Doctor of Business Administration (DBA)

Informacje ogólne

Opis programu

Nottingham Business School jest dumna z posiadania jednego z najstarszych doktoratów w dziedzinie Business Administration (DBA) w Wielkiej Brytanii, który w 2018 roku obchodził 20-lecie swojego istnienia i ponad 100 realizacji. W ramach naszego programu oferujemy menedżerom wyższego szczebla, niezależnym konsultantom i wyższym pracownikom akademickim szansę zdobycia nowych, istotnych informacji, które pozwolą informować i rozwijać własny profil zawodowy oraz przyczynią się do rozwoju biznesu i / lub praktyki zawodowej.

Współpracowaliśmy z wieloma prestiżowymi organizacjami prywatnymi i wydawniczymi, takimi jak CapGemini Iberia, Organizacja Narodów Zjednoczonych, Nova Business School, Ambasada Omanu w USA i KPMG.

NBS DBA ma na celu poprawę Twojej praktyki biznesowej i menedżerskiej poprzez rozwój twoich zdolności osobistych, intelektualnych i akademickich, poprzez duży akademicki projekt badawczy. Twoje badania zapewnią akademicko uznany wkład w wybrane dziedziny, zapewniając w ten sposób prywatnym i publicznym sektorom wyniki badań, które mają wpływ na politykę i praktykę.

Nasz DBA ma nowatorską strukturę kursów, umożliwiającą studentom możliwość złożenia pracy w formie konwencjonalnych dokumentów (trasa A) lub w stylu prac naukowych (trasa B). Zespół kursu i zespół nadzorujący będą współpracować z Tobą, aby upewnić się, że znasz różne trasy i opcje dostępne na podstawie aspiracji zawodowych i zainteresowań.

DBA ma na celu pomóc Ci:

 • zbadać związek między teorią a praktyką, między rozumieniem świata a jego zmienianiem.
 • rozwijaj swój osąd, przewidywanie i analizę problemu, stosując umiejętności teoretyczne i kryminalistyczne do materiału badawczego pochodzącego z ich badań.
 • rozwinąć cię jako refleksyjnego praktyka, który ma intelektualną i osobistą zdolność przystosowania się do radzenia sobie ze zmianami organizacyjnymi i niejednoznacznością.
 • rozwijać umiejętności komunikacyjne, które pozwolą Ci skutecznie komunikować się zarówno ze środowiskami akademickimi, jak i kierowniczymi i biznesowymi oraz działać jako tłumacze między tymi dwoma.
 • Pomagają zaprojektować i wdrożyć projekt badawczy na granicy wiedzy w dziedzinie zawodowej i kierowniczej, a tym samym przyczynić się do wiedzy akademickiej i praktyki zawodowej.

Nottingham Business School posiada akredytację EQUIS i AACSB. Jesteśmy również w rankingu 95 najlepszych europejskich szkół biznesu w Financial Times (FT).

Co będziesz studiować

Nasz DBA wymaga zaangażowania, energii i ciężkiej pracy. W zamian otrzymasz stymulujące i poprawiające jakość życia doświadczenie w zakresie zdobywania coraz bardziej cenionych kwalifikacji.

Faza 1 (24 miesiące)

 • Wprowadzenie do DBA
 • Wprowadzenie do przeglądu literatury
 • Wprowadzenie do metodologii badań (w tym badania pilotażowego) (60 punktów)

Poniżej znajduje się struktura dla nowego DBA:

Faza 2 (24 miesiące)

 • Thesis (300 kredytów)

Jak się uczysz

Dlaczego warto studiować DBA w Nottingham Business School?

Doktorat Administracji Biznesowej jest kwalifikacją opartą na badaniach i ma taką samą pozycję naukową jak doktorat. Jako student możesz więc oczekiwać trudnego, rozciągającego się i wymagającego doświadczenia prowadzonego w stymulującej atmosferze intelektualnej i akademickiej debaty.

Nasze DBA ma na celu większy wpływ i rzeczywisty wpływ, umożliwiając wniesienie znaczącego wkładu do społeczeństwa, kultury i biznesu. Tematy projektów zwykle koncentrują się na kwestiach strategicznych, które są obecne w organizacji wnioskodawcy i są wystarczająco złożone, aby uzasadnić przeprowadzenie badań na dużą skalę.

NBS DBA jest dostosowany do poziomu 8 QAA Framework for Higher Education Qualifications w Anglii, Walii i Irlandii Północnej (FHEQ) i AACSB Standard 9. NBS jest aktywnym członkiem wielu międzynarodowych rad doktorskich, w tym Arts

Rodzaj studiów

Nasze DBA zapewnia charakterystyczne podejście do stałego rozwoju osobistego i zawodowego. Oczekuje się, że będziesz regularnie kontaktować się z zespołem nadzorczym i tworzyć prace w oparciu o własne badania w celu oceny postępów.

Z silnym naciskiem na praktyki menedżerskie i zawodowe; DBA łączy rygorystyczne badanie problemów i problemów związanych z pracą z rozwojem osobistym i zawodowym. Pomaga to przenieść naukę do praktyki organizacyjnej i menedżerskiej.

Jako student DBA, będziesz brać moduły w metodologii badań, krytycznej recenzji i rozwoju koncepcyjnego. Od ciebie oczekuje się regularnej pracy opartej na własnych badaniach.

Nadzór i wsparcie

Wszyscy uczniowie są zachęcani do omawiania wszelkich problemów ze swoim przełożonym lub dyrektorami programowymi DBA lub ich przedstawicielem DBA.

Zwykle składa się z dyrektora studiów (osoby o największym doświadczeniu w projekcie) i drugiego przełożonego. Jeśli współpracujesz z firmą lub instytucją, możesz mieć również trzeciego przełożonego.

Projekty mogą być interdyscyplinarne i czerpać wiedzę z dwóch lub więcej szkół. Wszyscy uczniowie są zachęcani do omawiania wszelkich problemów ze swoim specjalistą doktoratem i jego profesjonalnym doktoratem.

Nasz zespół do spraw administracji doktoranckiej będzie pierwszym punktem kontaktowym dla stopni naukowych i pomoże ci w procesie aplikacyjnym. Jeśli Twój wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony, będzie on w stanie Ci pomóc przez cały okres nauki.

Kariera i zdolność do zatrudnienia

Podstawowym celem programu DBA jest umożliwienie uczniowi uzyskania stopnia DBA, który pomoże ci wykorzystać karierę i / lub przejść na najwyższe poziomy akademickie. Dzięki naszemu programowi oferujemy menedżerom wyższego szczebla, niezależnym konsultantom i wyższym pracownikom akademickim szansę zdobycia nowych, istotnych informacji, które pozwolą informować i rozwijać swój własny profil zawodowy oraz przyczynią się do rozwoju biznesu i / lub praktyki zawodowej.

Współpracowaliśmy z wieloma prestiżowymi organizacjami prywatnymi i wydawniczymi, takimi jak CapGemini Iberia, Organizacja Narodów Zjednoczonych, Nova Business School, Ambasada Omanu w USA i KPMG.

DBA dostosowane do organizacji korporacyjnych

Nasz DBA jest doskonałym przykładem tego, w jaki sposób umożliwiamy jednostkom osiąganie uznawanych kwalifikacji przy jednoczesnym podejmowaniu badań skupionych na ich organizacjach i sektorach. Kurs został ustanowiony od 1998 roku, ale w 2007 roku uruchomiliśmy pierwszą kohortę czysto rekrutowaną z Chin. Studenci uczą się w Nottingham podczas prowadzenia badań w swoich organizacjach w Chinach, w tym głównych marek, takich jak Nike, Intel i Motorola.

Znani absolwenci

Chcemy pozostać w kontakcie ze wszystkimi naszymi przeszłymi uczniami, aby zobaczyć, co robili przez lata. Znani absolwenci kursu DBA to:

 • Emmanuel Probst, dyrektor, mediator i dyrygent cyfrowy, badania rynku konsumenckiego w Kantar Millward Brown i UCLA
 • Sue Shepherd, dyrektor East Travian Major Trauma Network i East Midlands Spinal Network

Referencje studenckie

"Cieszę się, że myślę o metodologii i różnych punktach widzenia, aby ponownie zbadać bieżące problemy, co pomaga wyciągnąć mnie z obecnego podejścia przeciwpożarowego, które próbowaliśmy każdego dnia, ponownie przyjrzeć się problemom, przed którymi stoimy, i podejść do nich. bardziej holistycznie, z szerszym spojrzeniem i głębszą myślą ".

Anna LQ Zheng, China DBA program

Wymagania wstępne

Wielka Brytania

 • MBhil, MBA lub stopień magistra w zakresie Business, Management lub Organization studies.
 • co najmniej pięcioletnie doświadczenie na wyższym stanowisku kierowniczym.
 • umiejętność prowadzenia badań i pisania pracy dyplomowej na poziomie doktoranckim.

Międzynarodowy

 • MBhil, MBA lub stopień magistra w zakresie Business, Management lub Organization studies.
 • co najmniej pięcioletnie doświadczenie na wyższym stanowisku kierowniczym.
 • umiejętność prowadzenia badań i pisania pracy dyplomowej na poziomie doktoranckim.
 • Studenci zagraniczni muszą mieć wynik IELTS co najmniej 6,5 z minimum 6,0 we wszystkich elementach.

Osoby bez kwalifikacji magisterskich, ale posiadające znaczące doświadczenie zawodowe i dowody, mogą przejść proces Akredytacji z poprzednich doświadczeń i uczenia się.

Kandydaci z niestandardowymi warunkami przyjęcia i / lub odpowiednim doświadczeniem będą rozpatrywane indywidualnie.

Jak złożyć wniosek

Wszyscy kandydaci są zobowiązani wypełnić formularz wniosku, złożyć dwie kopie swoich kwalifikacji i dostarczyć dwa poufne referencje.

Proszę zwrócić formularz wniosku, powiązane dokumenty i odniesienia do dbaadmin @ NTU .ac.uk w celu zapewnienia, że ​​jest on rozpatrywany tak skutecznie, jak to możliwe.

Opłaty i finansowanie

Opłaty za kurs na 2019 rok nie zostały jeszcze ustalone, tutaj jest 2018 opłat za wskazówki:

 • Lata 1, 2, 3 i 4 = 11 000 £ rocznie
 • 5 lat = 5 500 £ rocznie
 • (nie ma oddzielnej opłaty za rok ukończenia)
Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Nottingham Business School at Nottingham Trent University is an international business school with a rich and vibrant student community. We are EQUIS and AACSB accredited school focused on innovating ... Czytaj więcej

Nottingham Business School at Nottingham Trent University is an international business school with a rich and vibrant student community. We are EQUIS and AACSB accredited school focused on innovating business education. We provide a personalised, experiential learning experience full of opportunities that will enhance your career and future prospects. Whether you want to study for a Bachelor’s degree, a Master's, or MBA we have the right course for you and an expert faculty to help meet your needs. Pokaż mniej