DBA w zarządzaniu i technologii

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej szkoły

Opis programu

Co to jest DBA w zarządzaniu i technologii?

DBA w zarządzaniu i technologii to program studiów doktoranckich dla starszych profesjonalistów z intelektualną ciekawością, którzy chcą coś zmienić.

DBA w zarządzaniu i technologii to program studiów doktoranckich dla profesjonalistów z dużym doświadczeniem. Program jest przeznaczony dla tych, którzy chcą coś zmienić w swoich organizacjach i szerszych społecznościach, wykorzystując potencjał przełomowych technologii.

Naszym celem jest wypracowanie nowego rodzaju „praktyka naukowego”, który potrafi zastosować nowatorskie badania do aktualnych problemów menedżerskich, które wymagają wysokiego poziomu zrozumienia nowych technologii i ich potencjału.

Ponadto ten tytuł doktora wykonawczego zapewni specjalistom wysokiego kalibru wyjątkowe możliwości nawiązywania kontaktów i szansę na udział w społeczności uczenia się i innowacji, która przyczynia się do rozwoju przemysłu, najlepszych praktyk, kształtowania polityki publicznej zwiększającej dobrobyt oraz przekształcanie rewolucji technologicznej w siłę dla dobra społeczeństwa.

Program jest prowadzony we współpracy między Comillas ICADE (Wydział Ekonomii i Administracji Biznesowej oraz Wydział Prawa) a Comillas ICAI (School of Engineering). Ten strategiczny sojusz, wraz z humanistyczną tradycją Papieskiego Uniwersytetu Comillas, jest kluczem do wszechstronnego rozwiązywania problemów i nowych możliwości biznesowych, jakie stwarza technologia.

DBA to trzyletni program, łączący krótkie kursy w ciągu pierwszych półtora roku z innowacjami i badaniami w drugiej połowie, co prowadzi do pomyślnej obrony rozprawy. Absolwenci uzyskują na Papieskim Uniwersytecie Comillas stopień Doctor of Business Administration.

Współpraca z MIT Sloan

MIT Sloan School of Management i Universidad Pontificia Comillas podpisały Memorandum of Agreement o współpracy w dziedzinie kształcenia podyplomowego. Nasi studenci DBA w zakresie zarządzania i technologii wezmą udział w kursie na MIT Sloan na temat przełomowych modeli biznesowych. Jesteśmy przekonani, że tego typu działalność zapoczątkuje długą i owocną współpracę między naszymi instytucjami.

Nasi uczniowie mówią, co następuje

Pierwsza grupa studentów DBA ma to do powiedzenia na temat programu.

„Program DBA to wyjątkowa okazja dla profesjonalistów wystarczająco starszych, aby mogli zostać uwzględnieni w Radzie Dyrektorów, aby uzyskać głębokie zrozumienie wpływu technologii na świat biznesu, niezbędnej do wypełnienia rosnącej luki”.
Paula García Arana, dyrektor ds. Planowania, kontroli i regulacji, Santander Consumer Finance

„DBA to doskonały sposób na rozpoczęcie studiów doktoranckich przez profesjonalistę z dużym doświadczeniem. Łączy w sobie to, co najlepsze z akademickiego i praktycznego podejścia do badań i innowacji”.
Jose Antonio López, dyrektor generalny Muñoz, Ericsson Hiszpania

„Wszyscy mamy odpowiednie doświadczenie w programie i tutaj uczymy się krytycznego przeglądu i systematycznego stosowania teorii, aby naprawdę zmienić naszą dziedzinę”.
Carlos Gómez-Múgica de la Rica, współzałożyciel Mago Equity Partners

Co nas wyróżnia

89% stanowisk C-Suite

Większość studentów w pierwszej grupie to dyrektorzy na poziomie C w swoich organizacjach, a 55% to dyrektorzy generalni lub partnerzy w swoich firmach.Doświadczenie zawodowe

44% studentów ma ponad 25-letnie doświadczenie zawodowe.

Branże

Nasi uczniowie pochodzą z różnych środowisk:

 • Finansowe: 38%
 • Żywność i napoje: 6%
 • Energia: 13%
 • Doradztwo: 19%
 • Organizacje pozarządowe: 13%
 • Przemysł: 6%
 • Telekomunikacja: 6%


Profil wnioskodawcy

DBA w zarządzaniu i technologii jest skierowana do kandydatów o następujących profilach:

 • 20 lat doświadczenia zawodowego, w tym kilka lat na stanowiskach kierowniczych najwyższego szczebla, lub
 • 15-letnie doświadczenie zawodowe, w tym kilka lat pracy na najwyższym stanowisku kierowniczym oraz studia magisterskie w dziedzinie nauk społecznych, humanizmu lub inżynierii, lub
 • 15-letnie doświadczenie zawodowe, w tym kilka lat najwyższego kierownictwa i akredytowana certyfikacja w obszarze specjalizacji kandydata (np. Poświadczenie CFA), oraz
 • Profesjonalna znajomość języka angielskiego
 • Inne profile można oceniać po rozważeniu ich wpływu na karierę i życie zawodowe.

Dodatkowe wymagania

Poziom języka angielskiego: minimum B2 i wysoce zalecany C1.

Program

DBA składa się z dwóch faz:

W ciągu pierwszych półtora roku uczestnicy biorą udział w zaawansowanych szkoleniach i definiują swoje pytania badawcze. Pod koniec tej fazy i po pomyślnej ocenie wniosku badawczego, uczestnicy uzyskują tytuł Advanced Program in Management and Technology.

Na drugim roku, a zwłaszcza na trzecim, uczestnicy przeprowadzają badania i piszą pracę DBA, której muszą bronić na koniec trzeciego roku.

W trakcie całego programu i jako propozycja uczenia się przez całe życie dla absolwentów, Uniwersytet będzie oferował specjalistyczne pigułki szkoleniowe dotyczące zagadnień związanych z zarządzaniem i technologią.

1 rok

 • Zaawansowane kursy szkoleniowe (12 weekendów + 1 kurs intensywny)
Rok 2

 • Zaawansowane kursy szkoleniowe (4 weekendy + 1 opcjonalny kurs intensywny)
 • Projekt badawczy
 • Wspólne sesje robocze (2 weekendy)

Rok 3

 • Wspólne sesje robocze (3 weekendy)
 • Badania
 • Obrona pracy magisterskiej


Ostatnia aktualizacja Paź 2020

Informacje o uczelni

ICADE Business School, as an integral part of the Faculty of Economics and Business Administration at Comillas Pontifical University, benefits from a long history of training business professionals.

ICADE Business School, as an integral part of the Faculty of Economics and Business Administration at Comillas Pontifical University, benefits from a long history of training business professionals. Pokaż mniej