Read the Official Description

Wysiłków w celu powiązania rozwoju lokalnego i regionalnego w kontekście rozwoju globalnego i światowej geopolityki, geo-ekonomii i geo-kultury prowadził grupę geografów politycznych, aby szukać współpracy z ekspertami w dziedzinie nauk politycznych i stosunków międzynarodowych, tworząc w ten sposób interdyscyplinarna dziedzina badań pt geografii politycznej i kulturowej, jedyny w swoim rodzaju łączącej badanie wybranych dyscyplin geograficznych z nauk politycznych, który obejmuje między innymi wybrane rozdziały z historii świata i podstaw socjologii.

W tej dziedzinie można łączyć żywe zainteresowanie w geografii z badań stosunków międzynarodowych, politologii, socjologii, antropologii i historii. Badanie dostarczy Ci szerokiego zrozumienia realiów politycznych i kulturowych makroregionów światowych, jak również kompleksową wiedzę na temat aktualnego funkcjonowania zglobalizowanym świecie, który może być stosowany w dyplomacji, dziennikarstwa lub w różnych organizacji koncentruje się na konsultacji, pracy z imigrantami i uchodźcami, działań humanitarnych itp Można ubiegać się o studia w politycznych i kulturowych geografii Licencjat do wzięcia, magisterskich i doktoranckich.

Polityczne i kulturowe zainteresowania badawcze geografii specjalizuje się w stosunkach międzynarodowych, geografii politycznej i gospodarczej, geopolityki, zastosowano socjologii, socjologii etniczności i nacjonalizmu, mniejszości etnicznych, geografii kulturowej, historycznej Geografii i Studiów Regionalnych.

Absolwent profil i kariera:

Zakład oferuje atrakcyjną badania dla zainteresowanych przyszłego zaangażowania w uprawie własnej społeczności, gminy, regionu lub państwa. Jest on przeznaczony dla tych, którzy chcieliby ubiegać się o pracę w prestiżowych struktur lub instytucji europejskich w rozwiązywaniu globalnych problemów naszej planety, a także zawiłości stosunków międzynarodowych, w tym dyplomacji.

Program taught in:
Język angielski

See 3 more programs offered by University of Ostrava »

Ten kurs jest Campus based
Data początkowa
Wrześ. 2019
Duration
4 lat
Zaoczne
W pełnym wymiarze godzin
By locations
By date
Data początkowa
Wrześ. 2019
Application deadline

Wrześ. 2019