Read the Official Description

1

Nasza misja

Kurs Doktor strukturalnych i genomiki funkcjonalnej misji głównej jest szkolenie entuzjastycznych młodych naukowców skupiających swoje interesy w szerokim spektrum dyscyplin biologicznych badań.

Projekty w ramach programu kursu dr rozpiętości od genomiki i genetyki, Transkryptomika rozwojowych do biologii strukturalnej, molekularnych mechanizmów neurodegeneracji i neurobiologii rozwojowej. Przekraczając badań, takich jak biologia systemowa może odgrywać istotną rolę w doktora program kursu. Uczniowie są stale narażone na nowatorskie badania przez rok wokół zajęć, seminariów i warsztatów. Średni stosunek przełożonego i studentów wynosi około 1 do 5.

Główne kierunki badawcze:

 • Genomiki funkcjonalnej mózgu
 • Developmental Genomics
 • Biologia systemów
 • Nanotechnologia Nauk Biologicznych
 • Structural Biology of Prion Protein
 • Structural Biology replikacji DNA
 • Molekularne mechanizmy neurodegeneracji: Priony Syntetyczne
 • Fizjologia molekularna
 • Drug Discovery

Najnowsze staże po doktorat na SISSA:

 • Northwestern University (Chicago, USA),
 • UCSF Medical Center (San Francisco, USA)
 • VIB Centrum Biologii Chorób (KU Leuven, Belgia)
 • Universidad Autonoma de Madrid (Madryt, Hiszpania)
 • Narodowy Instytut Chemii (Lublana, Słowenia)

Rekrutacja

W przyjęć do Philosophiae Doctor (PhD) kurs funkcjonalne i strukturalne Genomics to nastąpić w ramach selekcji na podstawie kwalifikacji akademickich i naukowych oraz pisemnego i ustnego egzaminu, zgodnie ze Statutem Szkoły. Wyjątkowo wykwalifikowani studenci spoza UE mogą zostać przyjęci na kurs tylko poprzez ocenę ich kwalifikacji akademickich i naukowych.

Do rekrutacji, kandydaci muszą posiadać włoską Laurea (Laurea specialistica, Laurea Magistralis lub starą Laurea Quadriennale) u osobnika naukowej lub równoważny stopień University zdobyte za granicą (tj mgr), których zasadność jest zatwierdzony przez Senat Szkoły , po uzyskaniu zgody Rady Wydziału członkowie Course (dalej FMC, zobacz Zasady ogólne regulujące golfowe doktorską na SISSA). Ten stopień musi być uzyskane przed doktoranckie oficjalnej daty startu.

Rekrutacja Komitet (dalej AD) za egzamin wstępny składa się - zgodnie ze Statutem Szkoły - co najmniej z trzech członków: dwa należące do KMF i jednego członka z innej instytucji (zewnętrzny członek AD), proponowany przez KMF i nominowany przez Radę Neuroscience Area.

Egzamin wstępny ma na celu weryfikację zdolności kandydata do badań naukowych i jej / jego poziom wiedzy podstawowej biologii molekularnej i neurobiologii. Dla oceny, AD dysponuje 100 punktów, z których 10 są dla kwalifikacji akademickich i naukowych, 40 do egzaminu pisemnego i 50 do egzaminu ustnego. Następujące osiągnięcia są uznawane za ważne dla oceny:

 • kwalifikacje akademickie: czyli końcowy wynik od Stopni laurea licencjat, mgr równoważnych dyplomów oraz uczestnictwo w kursach po stopnia, stypendia;
 • kwalifikacje naukowe publikacje, tj: rękopisy i oryginalnych wyników badań naukowych.

Egzamin pisemny składa się z opracowaniem trzech tematów Kursu wybranych spośród listy zaproponowanej przez AD. Są dopuszczone do egzaminu ustnego wyłącznie kandydatów, którzy zdali egzamin pisemny z wynikiem równym lub wyższym od 28/40 punktów.

Badanie może być prowadzone zarówno w języku włoskim lub angielskim.

Egzamin ustny jest dyskusja na tematy egzaminu pisemnego, podstawowej biologii molekularnej i neurobiologii na wcześniejsze doświadczenia kandydata w stosunku do jej / jego nauczania akademickiego (w tym projekt pracy) na podstawie pracy badawczej prowadzonej do tej pory , na zainteresowań badawczych kandydata. Również w tym przypadku, egzamin może być prowadzona zarówno w języku włoskim lub angielskim. Jeżeli kandydat zdecyduje się na przeprowadzenie egzaminu w języku włoskim, ona / on będzie musiał udowodnić jej / jego znajomość języka angielskiego poprzez czytanie i tłumaczenie krótkiego tekstu naukowego.

Kandydat przechodzi wybór, osiągając wynik równy lub wyższy niż 70/100. Pod koniec egzaminów wykaz dopuszczonych kandydatów (począwszy od najwyższego wyniku) jest wyświetlany przez AD. Rada Obszaru analizuje postępowanie z badania przedstawionego przez AD i decyduje przyjęć na kursy doktoranckie.

Program taught in:
Język angielski

See 12 more programs offered by International School for Advanced Studies (SISSA) »

Ten kurs jest Campus based
Data początkowa
Paźdz. 2019
Duration
3 - 4 lat
W pełnym wymiarze godzin
By locations
By date
Data początkowa
Paźdz. 2019
Application deadline

Paźdz. 2019