Doktor mediów i badań komunikacji

Universidade Lusófona de Humanidades e Tecnologias

Opis programu

Przeczytaj oficjalny opis

Doktor mediów i badań komunikacji

Universidade Lusófona de Humanidades e Tecnologias

Dyrektor Programowy


Profesor Doutor Manuel José Carvalho de Almeida Damásio


Wymagania i przepisy dotyczące kwalifikacji


Następujące podmioty mogą ubiegać się o Programie doktoranckie w PAN komunikacyjnych:

a) posiadacze tytułu magistra lub równoważnego prawnej;

b) posiadacze BA który przedstawi szczególne znaczenie akademickie i naukowe, które ma potwierdzić przez Radę Naukową Uniwersytetu Lusophone Humanistyczno Communication Technologies ', Sztuki i Technik Informacyjnych Szkoły jako świadectwo kompetencji. b) posiadacze akademickim, naukowym lub zawodowym programowej, która jest uznawana przez Radę Naukową Uniwersytetu Lusophone Humanistyczno Communication Technologies ', Sztuki i Technik Informacyjnych Szkoły jako świadectwo kompetencji.


CELE


Głównym celem tego programu studiów doktoranckich jest szkolenie naukowców i wykładowców w badanej dziedzinie mediów i komunikacji. Zatem niniejszy wniosek ma na celu zaspokoić zapotrzebowanie na innowacyjne i kreatywne szkolenia w kraju i w przestrzeni Lusophone w swojej dziedzinie wiedzy, Nauk Komunikacyjnych.


Centralnym przedmiotem wniosku Niniejszy program doktorancki jest badanie pogłębione o integracji komunikacyjnej, społeczeństwa i technologii oraz sposobu jej następnie retroacts na głównych modeli komunikacyjnych i odpowiednich obszarów interwencji społecznej, kulturowej i gospodarczej.


Dodatkowym celem tego cyklu studiów jest wzmocnienie zdolności badawczej i szkoleniowej CAITS Lusophone Uczelni - Komunikacja, Sztuki i Technologii Informacyjnych Szkoły których Sciences komunikacie stanowią pole rdzenia.


Wiedza, umiejętności i kompetencje, aby być nabywane

Program Doktorat w komunikacie Sciences` zamiarów dyplomowych aby ułatwić następujące kompetencje:


- Nabycie umiejętności opracowania naukowego projektu badawczego;

- Nabycie umiejętności analizy i integracji wyników i danych dotyczących stanu techniki w dziedzinie naukowej i wewnątrz oryginalnego i innowacyjnego projektu;

- Aby nabyć kompetencje do opracowania programu badawczego charakterze teoretycznym i / lub stosowanej, który obejmuje wiedzę zdobytą w ciągu łatwiejsza i programowej komponent programu.

- Aby móc krytycznie komunikować się ze swoich rówieśników akademickich.

- W celu uzyskania kompetencji w celu ułatwienia zaawansowanej i innowacyjnej wiedzy, w tym poradniku projektów badawczych;

- Zdobywanie wiedzy i kompetencji do krytycznej zrozumienie i dokonanie oceny funkcji i konsekwencji procesów komunikacyjnych oraz wykorzystanie mediów i procesów konsumpcji we współczesnym kontekście społecznym;


Badania


Jednostka Badawcza część kadry akademickiej tej propozycji jest (RCACCNT) Centrum Badań Stosowanych w komunikacie, Kultury i Nowych Technologiach (Fundacja na rzecz Nauki i Technologii Jednostki-722), która otrzymała Targi w ostatniej ocenie FST w odniesieniu do okresu 2004-2006. Klasyfikacja ta była przedmiotem protestu.

FCT poinformował nas o decyzji o rewaluacji Centrum w nowym cyklu oceny, podobno w 2011 roku. Trzeba wspomnieć, że CICANT (RCACCNT) jest w tej chwili na badania i jednostki rozwojowe w dziedzinie nauk komunikacji, który ma największą liczbę realizowanych projektów badawczych zatwierdzonych przez FST i jedyny w tym obszarze, który ma projektów finansowanych w ramach zakresu IST (FP5 7) i MEDIA europejskie programy. Ponadto, część akademickich pracowników przydzielonych do niniejszego wniosku integruje CECL (RCCL - Centrum Badawczego w zakresie komunikacji i języków), które otrzymały "dobrą" w ocenie FST i CIMJ (bardzo dobrze).


Sprzęt i lokali


Wniosek ten cykl badawczy użyje nauczanie, laboratoryjnych i badawczych przeznaczonych na CAITS / LUHT który obejmuje najbardziej rozwinięty ośrodek szkoleniowy Portugalii interaktywnych technologii komunikacyjnych i audiowizualnych. Zatem obiekty mają być przydzielone do przyszłego cyklu badania są następujące:

  • 2 sal do zajęć i sali sesji;
  • 5 średnie sale szkoleniowe zdolności;
  • 7 biur na sesji kursu i pracy indywidualnej;
  • 1 dedykowany mediatec z ponad 1500 tytułów;
  • 1 dedykowanego miejsca w Bibliotece Ogólnego z ponad 4000 tytułów (monografii, czasopism specjalistycznych oraz dostęp online do czasopism naukowych na polu), a mianowicie szałwia, Intellect oraz IEEE tytułów dotyczących tego obszaru szkoleniowego;
  • 4 - Mac i PC obliczeniowe laboratoria;
  • 1- AVID Centrum poprodukcyjne @
  • 1 i cyfrowa obróbka obrazu wideo i centrum przetwarzania
Ta szkoła oferuje programy z:
  • Język angielski
Czas trwania i cena
Ten kurs jest Na kampusie
Start Date
Data rozpoczęcia
Paźdz. 2019
Duration
Czas trwania
3 lat
W pełnym wymiarze godzin
Locations
Portugalia - Lisbon, Lisbon
Data rozpoczęcia : Paźdz. 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Dates
Paźdz. 2019
Portugalia - Lisbon, Lisbon
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą