Read the Official Description

Nigdy nie było lepszego czasu, aby pracować w Astrophysics, dynamicznej i konkurencyjnej dyscypliny w zakresie badań pionierskich.

Kandydaci do programu studiów doktoranckich w Astrofizyki najpierw zostanie oceniona na podstawie CV i listów referencyjnych. Szereg kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę z jednym z ogłoszonych dwóch terminach.

Kurs składa się z dr 3 do 4 lat studiów i badań. studentów pierwszego roku są zobowiązani do uczestniczenia w kilku kursach obejmujących okres od listopada do maja, a do egzaminów w doborze tych kursów. Na początku pierwszego roku studenci mają przypisany opiekun, pracownik SISSA którzy będą doradzać im na egzaminach wyboru i zapewni wskazówki dotyczące wyboru projektu badawczego dla swojej pracy doktorskiej. Po ukończeniu studiów, studenci rozpoczną pracę nad projektem badawczym pod nadzorem jednego lub większej liczby członków personelu SISSA.

Grupa Astrofizyka składa się z 8 członków personelu, 7 doktorów towarzyszy i 20 doktorantów. Wszyscy główni badacze uznały wiedzę w zakresie analizy i interpretacji kosmicznego tła mikrofalowego i sub-milimetrowych badań, dużych badań struktury, fizyki klastrze Powstawanie galaktyk, ciemnej energii, ciemnej materii, galaktycznego i pozagalaktycznych czarnych dziur Stellar struktura i ewolucja, astrofizyki wysokich energii, astrofizyka relatywistyczna, wczesny Wszechświat fizyki i teorii grawitacji. Studenci będą również korzystać z bliskim kontakcie z innymi grupami SISSA, takich jak Astroparticle Fizyki i teoretycznym grup fizyki cząstek elementarnych, a od powiązań z Międzynarodowym Centrum Fizyki Teoretycznej (ICTP) oraz Obserwatorium Astronomiczne Triestu (OAT).

Główne zainteresowania badawcze to:

 • Kosmicznego promieniowania tła
 • Wielkoskalowej struktury
 • Ciemna materia i ciemna energia
 • Powstawanie galaktyk
 • Wysoka energia i astrofizyki AGN
 • Stellar Struktura i ewolucja
 • Ogólna teoria względności i kwantowa grawitacja fenomenologia
 • Czarne dziury i gwiazda zdegenerowana

Najnowsze staże po doktorat na SISSA:

 • Keele University, Wielka Brytania
 • Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics w Cambridge, USA
 • University of California w Berkeley, USA
 • Albert Einstein Institute, Niemcy
 • Max Planck Instytut Fizyki grawitacyjne, Poczdam
 • Yale University, New Haven, USA
 • Australia Telescope Instrument Narodowy, Australia

Wstęp

Każdego roku program nauczania astrofizyka dr zatrudnia 5/6 uczniów do wzięcia udziału w trzech do czterech lat studiów doktoranckich. Studenci są wybierane zgodnie z egzaminu ustnego. Terminy składania wniosków, daty i liczby dostępnych stanowisk egzaminów wstępnych są okresowo publikowane na stronie Komunikaty PhD, gdzie można również pobrać formularze zgłoszeniowe. SISSA sprawia, że ​​wkład kosztów podróży za udział egzamin. Zapisy wszystkich nowych studentów SISSA i rozpoczęciem zajęć w programie nauczania Astrofizyki odbędzie się w pierwszej dekadzie listopada. Normalny czas trwania studiów doktoranckich wynosi trzy lata. Czwarty rok może być dopuszczone, jeśli odpowiednio uzasadnione. Początkowa część programu studiów doktoranckich oparta jest na pracy oczywiście, która jest uważana za integralną i niezbędną częścią kształcenia naukowców.

Procedura ubiegania się o UE i obywateli spoza UE

Kandydaci muszą ubiegać się o dopuszczenie do standardowego egzaminu wstępnego. Jest jeszcze jedna sesja egzaminacyjna każdego roku zwykle w lipcu. Egzaminy składają się z testu pisemnego i ustnego wywiadu. Lista problemów ostatnich egzaminów wstępnych można znaleźć w sekcji egzaminów wstępnych. Wynik jest zwykle znany w tym samym dniu. Kandydaci muszą wysłać formularz zgłoszeniowy papieru, który można pobrać z oficjalnej strony ogłoszenia SISSA. Kandydaci, którzy nie są obywatelami Unii Europejskiej, mają dwie możliwości, aby zostać dopuszczone do SISSA jako doktorant:

 • zdać egzamin wstępny w regularnych Triest (w tym przypadku procedura aplikacyjna jest taka jak opisana powyżej dla obywateli europejskich).
 • zdać Wiosna preselekcji na podstawie kwalifikacji akademickich i naukowych. Studenci wybranych w ten sposób zostać zaproszeni przez Szkołę do podjęcia regularnej egzamin wstępny. Szkoła zadba o koszty ich podróży i ich trwałości w Trieście dwóch tygodni, kiedy to również regularne Egzamin wstępny odbędzie. Kandydaci zainteresowani udziałem w tym preselekcji należy wysłać formularz zgłoszeniowy papieru, który można pobrać z oficjalnej strony internetowej SISSA ogłoszenia (ogłoszenie SISSA).
Program taught in:
Język angielski

See 12 more programs offered by International School for Advanced Studies (SISSA) »

Ten kurs jest Campus based
Data początkowa
Paźdz. 2019
Duration
3 - 4 lat
W pełnym wymiarze godzin
By locations
By date
Data początkowa
Paźdz. 2019
Application deadline

Paźdz. 2019