofii.
 • Fotokopia kwalifikacji odpowiadających prezentowanemu tytułowi.
 • Kserokopia certyfikatu przedłużona do 150%
 • Tekst tysiąca słów (trzy strony na pół i pół), w którym wnioskodawca wyjaśnia powody, które skłoniły go do ubiegania się o przyjęcie do tego programu.
 • Prześlij esej zawierający maksymalnie 3000 słów (9 stron) na temat filozoficzny, który pokazuje kompetencje akademickie ucznia.
 • Dokumenty muszą być dostarczone do Biura Przyjęć i Rejestracji i wysłać kopię cyfrową do posgradosfilosofia@javeriana.edu.co

proces wstęp

Po dokonaniu rejestracji kandydaci zostaną wezwani do:

 • Zaprezentuj egzamin ze zrozumieniem tekstów filozoficznych w nowoczesnym języku innym niż hiszpański (angielski, francuski, niemiecki, włoski i portugalski). Egzamin ten odbywa się na Wydziale Filozofii, a jego akceptacja jest niezbędnym warunkiem przyjęcia.
 • Przedstaw wywiad z profesorami Wydziału.

Decyzję o tym, którzy kandydaci zostaną przyjęci do programu, podejmuje dziekan wydziału, po wysłuchaniu opinii komisji rekrutacyjnej. W niektórych przypadkach osoby przyjmowane mogą zostać poproszone o wzięcie udziału w dodatkowych seminariach lub spełnienie innych wymogów akademickich.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

Founded by the Society of Jesus in 1623, it is a Catholic university, recognized by the Colombian government, which aims to serve the human community, especially Colombia, seeking to establish a more ... Czytaj więcej

Founded by the Society of Jesus in 1623, it is a Catholic university, recognized by the Colombian government, which aims to serve the human community, especially Colombia, seeking to establish a more civilized, more educated and juster society, inspired by Gospel values. Pokaż mniej
Bogota , Bogota + 1 Więcej Mniej