Read the Official Description

1

Doktorat w Teoretycznej Fizyki Cząstek zawsze była częścią podyplomowych programów oferowanych w SISSA. Ponad stu studentów uzyskali kwalifikacje doktora Teoretycznej Fizyki Cząstek od SISSA rozpoczęła oferowanie kursu.

Każdego roku, pięciu studentów wybiera się do udziału w tym 3-letni program (plus dodatkowy rok, jeżeli to potrzebne) studiów i badań. W pierwszym roku studenci uczestniczyć około 450 godzin kursów podyplomowych obejmujących szeroki zakres tematów, od fenomenologii do bardziej formalnych aspektów fizyki teoretycznej cząstek. Każdy student musi wybrać podzbiór nich i zdać odpowiednie egzaminy w ciągu pierwszego roku.

2

Główne kierunki badawcze: Fizyka w LHC, fizyka poza modelem standardowym, Neutrino fizyki, teorii strun, reklamy / korespondencji CFT i alternatywnych teorii kwantowej grawitacji. Uczniowie korzystają z bogatego środowiska instytucji naukowych obszaru Triest, takich jak Międzynarodowe Centrum Fizyki Teoretycznej (ICTP), Wydziału Fizyki Uniwersytetu w Trieście i Istituto Nazionale di Fisica nucleare (INFN).

Na początku drugiego roku studenci przeprowadzenia projektu badawczego pod nadzorem pracownika SISSA lub naukowiec pracujący w instytucji badawczej partnerem (jak ICTP i INFN). Stopień doktora uzyskuje się zwykle od 3 do 4 lat po rozpoczęciu programu.

Podczas pobytu w Trieście, studenci mają możliwość interakcji z około 20 innych uczniów z tego samego doktora programu powiększonej setek innych międzynarodowych studentów z różnych grup SISSA. Ponadto, międzynarodowe środowisko obszaru Triest zawiera Międzynarodowego Centrum Fizyki Teoretycznej (ICTP) i innych instytucji międzynarodowych, co sprawia, PhD w Teoretycznej Fizyki Cząstek w SISSA bezprecedensową okazję do bardzo trudnych i stymulującym doświadczeniem.

3

Najnowsze staże po doktorat na SISSA:

  • Uniwersytet Utrecht, Utrecht, Holandia
  • Weizmann Institute of Science, Rehovot, Izrael
  • Princeton University, Princeton, USA
  • Technische Universität München, Monachium, Niemcy
  • Harvard University, Cambridge, USA

Wstęp

Każdego roku grupa TPP zatrudnia 5/6 uczniów do wzięcia udziału w doktora program. Studenci są wybierane zgodnie z testu pisemnego i ustnego. Terminy składania wniosków, terminy i ilość dostępnych pozycji są okresowo publikowane na stronie Komunikaty PhD, gdzie można również pobrać formularze zgłoszeniowe. SISSA sprawia, że ​​wkład kosztów podróży za udział egzamin. Rekrutacja nowych studentów SISSA i rozpoczęciem zajęć w Teoretycznej Fizyki Cząstek Curriculum odbędzie się w pierwszej dekadzie października. Normalny czas trwania programu doktorskiej wynosi trzy lata. Czwarty rok może być dozwolone, jeżeli nadaje się uzasadnione. Początkowa część programu studiów doktoranckich oparta jest na pracy oczywiście, która jest uważana za integralną i niezbędną częścią kształcenia naukowców.

Procedura ubiegania się o UE i obywateli spoza UE

Kandydaci muszą ubiegać się o dopuszczenie do standardowego egzaminu wstępnego. Jest jeszcze jedna sesja egzaminacyjna każdego roku zwykle w lipcu. Egzaminy składają się z testu pisemnego i ustnego wywiadu. Lista problemów ostatnich egzaminów wstępnych można znaleźć w sekcji egzaminów wstępnych. Wynik jest zwykle znany w tym samym dniu. Kandydaci muszą wysłać formularz zgłoszeniowy papieru, który można pobrać z oficjalnej strony ogłoszenia SISSA. Kandydaci, którzy nie są obywatelami Unii Europejskiej, mają dwie możliwości, aby zostać dopuszczone do SISSA jako doktorant:

  • zdać egzamin wstępny w regularnych Triest (w tym przypadku procedura aplikacyjna jest taka jak opisana powyżej dla obywateli europejskich).
  • zdać Wiosna preselekcji na podstawie kwalifikacji akademickich i naukowych. Studenci wybranych w ten sposób będzie mogła wejść do Szkoły bez podejmowania regularnej egzamin wstępny, ale należy się spodziewać, aby zdać egzamin kwalifikacyjny w ciągu pierwszego roku studiów. Kandydaci zainteresowani udziałem w tym preselekcji należy wysłać formularz zgłoszeniowy papieru, który można pobrać z oficjalnej strony internetowej SISSA ogłoszenia.
Program taught in:
Język angielski

See 12 more programs offered by International School for Advanced Studies (SISSA) »

Ten kurs jest Campus based
Data początkowa
Paźdz. 2019
Duration
3 - 4 lat
W pełnym wymiarze godzin
By locations
By date
Data początkowa
Paźdz. 2019
Application deadline

Paźdz. 2019