Absolwent w praktykach komunikacyjnych i konsumpcji

Informacje ogólne

Opis programu

informacja o programie

Graduate Programme w komunikacie i sensu stricto Konsumentów Practices ESPM (PPGCOM ESPM) rozpoczęła się w 2006 roku, oczywiście Mistrza akademickiego i miał przebieg doktora zatwierdzony w 2012 r. To ma na celu przeszkolenie profesorów i starszych naukowców z doświadczeniem w operacjach krajowych i międzynarodowych, w stanie wykonać i prowadzić działalność badawczą, poradnictwo i kształcenie w dziedzinie komunikacji i konsumpcji. Jej wykładowcy i studenci mają produkcja intelektualnej wycenione na maksymalnym poziomie przez peleryny.

Różnica i podejście

Różnica programu jest przedmiotem badane: jest to pierwszy i jedyny brazylijski PPGCOM całości poświęcony badaniu styku komunikacji i konsumpcji oraz relacji to przegubowych. Krytyczna analiza społeczeństwa masowego i konsumpcji mediów i kultur na rachunkach kapitałowych obejmuje badanie klasycznych teorii i omówienie współczesnych podejść. Jest to priorytet PPGCOM promowanie środowiska intelektualnej popełnianych na krajowym i międzynarodowym porządku naukowych i rozwoju społeczeństwa brazylijskiego.

struktura Szukaj

koncentracja Area

 • epistemiczna wspólny rdzeń (komunikacji);
 • nacisk tematyczny (interfejs komunikacyjny i konsumpcja).

Obszary badawcze

 • Reception and Production.

Projekty badawcze

 • Nauczyciele i podopiecznych.

GTS z Comunicon

 • Obszary wykonywania nauczycieli i innych tematów.

CNPq Grupy badawcze

 • cross-Joint.

Obszary badawcze

procesy odbioru i elokwentny sociocultural zużycie konteksty

Badania interfejs komunikacyjny / Zużycie na płaszczyźnie recepcji i makro kontekstach społecznych. Różne implikacje komunikacji i konsumpcji w życiu codziennym, kulturze i społeczeństwie: przyjmowania i odbiorców; edukacja; kwestie pokoleniowe i klasy; Nowe systemy sensoryczne, widoczność i pokazać estetyczny; Środki Reinterpretation i technicznych; Procesy społeczno-kulturalnych oraz akcji charakterystyczne Kultury zaangażowania mediów i konsumpcji.

Logika produkcji i konsumpcji mediów strategie przegubowy

Badanie interfejsu komunikacyjnego / konsumenta w zakresie strategii produkcyjnych i medialnych. Systemy i procesy, z uwzględnieniem ich warunków, narracje i logiczne: świat pracy i ich reprezentacji; Powiązania między rozrywki, technologii i cyfryzację kultury; poetycki i narracja dotycząca dziedzinie produkcji w swoich przemówieniach i istotności; dynamicznych mediów i zużycie związane z budową narracji tożsamości i różnicy.

worki

Program polityki przyznawania ma następującą strukturę:

a) Stypendia oferowane przez instytucję, w celu współpracy z zespołem PPGCOM-ESPM, rozważa się całkowite lub częściowe zwolnienie czesnego, zarówno rocznego badania przesiewowego;

b) Stypendia oferowane przez samą instytucję, do pracowników szkoły i wydziału zatwierdzoną w procesie selekcji, obejmujące czesnego zwolnienia;

c) Stypendia przyznawane przez agencje rozwoju, w tym:

 • Dotacje na akcje związane z Programem Wsparcia dla Absolwenta prywatnych instytucji edukacyjnych (PROSUP) / Nowa Kursy / Peleryny (roczne badania przesiewowe)
 • Poszczególne torby powołane przez FAPESP (w kalendarzu Agency)

Wymiany Stałego Komitetu (utworzone przez Koordynacji Programowej, przedstawiciel wydziału z każdej linii wyszukiwania i dwóch przedstawicieli studentów) prowadzi proces selekcji według następujących kryteriów:

 • Zastosowanie: wyniki w nauce, nauczania i / lub proces selekcji
 • Dostępność studentów w pełnym wymiarze czasu lub działań doktorskich magisterskich
 • umiejętności i konkretne umiejętności

finansowanie

W ciągu ostatnich kilku lat, PPGCOM-ESPM otrzymała istotne wsparcie i finansowanie z różnych agencji i instytucji wspieranie badań, takich jak:

 • Torby habilitacyjne: peleryny, FAPESP, Clacso i Fulbrighta.
 • stypendia doktoranckie: PROSUP / peleryny.
 • Torby Master: PROSUP / peleryny i FAPESP.
 • produktywność udziela CNPq
 • Wskazówka Humanistyczno: CNPq
 • Dotacje na projekty badawcze: FAPESP
 • Zdarzenia pomocy: Peleryny i FAPESP
 • Wspomóc projekt rozszerzenia: BRADESCO
 • Publikacja pomoc: Peleryny i FAPESP
 • Wspomóc kupując książki: FAPESP

Staż habilitacyjną

PPGCOM-ESPM ma konkretnych przepisów dotyczących wspierania badań doktora. Standardy są stosowane zarówno do stałych pracowników dydaktycznych, jak i zewnętrznych aplikacji do wykonywania doktora programu stażu nadzorowane przez nauczycieli.

Nauczyciele stałego personelu PPGCOM-ESPM którzy są zainteresowani i spełnienia wymogów rozporządzenia do prowadzenia szkolenia doktora w innych instytucjach, powinien przedstawili swoje wnioski do Koordynacji PPGCOM-ESPM po terminach i oficjalnych kalendarzach. Po dokonaniu oceny, są one encaminhas do składania wniosków komisji oceniającej do zatwierdzenia Radzie. Od 2012 roku, w ramach tej polityki, najbardziej trwałego wydziału PPGCOM ESPM-held staże post-doktorskie w instytucjach krajowych i międzynarodowych.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

A ESPM nasceu em 1951, por meio de um projeto de Rodolfo Lima Martensen, atendendo a um convite de Pietro Maria Bardi, então diretor do Museu de Arte de São Paulo (Masp) – e apoiado por Assis Chateaub ... Czytaj więcej

A ESPM nasceu em 1951, por meio de um projeto de Rodolfo Lima Martensen, atendendo a um convite de Pietro Maria Bardi, então diretor do Museu de Arte de São Paulo (Masp) – e apoiado por Assis Chateaubriand, presidente dos Diários Associados, na época o maior grupo de mídia do Brasil. Pokaż mniej
San Paulo , San Paulo , San Paulo , Rio de Janeiro , Porto Alegre , San Paulo , Rio de Janeiro + 6 Więcej Mniej