Universidade Positivo

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Positivo Uniwersytet jest instytucją, która koncentruje się na wyższym wykształceniem, doświadczeniem edukacyjnym czterech dekad Positive Group. UP pochodzi w szkołach w 1988 roku pozytywnego, oferując pięć studia licencjackie, dwa kursy specjalizacyjne - Podyplomowe sensu lato - i mistrzem międzyinstytucjonalnej w Management Area, we współpracy z Uniwersytetem Federalnym w Rio Grande do na południe.

Dziesięć lat później, w 1998 roku, Colleges zostały przekształcone w pozytywne Pozytywna University Center, oferuje obecnie 18 studia licencjackie. W 2000 roku Bank przeniósł swój kampus do obszarów specjalnie zaprojektowany i zbudowany w dzielnicy Długie zajęć w Kurytybie, zapewniając komfort i wygodę akademickiej, a także zachęty do profesjonalnej wydajności i / lub organizacji charytatywnej poświęconej społeczności regionu.

W 2008 roku Ministerstwo Edukacji zatwierdziła przekształcenie Pozytywna University Center (UnicenP) w University. Dziś, Universidade Positivo ma powierzchnię 424.800 m2 i oferuje 29 studia licencjackie, trzy doktoraty, cztery programy magisterskie, dziesiątki programów specjalizacyjnych i MBA i różnych kursów kształcenia i programów rozszerzających.

Misja i wartości

Misja instytucjonalna tworzenia i rozpowszechniania wiedzy poprzez nauczanie, badania i rozszerzenia do postaci obywatele i przedsiębiorstwa, popełnione z wiedzy, etyki, z pracy, a wraz z postępem i przyczyniają się do rozwoju gospodarczego i społecznego, postrzega budowę człowieka i lepszego świata.

Wartości instytucjonalne

Wiedzieć

Wiedza jest świadomość, że człowiek ma wszechświata i teorie tworzone w celu wyjaśnienia charakteru, życia i jego tajemnice. Człowiek tworzy wiedzę, i to przekształcone, oferując nowe wyzwania. Wiedza jest światłem, które pozwala człowiekowi wybrać swoją drogę.

Etyka

Etyka jest sztuką dobrego postępowania, jedyną drogą do osiągnięcia najwyższego dobra: szczęście. Odbywa się to nie tylko zostawić człowieka do czynienia zła, ale do czynienia dobra, gdy jest to możliwe, w celu uniknięcia szkody powstałe w wyniku nie zrobił dobre.

Praca

Praca jest stosowanie siły i zdolności człowieka (powodem, czucia i woli), aby osiągnąć konkretny cel. Prawdziwa praca nie jest wykonywana tylko ręcznie, ale także do rozumu i serca. Podczas pracy, człowiek przekształca przyrodę, społeczeństwo, a zwłaszcza siebie.

Postęp

Postęp idzie naprzód biegów, postęp, postęp, poprawę, cywilizacji i rozwoju, co skutkuje gromadzeniem dóbr materialnych i rozwoju intelektualnego i moralnego, które mogą przekształcić życie i czynią ją bardziej znaczenie.

O edukacji na odległość w pozytywny UNIWERSYTETU

Positivo Uniwersytet może oferować kursy w oddali?

Tak, Positivo University (UP) jest upoważniony przez Ministerstwo Edukacji (MEC), przez dekret 1071/2013 z nr 01/11/2013, opublikowane w Dzienniku Ustaw z Federalnego 11.04.2013, oferuje kursy Tryb odległość. I SIĘ, jako uczelni, ma autonomię, aby otworzyć nowe studia licencjackie, podyplomowe i rozszerzenie.

Kursy oferowane przez University pozytywne dla trybu odległości są rozpoznawane przez MEC?

Uznanie przez MEC oczywiście jest wymagane przez uczelnię po pierwszym pełnym klasy licencjackich 50% czasu przeznaczonego na szkolenia. Od momentu jego wniosek wizytę oceny z MEC, rozpoczyna proces rozpoznawania. Możesz sprawdzić postęp procesu każdego z kursów w emec.mec.gov.br. miejscu

Są to studia w kursach kształcenia na odległość na Uniwersytecie Plus, z stypendium?

Tak. Uniwersytet współpracuje z Positive ProUni (Uniwersytet dla wszystkich Programu rządu federalnego). Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie dzwoniąc siteprouni.mec.gov.br 0800 616161 lub na innej stronie internetowej: www.up.com.br/prouni sama.

Co to jest SSP? Co to jest piłka?

Skrót oznacza PUP POSITIVO uczelni partnerskiej i odpowiada Centers for Classroom Wsparcie - które są miejsca, gdzie będzie występować spotkania i ocen twarzy. PUP zapewnienia fizycznego, technicznego i edukacyjnej infrastruktury niezbędnej do studentów śledzić dystans learning do doskonałości akademickiej z UP.

Co to jest zrobione spotkania osobiste?

W spotkaniach twarzy, które odbywają się w czwartki, piątki i soboty (licencjackich) oraz w soboty (dla absolwenta) wykonywane są działania w zakresie monitorowania i wytyczne dla badań i praktyki laboratoryjnej (przy odpowiednich do kursu) z Uczniowie z różnych regionów Brazylii. W studiach podyplomowych, spotkania i oceny w klasie wykonywane są w PUP, gdzie student zapisał. W licencjackich, spotkania i oceny w klasie są wykonywane wyłącznie w PUP Ecoville / lub Curitiba Angelo Sampaio / Curitiba, w zależności od tego, co student wybiera w rejestracji. Student może liczyć na wsparcie zespołu SSP do wykonywania żądań akademickich i / lub administracyjnych.

PUP muszą być akredytowane przez MEC zaoferować licencjackich?

Tak. Oferowanie studiów odległość, konieczne jest, że PUP posiada akredytację Ministerstwa Edukacji (MEC). Dla studiów licencjackich w odległości UP, obecnie dwa bieguny akredytowane przez MEC w Kurytybie (w fazie ekspansji akredytacji nowych słupów Absolwent):

 • Ecoville Kampus, Peter Ulica Viriato PARIGOT de Souza, 5300 - Długie Pole;
 • Campus Batel, Rua Angelo Sampaio, 2300 - Batel.

Wnioskodawcy, którzy mieszkają w miastach w pobliżu Kurytyby może przeprowadzić proces selekcji licencjackich i dostarczyć dokumentację odległości na PUP swoje miasto do wyboru przy rejestracji. Jednak ich spotkania face rezerwowe i ich wskaźniki frekwencji zawsze będą prowadzone w akredytowanych ośrodkach Curitiba - wymienionych powyżej.

PUP muszą być akredytowane przez MEC oferuje studia podyplomowe i rozbudowa?

Nie Rób. Dla Graduate Studies i Kursy szkoleniowe PUP są zwolnione z akredytacji jako normatywne Zarządzenia nr 40 z dnia 12 grudnia 2007. Tak więc, PUP Universidade Positivo ma do zaoferowania, doktoranci oraz rozszerzenie na całym terytorium kraju.

Dlaczego odległość learning na Uniwersytecie pozytywny?

Ponieważ odległość do kursów musisz polegać na jakości nauczania i nauczycieli, którzy zrobili aktualne kursy Universidade Positivo odniesienia na rynku. Dzięki innowacyjnej, interaktywnej metodologii, z monitorowania celu i zróżnicowanych materiałów dydaktycznych, można jeszcze bardziej zwiększyć swoje CV z dyplomem Uniwersytetu pozytywne - PUP, który rozprzestrzenił się w całej Brazylii do wyboru.

Kto wystawia dyplom / certyfikat?

Dyplomy ukończenia kształcenia studentów i absolwentów kursów świadectwa i rozszerzenia są wydawane przez Positivo University, który jest instytucją należycie akredytowane przez MEC do zaoferowania, rozwijać i zaświadczam kursów.

Czym jest Virtual Learning Environment (VLE)?

Jest to środowisko, poprzez które następuje proces nauczania i uczenia się, więc gdzie jest interakcja poprzez Internet pomiędzy nauczycieli, wychowawców i studentów. W AVA można:

 • uzyskanie dostępu do treści kursu (e-book, videoaula, materiały informacyjne, quiz, etc.);
 • uczestniczyć w cotygodniowych zajęć proponowanych;
 • interakcji z nauczycielami, wykładowcami i innymi studentami kursu;
 • korzystać z różnych narzędzi, które pomagają w procesie nauczania-uczenia się, takich jak forum, czat, dostawa pracy, oceny i ćwiczeń.

Student musi studiować informatykę zrozumieć odległość w UP?

Podstawowa wiedza jest wystarczająca: dowiedzieć się, aby uzyskać dostęp do maszyny (stacjonarny, notebook, tablet itp), dostęp do Internetu, korzystania z poczty elektronicznej (e-mail) i wprowadź tekst.

Jak odległość Positivo Uniwersytet? Co to jest metodologia kursów? Jak i gdzie kursy są oferowane?

Wszystkie kursy są dostępne w Virtual Learning Environment (VLE) instytucji, w której student znajdzie treść wszystkich przedmiotów, w podziale na klasy tygodniowych, a związane z nimi narzędzia do rozwoju swojej działalności. Każdy kurs składa się z:

 • eBook - cyfrowe książki z dostępem przez stacjonarny, notebook, tablet i smartphone;
 • Pliki PDF do druku;
 • fora dyskusyjne;
 • Quiz;
 • Ćwiczenia online;
 • Działania (ewaluacyjne lub nie) wirtualne;
 • Testy on-line;
 • gry biznesowych lub wspólne projekty;
 • Działania w klasie w PUP;
 • oceny w klasie w PUP.

Działania oceny i testy, zarówno wirtualne jak i osobiście, muszą być wykonane w terminie określonym w kalendarzu akademickim każdego kursu:

 • Wirtualny - powinny być przeprowadzane zdalnie poprzez UP AVA;
 • Face - powinny odbywać się w PUP, w którym uczeń jest regularnie uczestniczących (lub w przypadku studiów licencjackich na kampusie Ecoville i Angelo Sampaio)

Przeciętny uczeń w każdej dyscyplinie składać się będzie z następujących komunikatów:

 • Ocena na miejscu;
 • Działania w klasie;
 • Działania w AVA;
 • Badania przeprowadzone w AVA.

Studenci mogą uczyć się w domu, w biurze, PUP lub innym miejscu z dostępem do komputerów i Internetu, który spełnia minimalne wymagania techniczne wymagane przez instytucję.

W kursach kształcenia na odległość Positivo wykonywane są badania Uniwersytetu i oceny?

Tak. Wszyscy studenci Szkolnictwa Wyższego (licencjackich i magisterskich), muszą zostać poddane regularnej oceny dokonane w klasie / lub PUP Ecoville Angelo Sampaio / Curitiba Curitiba na studia licencjackie lub wszystkich PUP, na studia podyplomowe -ukończyć. Ponadto, jak opisano powyżej, dla przeciętnego składu uczniów w każdej dyscyplinie, są zajęcia w klasie i oceną oraz wirtualny dowody. Jeśli mniej niż przeciętny student nie powiodła się i musi wziąć udział w kursie ponownie. W Kursy szkoleniowe nie ma takiego obowiązku, ale jest wspólne instytucje edukacyjne wydaje świadectwo tylko zatwierdzonego ucznia w opinii i oceny działalności, nawet jeśli są tylko wirtualne. W Universidade Positivo, oceny i działania ewaluacyjne przedłużenia kursy korespondencyjne są wirtualne, w posiadaniu AVA.

Jeśli kurs jest odległość, takich jak oceny w klasie są wykonywane?

W osoby oceny powinny być prowadzone w PUP Ecoville / lub Curitiba Angelo Sampaio / Curitiba na studia licencjackie lub PUP, w którym uczeń jest zapisany na kursach podyplomowych, zgodnie z wymogami prawnymi w zakresie studiów licencjackich i studiów podyplomowych. Lokalizacja PUP jest wybierany przez kandydata podczas dokonywania ich rejestracji w toku.

Student może prowadzić swoich ocen twarzy na PUP w tym samym dniu w Zgromadzeniu osobiście lub w innym terminie w okresie przedstawionym w kalendarzu akademickim kursu, po wcześniejszym umówieniu przez studenta i zgodnie z ofert i oferty pracy świadczonych przez każdego SSP.

W kursach kształcenia na odległość z Universidade Positivo, jak jest zapisane, aby uczestniczyć w zajęciach?

Obecność studentów w PUP jest obowiązkowe do przeprowadzenia działań i ocen w klasie, w kalendarzu akademickim. Działania i wirtualne wskaźniki opracowane w trakcie AVA, częstotliwość studenta jest zarejestrowany poprzez swój udział w nich. Udział jest obowiązkowe co najmniej 75%.

Studenci mają dostęp do wirtualnego środowiska nauczania (VLE) w dowolnym momencie?

Tak, jest bezwzględnie przestrzegać harmonogramu realizacji poszczególnych działalności, badań i oceny szkoleń i kursu.

Co to jest nauczyciel-wychowawca w Internecie?

Nauczyciel-wychowawca w Internecie jest nauczyciel, który następuje cały proces uczenia się każdego ucznia klasy i od instytucji AVA. W metodologii kształcenia na odległość na Uniwersytecie Plus, nauczyciel-wychowawca w Internecie sprawia, że ​​interwencje aktywne reagowanie na wątpliwości treści, co powoduje dyskusje, korygowanie działań i pracy i zawsze dążąc jakości kształcenia.

Co znajduje się w klasie nauczyciel-opiekun?

Nauczyciel-wychowawca w klasie jest profesjonalistą, który pracuje w PUP, pomoc studentom w realizacji zaplanowanych działań w klasie dyscyplinę. Jest on odpowiedzialny za promowanie działań w osoby debat, gier, jak i projektów biznesowych opartych na współpracy, stosować recenzje twarz i wziąć udział w prezentacji prac zawarcia Oczywiście.

Czym jest mentoring?

Mentoring jest jednym z najważniejszych procesów w edukacji na odległość. W metodologii kształcenia na odległość na Universidade Positivo, mentoring dzieje się aktywnie. Oznacza to, że student jest systematycznie towarzyszy nauczyciela-opiekuna, który spełnia pewną liczbę studentów. Tak więc, może nauczyciel-opiekun monitorowania rozwoju ucznia w trakcie, działając bezpośrednio na trudności uczenia przedstawionego przez niego.

Co to jest książka cyfrowa (e-book)?

E-book to książka cyfrowa, która zostanie traktowane prowokować emocji i wrażeń odkrycie, umożliwiając czytelnikowi, z odwołań, łatwiej nauczyć. Poza tym, że adaptacyjny tekstowe, e-książki, ze względu na różne funkcje, umożliwia odczyt więcej płynu. W e-książki używane do kursów w odległości Universidade Positivo są interaktywne i wyprodukowany specjalnie dla każdego kursu.

Co jest w formacie PDF do druku?

Jak niektórzy uczniowie wciąż potrzebują materiałów drukowanych, Universidade Positivo przygotowuje cyfrową książkę dokumentu w formie tekstu, rozmiaru do drukowania przez studenta. W formacie PDF do druku, można stracić bogactwo interaktywności ikon, ale jakość treści jest zachowana.

Co to jest projekt współpracy?

To jest rozwój obecności online i aktywności, przez które uczniowie dyskusji i przeprowadzenie praktycznych działań, aby rozwiązać sprawę symulowanego konkretnego kierunku studiów. Celem tej strategii edukacyjnych składa się z:

 • Zarejestruj;
 • Towarzyskich;
 • Oddziaływać;
 • Budować.

Przedmioty są wybrane z zasadą praktyce. Wspólny projekt służy jako wejście dla rozwoju zakończeniu kursu pracy i wymaga interdyscyplinarnego temat.

Co to jest gra obiekt?

Gry handlowe są strategie stworzone z nauczania sytuacjach biznesowych. Studenci na wcześniej ustalonych grup narażone są na scenariuszach, sytuacji i konfliktów i doświadczenia wzięte kilku decyzji, przeżywa wyniki swoich wyborów - do zbadania możliwych sytuacji działalności prezentowane w kontekście i wywnioskować, konieczne jest opracowanie strategii, aby lepiej zarządzać SYTUACJI konflikt. Jak również projektu współpracy, gry biznes służy jako wejście dla rozwoju zakończeniu pracy i obejmuje interdyscyplinarne oczywiście tematu.

Jak to jest ostateczną średnią ucznia w każdym temacie?

Przeciętny uczeń z każdego przedmiotu składa się z sumy oceną (wirtualnych i rzeczywistych), badania on-line i oceny dyscypliny w klasie. ** W licencjackich, przeciętny uczeń z każdego przedmiotu składa się z:

 • Uwaga 1 - ćwiczenia online - waga 0,25
 • Uwaga 2 - Forum Online - Waga 0.5
 • Uwaga 3 - aktywny online - Waga 0.5
 • Uwaga 4 - ćwiczenia online - waga 0,25
 • Uwaga 5 - Forum Online - Waga 0.5
 • Uwaga 6 - Dowód Online - Waga 1.0
 • Nota 7 - Działalność w klasie - waga 1,5
 • Nota 8 - ocena twarzy - waga 5,5
 • Nota 9 - Bonus - Waga 0.5

Dla pomyślnym ukończeniu kursu, studenci muszą uzyskać średnią równą lub większą niż 7,0. Jeśli nie osiągnie tę średnią, ale nie uzyskano średnio równa lub większa niż 4,0, uczeń może egzamin przebiegu - która jest prowadzona w osobę PNP - składa się z 10 pytań obiektywnych i ma masę 10,0.

Po końcowy proces badania, aby sprawdzić pomyślnym ukończeniu kursu, obliczyć średnią końcową dodając średnio dyscypliny do uwolnienia egzaminu końcowego i podzielenie liczby uzyskanej przez dwa. Do zatwierdzenia Wynik tego obliczenia może być mniejsza niż 5,0.

** W ramach kursów podyplomowych, przeciętny uczeń z każdego przedmiotu składa się z:

 • Uwaga 1 - ćwiczenia online - waga 0,25
 • Uwaga 2 - Forum Online - Waga 1.0
 • Uwaga 3 - aktywny online - Waga 1.0
 • Uwaga 4 - ćwiczenia online - waga 0,25
 • Uwaga 5 - Forum Online - Waga 1.0
 • Uwaga 6 - Dowód Online - Waga 1.0
 • Nota 7 - ocena twarzy - waga 5,5
 • Nota 8 - Bonus - Waga 0.5

Dla pomyślnym ukończeniu kursu, studenci muszą uzyskać średnią równą lub większą niż 7,0. Jeśli nie osiągnie tę średnią, ale nie uzyskano średnio równa lub większa niż 4,0, uczeń może egzamin przebiegu - która jest prowadzona w osobę PNP - składa się z 10 pytań obiektywnych i ma masę 10,0.

Po końcowy proces badania, aby sprawdzić pomyślnym ukończeniu kursu, obliczyć średnią końcową dodając średnio dyscypliny do uwolnienia egzaminu końcowego i podzielenie liczby uzyskanej przez dwa. Do zatwierdzenia Wynik tego obliczenia może być mniejsza niż 5,0.

** W Kursy szkoleniowe, przeciętny uczeń w każdym kursu składa się z:

 • Uwaga 1 - ćwiczenia online - waga 0,25
 • Uwaga 2 - Forum Online - Waga 1.0
 • Uwaga 3 - aktywny online - Waga 0.5
 • Uwaga 4 - ćwiczenia online - waga 0,25
 • Uwaga 5 - Forum Online - Waga 1.0
 • Uwaga 6 - Dowód Online - Waga 7.0

Aby przejść kurs, student musi uzyskać średnią równą lub większą niż 7,0. Jeżeli nie osiągnęły średnio potrzebne do zatwierdzenia może odzyskać test online trzy (3) razy w ciągu 10 (dziesięciu) dni liczy się od dnia, w którym średnie uczniów zostały wydane na dyscyplina.

Jaka jest częstotliwość zajęć lekcyjnych w PUP?

W kierunków dla studentów, którzy rozpoczęli kurs od lutego / 2015, to przeprowadzone miesięczną frekwencję Zgromadzeniu przy dyscypliny, który odbywa się w czwartki, piątki i soboty, w PUP Ecoville / lub Curitiba Angelo Sampaio / Curitiba, w zależności od wyboru studenta przy rejestracji. Poza tym spotkaniu, obowiązkowej obecności, studenci mają także podróżować miesiąc do PUP w celu przeprowadzenia oceny na miejscu dla każdego pacjenta.

Przegląd ten powinien być zaplanowane przez studenta za pośrednictwem systemu uniwersyteckiego, a może być w tym samym dniu w obecności posiedzeniu dyscypliny, lub w innym dniu, zgodnie z oferty i wolnych miejsc pracy oferowanych przez SSP.

Na studia podyplomowe dla studentów, którzy rozpoczęli kurs od marca / 2015 Wykład inauguracyjny twarzy odbywa się na początku kursu, trzyosobowe oceny przez oczywiście, jeden w trzech dyscyplinach - w kalendarzu akademickim Oczywiście i harmonogramowanie w Internecie przez studenta - oraz spotkania w-osoby na koniec kursu, przedstawić TCC. Spotkania te odbywają się w PUP, gdzie student zapisał.

Na kursach rozszerzeń, nie ma spotkania fizyczne, zajęcia prowadzone są w Internecie za pośrednictwem Wirtualnego Środowiska Uniwersytetu Positive Learning. Daty i godziny spotkań fizycznych i oceny są dostępne w harmonogramie akademickiego każdego kursu, dostępny w Ambiance podróży klasy.

Jaka jest częstotliwość w-osoby ocen w PUP?

Dla studiów licencjackich, jest jeden (1) w klasie na temat oceny miesięcznie. Na kursach podyplomowych, są trzy oceny (3) twarz przez kurs, który odbędzie się w przybliżeniu co trzy (3) miesiące / dyscyplin. Na kursach rozszerzeń, nie ma oceny w-osoby powinny być przeprowadzone w PUP są w Internecie.

Twarz oceny powinny być zaplanowane wcześniej przez studentów poprzez system University, według kalendarza akademickiego studiów wspomnianych ofert i wolnych miejsc pracy w poszczególnych PUP dispinibilizadas. Oceny mogą być planowane przez studentów na tym samym dniu obecności spotkania dyscypliny (studia licencjackie) lub na inny dzień.

Czy mogę zarejestrować się w dowolnym PUP?

Tak, po rejestracji, o ile oczywiście jest oferowany w żądanym PUP. Przypominając, że dwa spotkania Przegląd studiów licencjackich będzie być prowadzone w ośrodkach Ecoville / lub Curitiba Angelo Sampaio / Curitiba, w zależności od wyboru dokonanego przez studenta także rok po zarejestrowaniu.

Po zarejestrowaniu, można zmienić PUP, w których będą się uczyć?

Tak, od nowego wybranego PUP oferuje kurs, w którym uczeń jest zapisany i że nie ma wolnego miejsca na podróż w zamierzonym PUP. Transfer ten może być wykonany przez studenta za pośrednictwem usługi online w protokole miejscu edukacji Odległość Positivo University (www.up.com.br/online).

Konieczne jest klasy formularza, aby rozpocząć kurs?

Tak, jeden skok zaczyna się, gdy ma ona minimalną liczbę uczniów w klasie. Jeśli student zrealizować swoją rejestrację i klasy nie otworzyć, pieniądze zostaną zwrócone w całości, lub może wybrać inny kurs, który zostanie przeniesiony.

Gdzie można znaleźć szczegółowe informacje na temat każdego kursu?

Na stronie internetowej kształcenia na odległość na Uniwersytecie pozytywne (www.up.com.br/online).

Jakie są procedury, które uczęszczają do dwóch kursów jednocześnie na Uniwersytecie pozytywny?

Nie ma żadnych ograniczeń, aby uczestniczyć w dwóch lub więcej programów w tym samym czasie, pod warunkiem, że:

 • uczniów, aby ich rejestracje / rejestracje i procesy selekcji (jeśli w ogóle) każdego z nich osobno.
 • terminy spotkań i ocen w klasie nie zgadzają się pomiędzy kursami.

TCC (Zakończenie pracy oczywiście) jest częścią wszystkich kursów kształcenia na odległość Podyplomowe Lato sensu (specjalizacja i MBA) na Uniwersytecie w pozytywny?

Tak, do ukończenia kursu student musi zdać wszystkie przedmioty, a także w TCC.

Ta szkoła oferuje programy z:
 • Portuguese (Brazil)

Widzieć Doktorat »

Programy

Ta szkoła oferuje również:

Doktorat

Magisterskie I Studia Doktoranckie W Administracji

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 4 - 8 semestry March 2017 Brazylia Kurytyba

Program Mistrz i doktoranckie w Business Administration (PMDA) ma na celu wyszkolenia specjalistów i badaczy mogących przyczynić się do budowy i upowszechniania wiedzy naukowej, opartej na badaniach koncentruje się na następujących obszarach badawczych: strategii, innowacji, przedsiębiorczości, organizacji i zmian. [+]

Program Mistrz i doktoranckie w Business Administration (PMDA) ma na celu wyszkolenia specjalistów i badaczy mogących przyczynić się do budowy i upowszechniania wiedzy naukowej, opartej na badaniach koncentruje się na następujących obszarach badawczych: strategii, innowacji, przedsiębiorczości, organizacji i zmian. Do tego oba kursy pozostają ze sobą połączone, zapewniając uczniowi Eksperymenty rozwijające, zwłaszcza w odniesieniu do obszaru koncentracji - organizacji, zarządzania i Spółki. Magister zarządzania UP jest skierowany do specjalistów i nauczycieli z wyższym wykształceniem, kierownicy, czy też nie, i innych osób zainteresowanych w popieraniu badań w zakresie technologii i postępowania w zakresie zarządzania. Już ma absolwentów doktoranckie jako grupy docelowej i mistrzów w administracji biznesu i dziedzin pokrewnych, a zainteresowany w głębokim tle akademickiej i badań i nauczania na wysokim poziomie. Czas trwania Mistrz, 18 do 24 miesięcy Doktorat: 4-8 semestry Okresowość Lekcje rozłożone na cały tydzień, jak harmonogramem. Magister POWIERZCHNIA Administracja Dziedziną Organizacji, zarządzania i społeczeństwo KOORDYNACJA Prof. Dr. João Carlos da Cunha Master in Business Administration ze specjalizacją w organizacji, Przedsiębiorczości i internacjonalizacji, jest odpowiedzią na potrzeby firm brazylijskich i Parana w odniesieniu do specjalistów akademickich i menedżerskich szczebla, którzy są w stanie myśleć i podejmować działania innowacyjne i asertywności na poziomie regionalnym, krajowym i międzynarodowym. Rozwój umiejętności analitycznych i możliwości badawczych w zakresie przedsiębiorczości, innowacji, zmian i internacjonalizacji z silnego wsparcia w dziedzinie badań organizacyjnych i organizacji, strategii, rozumiane jako pola, które muszą być ściśle związane, jest konieczne zarówno w środowisku akademickim, jak w biznesie. CELE Opracowanie szczegółowych badań w dziedzinie administracji, dotyczące obszaru koncentracji w organizacjach, Przedsiębiorczości i internacjonalizacji. Tworzenie umiejętności akademickich w dziedzinie przedsiębiorczości i internacjonalizacji, a także zmian i innowacji w organizacji poprzez szkolenie wykwalifikowanych nauczycieli dla rozwoju nauczania, badań i rozbudowy. Naukowcy kolejowe umożliwiające składek akademickich przez danego wspólnego i zintegrowanego stosowania wiedzy w zakresie przedsiębiorczości, internacjonalizacji, zmian i innowacji w organizacji. Postać specjalistów wysokiego szczebla wykonywania zarządzania przedsiębiorstwem, z naciskiem na przedsiębiorczości, internacjonalizacji, zmian i innowacji w organizacji. Tworzenia i rozpowszechniania wiedzy na temat przedsiębiorczości, internacjonalizacji, innowacyjności i zmian w organizacji, oparty na ścisłej koordynacji między kierunków studiów organizacyjnych i strategii, uznanych organizacji pojazdów publikacji naukowych w dziedzinie administracji. PUBLICZNOŚCI Master in Business Administration Uniwersytetu Plus z skierowany jest do profesjonalistów i nauczycieli z wyższym wykształceniem, kierownicy, czy też nie, a zainteresowany pogłębienie badań w zakresie technologii i postępowania w zakresie zarządzania. Doktorat POWIERZCHNIA Administracja Dziedziną Organizacji, zarządzania i społeczeństwo KOORDYNACJA Prof. Dr. João Carlos da Cunha Oczywiście Doktor Zarządzania Universidade Positivo jest zalecane przez Szkolnictwa Wyższego Koordynacji Kształcenia Kadr (Capes) Ministerstwa Edukacji. Jego obszar koncentracji w organizacji, zarządzania i Spółki następuje aktualny trend integracji różnych specjalności. W ten sposób spełnia potrzeby Paraná i Brazylii w zakresie szkolenia nauczycieli i naukowców z poziomu doskonałości, w stanie przyczynić się zarówno do tworzenia i upowszechniania wiedzy naukowej. Ponadto szeroki związek z doktorem Uniwersytetu Federalnego Zarządu Paraná jest główną zaletą w zakresie edukacji i produkcji wiedzy. Jak to możliwe na obecnym etapie rozwoju obszaru w Brazylii, doktor zarządzania jest zasadniczo akademicki. Zarówno ich obszar koncentracji, jak ich kierunków badań rozwijają doświadczenie Magister zarządzania Universidade Positivo, która działa od 2005 roku. Tak więc, doktor Gospodarki ma na celu dostarczenie pogłębionej akademickiej edukacji i wysokiego poziomu badań i nauczania, wprowadzanie najnowszych osiągnięć w dziedzinie badań i strategii w organizacji organizacyjnych. CELE Opracowanie szczegółowych badań w dziedzinie administracji, dotyczące obszaru koncentracji w organizacji, zarządzania i społeczeństwa. Postać specjalistów wysokiego szczebla wykonywania nauczania i rozwoju wiedzy, zgodnie z ich kierunków badań. Upowszechnianie wiedzy w zakresie ich kompetencji, na podstawie ścisłej koordynacji między kierunków studiów organizacyjnych i strategii organizacji, za pomocą pojazdów uznanych publikacji naukowych w dziedzinie administracji. PUBLICZNOŚCI Doktoranckie w Business Administration jest skierowany do absolwentów i mistrzów w administracji biznesowej i pokrewnych dziedzinach i zainteresowanych edukacji akademickiej dogłębnej i wysokiego poziomu badań i nauczania. Obszary, kierunki badań i projektów Dwie linie badawcze Master in Business Administration na Uniwersytecie Positive znajduje się u zbiegu dziedzin wiedzy Studiów organizacyjnej, strategii w organizacjach i Innowacji i Przedsiębiorczości. Mogą być wizualizowane w następujący sposób: Badanie on-line: Strategia, innowacje i przedsiębiorczość Ta linia ofert badawczych w kwestiach związanych z zarządzaniem organizacjami, ze szczególnym uwzględnieniem strategii, przedsiębiorczości i innowacyjności. Strategia, są przedmiotem badań tworzenie, wdrażanie i wyniki strategii organizacyjnych, z naciskiem na czynniki, które motywują, wpływ lub stanu. To nacisk studium strategów, procesów organizacyjnych oddziaływania strategicznego i organizacji interakcji z otoczeniem. Wśród tematów są: strategie w złożonych organizacjach, organizacyjne i wydajność wyniki strategiczne, zasoby i umiejętności organizacyjne i organizacyjnego uczenia się, między innymi. W przedsiębiorczość, osoby, czynniki organizacyjne i środowiskowe, które wpływają na powstanie i sukces nowych firm są adresowane. Są one badane także wpływu i skutków nowych rozwiązań, takich jak wzrost i rozwój gospodarczy, tworzenie nowych technologii r skutków społecznych i środowiskowych, między innymi. Szczególną uwagę zwraca się na intrapreneurship i strategii w małych i średnich przedsiębiorstwach. W innowacje, badamy kontekst, który określa strategie innowacji w produktach, procesach i zarządzaniu organizacjami. Strategie organizacji innowacji są analizowane w kategoriach jego stosunek do zrównoważonego rozwoju, kultury organizacyjnej, tworzenia klastrów i sieci, transfer technologii, otwartych innowacji i organizacji oburęczny. Badania struktur i procesów zarządzania technologii obejmują takie tematy jak nauki i kreatywności, zarządzania i finansowania projektów i zarządzania personelem R & D. Kierunek badań: Organizacja i zmian Kierunek badań w organizacji i zmian dojdzie do włączenia organizacji globalnych, regionalnych i lokalnych zleceń, z stymulowanie kombinacji analizy zmian, wysiłek organizacji umiędzynarodowienie oraz wpływ tych działań na cechach operacyjnych i strategicznych oraz relacji między organizacjami. To przede wszystkim kwestie związane z strukturalnego i proceduralnego zmian w organizacji, jak również struktury pól i analizy społecznych praktyk organizacyjnych. Czynniki środowiskowe i organizacyjne ograniczające i umożliwiającymi proces zmian są traktowane z agregatorów pojęć, takich jak na rynku, kultury, państwa i społeczeństwa. Obejmuje ona aspekty ściśle związane ze zmianą organizacji jako dziedzinie analizy, biorąc pod uwagę badania z sił napędowych zmian, siły oporu, proces zmian, prawo zmian, oprócz własnej analizy charakteru zmian w organizacji. Kierowanie nauczycieli BRUNO HENRIQUE ROCHA FERNANDES Tworzenie Doctor of Business Administration -Area Zasobów Ludzkich - Uniwersytet w Sao Paulo (USP) w stopniu doktora na Uniwersytecie w Cambridge, Anglia - 2004. Master in Business Administration z Universidade Federal do Parana w 1996 roku Doświadczenie zawodowe Profesor Bruno Fernandes Rocha ma fokus prac badawczych i wzajemnej relacji między strategii biznesowej i zarządzania ludźmi. Więc bada odpowiednich modeli zarządzania ludzie wykorzystać strategię biznesową, w szczególności modeli zarządzania umiejętności i metod pomiaru wydajności organizacyjnej. W tym badaniu, użyliśmy teoretycznych związanych z wizją firmy, opartej na teorii instytucjonalnej zasobów i teorii poznania. Jest autorem książek Strategiczne zarządzanie ludźmi z naciskiem na umiejętności, Ed Campus-Elsevier .; Kompetencje organizacyjne: to, co jest poza Balanced Scorecard, Ed Scott ;. i Zarządzanie strategiczne: kompetencje przedsiębiorcze do pomiaru wydajności, Ed Scott i kilka rozdziałów książek i artykułów naukowych .. Publikuje się w krajowych i międzynarodowych czasopismach naukowych. Uczestniczy w konferencjach międzynarodowych, jak Performance Measurement Konferencji Stowarzyszenia. Jest redaktorem czasopisma akademickiego Brazylijczyk Business Review i dyrektora badawczego Brazylijskiego Stowarzyszenia Zasobów Ludzkich, części Paraná (PR) ABRH-. Rozwija pracy doradczej dla firm takich jak Alpargatas, AstraZeneca, Banku Centralnego Brazylii, Braskem, Federal Savings Bank, Camargo Correa Cimentos, CCR, Itambe Cement, Embraco, Fiat Power Train, FIEP, Dom Cabral Fundacji GERDAU, GVT, GRPCOM, Instytut Brazylijska Reasekuracji (IRB Brazylia-RE), Klabin, Neoenergia, SEBRAE, Souza Cruz, Sotreq-Caterpillar, Spaipa, TAM, Usiminas i Volvo, między innymi. Czy Dziekan Graduate Studies and Research w UP. On jest profesorem wizytującym na Superieur de Gestion Institute (ISG), Francji i Uniwersytetu w Plymouth w Anglii. Obszary zainteresowania / specjalności Ludzie Zarządzanie i strategia: modele zarządzania oparte na kompetencji, wysokiej jakości praktyki zarządzania ludzi Strategia w organizacjach: umiejętności organizacyjne (widok zasobów oparte na stabilnej, pomiar wydajności organizacyjnej (w szczególności wartości niematerialnych - kapitał intelektualny). Umiędzynarodowienie działalności: kompetencje kluczowe, globalne firmy urodzone (ur globals). Dálcio ROBERTO REYES Tworzenie Doktor Zarządzania Przemysłowego Uniwersytetu w Aveiro - Portugalia i Post-doktora Strategicznych Technologii Planowania. Inżynier elektroniczny, Szkolnictwa Wyższego Specjalista w Technological Education Metodyka i Metodologii. Doświadczenie Zawodowe Profesor Dálcio Roberto dos Reis jest Fellow produktywności w rozwoju technologicznego i innowacji Przedłużacz z CNPq promowane projekty w zarządzaniu innowacjami. Rozwija wykłady zarządzania i działań doradztwa biznesowego w zakresie zarządzania innowacjami. Występował pracę dla takich organizacji jak: Siemens, Embraer, aptekarz, Federacji Przemysłu kilka państw, Instytut Brazylijczyk od jakości i wydajności - IBQP, Konfederacja Przemysłu Narodowego - CNI; SEBRAE Nacional, Poczta, Univille University, konkurencyjnej Brazylia Ruch - MBC między innymi. Jest kilka naukowych recenzenta czasopism i oceniającego projektów dla FINEP i CNPq, między innymi. Członek Brazylijskiego Stowarzyszenia Inżynierii Produkcji - ABEPRO. Jest autorem 10 książek i ponad 250 artykułów naukowych opublikowanych w czasopismach i materiałach konferencyjnych w tematyce zarządzania innowacjami. Jest profesorem Uniwersytetu Technologicznego wycofał się z Federalnej Paraná, gdzie oprócz badań i działań dydaktycznych, pełnił funkcję Szefa Pionu Badań i Produkcji, Kierownik Elektrotechnika przedmiotu i Campus Dyrektora Generalnego w mieście Pato Branco. Obszary zainteresowania / specjalności Zarządzanie innowacjami Intrapreneurship Innowacyjne modele biznesowe Scenariusze i prognozowanie technologiczne DIEGO Maganhotto CORAIOLA Tworzenie Doktor Business Administration z Universidade Federal do Paraná (UFPR), z okresu kanapki na University of Alberta (UofA), Kanada. Master in Business Administration z Universidade Federal do Paraná (UFPR). Bachelor in Business Administration z Zintegrowanego Colleges (Curitiba FIC). Doświadczenie zawodowe Profesor, magisterskie i doktoranckie Program in Business Administration z Universidade Positivo (PMDA / UP). Nauczyciel Szkoła Administracji Oczywiście Cenecista Campo Largo (FACECLA). Wydawca Electronic Journal of Science Administracyjnego - RECADM (1677-7387). Członek Instytutu Studiów i Brazylii Badań Społecznych (IBEPES). Członek Akademii Zarządzania i ego ANPAD. Członkiem grup badawczych: Organizacje, Strategia i Instytucje (UP), Badania organizacyjne i strategiczne (UFPR) i strategiczne Dynamics i zachowanie się w zarządzanie instytucjami szkolnictwa (UFPR). Opublikował prace w czasopismach jak organizacje i społeczeństwo, EBAPE.BR notebooków i Mackenzie administracji Review. Regularnie uczestniczy w imprezach krajowych i międzynarodowych, jak OZUŚ, ego, EnANPAD, ENEO i 3ES. Przygotowuje opinie oceny artykuły naukowe przedstawione na imprezy i czasopism krajowych i międzynarodowych w zakresie administracji. Obszary specjalistyczne procentowej / Organizacje i strategia Pamięć, Historia i Instytucje Symbole, praktyki i mowy EDSON RONALDO Guarido SON Tworzenie Lekarz i Master in Business Administration z Universidade Federal do Parana. Ekonomista z Uniwersytetu w São Paulo. Doświadczenie zawodowe Profesor Edson Guarido jest poświęcony nauczaniu i badaniach naukowych w dziedzinie studiów strategii organizacyjnych i organizacji, ze szczególnym zainteresowaniem w perspektywie instytucjonalnej. Integruje wydziału magisterskich i doktoranckich w Business Administration z University pozytywne (PMDA / UP) od 2008 roku, gdzie służy również jako Wiceprzewodniczącego. National Association of Graduate Studies and Research w administracji (Anpad), pracował jako motyw strategii lidera i instytucji (2009-2010), a od 2011 roku prowadzi wątek socjologiczne i organizacyjne Perspektywy Strategia Strategia Pionu Organizacji. Jest liderem grupy badawczej na temat instytucji, organizacji i strategii Positivo University, gdzie koordynuje linię instytucji, organizacji prawnych i ochrony środowiska. Jest badaczem grupy badawczej Strategy, UFPR Zmień i instytucji. Uczestniczy w ocenie artykułów naukowych w imprezach i krajowym i międzynarodowym obszarze czasopisma, w którym administracji ma także publikacje. To Magazine Redaktor elektroniczne Administracja Nauk (RECADM). On jest prezes Instytutu Studiów i Brazylii Badań Społecznych (IBEPES). Otrzymał Anpad nagrodę dla najlepszego artykułu Edukacji i Badań Naukowych Wydziału Administracji i Księgowości w (2007) i wartości Nagrody Brazylii w edukacji i wiedzy Generation kategorii oferowanych przez Bank Brazylii w 2008 i wskazania do nagrody w 3 latynoamerykańskiej i Europejskim Spotkaniu Organizacji Studiów (o) w 2010 roku LAEMOS. To człowiek produktywności badacz CNPq poziom 2. Obszary specjalistyczne procentowej / Organizacyjne i strategiczne Badania w organizacji z perspektywy instytucjonalnej, koncentrując się na relacji między organizacjami i otoczenia prawnego, strategii i dyskursu organizacyjnej, procesów instytucjonalizacji praktyk organizacyjnych i strukturze dziedzinie naukowej w organizacji i strategii. ELOY EROS DA SILVA ORZECH Tworzenie Doktor Business Administration z EAESP Getulio Vargas Foundation; Master in Business Administration z Universidade Federal do Parana. Doświadczenie zawodowe Jest poświęcony nauczaniu i badaniach naukowych w dziedzinie strategii i Studiów Organizacyjnych, z naciskiem na instytucjonalnego punktu widzenia analizy. W tym kontekście, najnowsze badania koncentrują się na wkładzie w badaniach nad strukturą powiązania z pojemności agencji na symbolice i tożsamości i strukturyzacji i instytucjonalizacji. Jest autorem wielu artykułów naukowych zatwierdzonych imprez w Brazylii i za granicą. Uczestniczy w rozpowszechnianiu i naukowego tle jako oceniającego magazynu administracji Współczesnej - RAC i krajowych imprez akademickich. Obszary zainteresowań Strukturyzacji i instytucjonalizacja; Kultura, symbolika i tożsamość. Fabio Vizeu FERREIRA Tworzenie Doctor of Business Administration z EAESP / FGV. Bachelor of Business Administration Uniwersytetu Stanu Maringa. Master in Business Administration z Universidade Federal do Parana. Doświadczenie Zawodowe Oprócz tego, że stałe Mistrz nauczyciela i studiów doktoranckich POSITIVO University, profesor Fabio Vizeu jest również koordynatorem Wydziału Organizacyjnego Studiów ANPAD. W ostatnich latach, był aktywny w nauczaniu i badaniach naukowych w dziedzinie organizacji i strategii, i opublikowane w czasopismach ważnej dziedzinie. Jego główne zainteresowania naukowe dopasować kwestie historii, języku i podmiotowości w badaniach organizacyjnych, w szczególności przez alternatywne podejścia badawcze do głównego nurtu, jak perspektywa niemiecki filozof Jürgen Habermas. Obszary specjalistyczne procentowej / Organizacje i Zmień JOHN CARLOS da Cunha Tworzenie Doktor Business Administration z MES / USP Master in Business Administration PUC / RIO Doświadczenie zawodowe Dyrektor Szkoły Koordynator Programu Uniwersyteckiego Positive business magistra i doktorat z zakresu Business Administration na Uniwersytecie pozytywne. Profesor UFPR emeryturze Holder, koordynuje Sustainable Management Program w UFPR. Zainteresowania naukowe w strategii innowacji i zrównoważonego rozwoju. Doktor Business Administration z MES / USP, Master in Business Administration z PUC / Rio, stopnia w administracji z UFPR. Doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania w sektorze publicznym i prywatnym, działa w obszarach strategicznych firm konsultingowych, restrukturyzacji gospodarczej i zarządzania innowacji i zrównoważonego rozwoju. Obszary zainteresowań Technologii i Innowacji MARCIA BEATRIZ Cavalcante Rodrigues Tworzenie Doktorat w UTFPR w "Technologii i Rozwoju" Master in Computer Science - McGill University (1998) Doświadczenie zawodowe Profesor dr Marcia jest PMDA, absolwent informatyki, ukończył studia ścisłym znaczeniu-magistra inżynierii oprogramowania na Uniwersytecie McGill w Kanadzie, doktorat w dziedzinie technologii i rozwoju przez UTFPR, służył ponad 14 lat w projekty we współpracy z instytucjami Nauka i technologia, elektronika i przemysł oprogramowania, a ostatnio w kilku projektach z posłami w szkolenia i programów doradczych z SEBRAE. Obecnie, jego badania koncentrują się na linii strategii, innowacji i przedsiębiorczości. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się na obszarach organizacji zarządzania innowacjami, w tym strategii innowacji, technologii i rozwój nowych produktów, portfela innowacji, innowacji w sektorze usług, procesów, metod i wsparcia oprogramowania zarządzania innowacjami, zarządzanie rozwój nowych produktów, audytu i oceny technologii i innowacji oraz badań i rozwoju organizacji. To wyróżnia się dużym doświadczeniem i praktyczne doświadczenie w rozwoju i stosowania metod i narzędzi zarządzania, technologii i innowacji na poziomie organizacyjnym. Zachowywał się zdecydowanie na zmiennej procesu wprowadzania technologii w strategii Siemens, wynik opublikowany w książce "Strategii Technologii na rzecz konkurencyjności" przez Nobla Wydawca. Poczęta, koordynują i realizują modeli biznesowych, systemów i narzędzi efektywnego zarządzania skoncentrowane na innowacji, badań i rozwoju gospodarki i zarządzania portfelem, wydajność podkreślając firm, takich jak BEMATECH, Siemens, CVRD, Nokia, i FIEP SEBRAE-PR. Posiada również doświadczenie w zakresie szkoleń i zarządzania innowacjami wykładów, jak również w pozyskiwaniu informacji strategicznych technologii i innowacji. Służył w koordynacji projektów rozwoju oprogramowania, z doświadczeniem w technologii zarządzania innowacjami (technologie planowania technologii, foresight). Na arenie międzynarodowej, ma doświadczenie i wiedzę w tworzeniu umów międzynarodowych i negocjacje dotyczące projektów badawczo-rozwojowych w dziedzinie angielski, francuski i portugalski. PEDRO JOSÉ STEINER Tworzenie Ukończył studia Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Federalnego Parana (1979), Mistrz Mistrz w Inżynierii Zarządzania - Florida Institute of Technology (1983), doktorat w Business Administration na Uniwersytecie w Sao Paulo (1998) i Senior scenie CAPES na Uniwersytecie w Lizbonie - Politechnika IST (2013). Doświadczenie zawodowe Emerytowany profesor Uniwersytetu Federalnego Parana. Obecnie jest profesorem na Universidade Positivo, pracując w programie magisterskim i doktoranckim Administracji (PMDA). Posiada doświadczenie w zakresie administracji, działających głównie w następujących dziedzinach: metody ilościowe, zachowania konsumentów, kupując decyzji, podejmowania decyzji, organizacji, strategii, badań rynku i sieci neuronowych. Obszary specjalistyczne procentowej / Metody ilościowe Zachowania konsumentów Decyzji o zakupie Podejmowanie decyzji Strategia w organizacjach Badania rynku Sieci neuronowe RODOLFO KRÓLIK Prates Tworzenie Doktor Ekonomii Stosowanej Uniwersytetu w São Paulo Mistrz w geografii ekonomicznej na Uniwersytecie w Sao Paulo Doświadczenie zawodowe Profesor Rodolfo Prates poświęcona jest dziedzinie akademickiej od ponad dziesięciu lat pracy w dziedzinie nauczania i badań naukowych. Jest to również oceniający Międzynarodowego Banku obiektów edukacyjnych - BIOE / MEC. Mamy opracowane strategie lokalizacyjne związane z pracą oraz wpływ zmian środowiska w organizacji. Jego obszar zainteresowań badawczych jest związany z relacji pomiędzy biznesem a środowiskiem, zarówno krajowych, jak w środowisku międzynarodowym. W szczególności, szczególna uwaga musi znać różne procesy internacjonalizacji w świetle teoretycznych zaliczek na ten temat, jak i klasycznych teorii współczesnych podejść do internacjonalizacji. Ponadto zależy nam znać rozwiązania i problemy internacjonalizacji przedsiębiorstw brazylijskich w kontekście obecnego etapu globalizacji. Obszary zainteresowania / specjalności Metody ilościowe stosowane do administracji; Strategie internacjonalizacji; Teorie internacjonalizacji. SAMIR ADAMOGLU de Oliveira FReformacji Doktor Zarządzania Uniwersytetu Federalnego Parana. (Stężenie w Strategii i Analiz Organizacyjnego) Master in Business Administration z Universidade Federal do Parana. (Stężenie w Technologii Zarządzania, jakości i konkurencyjności). Doświadczenie zawodowe Związany z linii badawczej "organizacja i zmienić", profesor Samir Adamoglu de Oliveira jest poświęcona działalności dydaktycznej i badawczej w obszarze Strategii i Analiz organizacyjnej, również jest zorientowanych w zagadnieniach związanych z technologią w organizacji, w ich skutków społecznych i technicznych , Obecnie koncentruje swoje wysiłki badawcze koncentrujące się na pragmatyki języka, instytucjonalizm organizacyjnej i współczesnych teorii społecznych. Doświadczenie zawodowe w zakresie planowania strategicznego, prowadzenia działalności, a badania naukowe stosowane do sektorów przemysłu, innowacyjnych i technologicznych aspektów. Działa jako rzeczoznawca w akademickich podziałów organizacyjnych (EOR Studiów), nauczania i badań w administracji i księgowości (EPQ) i strategii w organizacjach (ESO) ANPAD - National Association of Graduate Studies i Badań w administracji - i jako sędzia AdHoc w pięciu czasopism naukowych, w tym przeglądu administracji Brazylii - RAC. Obszary zainteresowania / specjalności Strategia i analiza organizacyjna; Język i analiza komunikacji w organizacji; Jakościowe metody badawcze w zakresie zarządzania; Zarządzania, technologii i innowacji w organizacji. Sieglinde KINDL da Cunha Tworzenie Doktor nauk ekonomicznych - obszar polityki innowacyjnej - z Instytutu Ekonomii Uniwersytetu Campinas w 1995 roku. Specjalizacja regionalna w dziedzinie ekonomii z Uniwersytetu w São Paulo - USP, w 1974 roku, i Rozwoju Gospodarczego na Uniwersytecie Federalnym Paraná w 1989 roku. Doświadczenie zawodowe Nauczyciel Sieglinde ma tematykę badań, aby zrozumieć punkt przecięcia między tematów innowacji i zrównoważonego rozwoju gospodarczego, społecznego i środowiskowego. W praktykach grupowych badania, podmiotowość i organizacji uczących się możliwe i szerokie wymiary innowacji ekologicznych poszukuje budowy teoretycznych ram, modeli, metryk i rodzajów innowacji ekologicznych, szukając elementy polityki rozwoju i strategii biznesowych. Badania również innowacji i współpracy sieci jako podstawowych relacji do rozwoju i organizacji lokalnych. Używany jako podstawy teoretyczne podejścia teorii ewolucyjnej teorii instytucjonalnej innowacji, i teorii działania. Opublikował kilkadziesiąt artykułów w czasopismach krajowych i zagranicznych oraz materiałach konferencyjnych, a kilka rozdziałów książek krajowych i międzynarodowych. Dyscyplina uczy w PGAMB Gospodarki na środowisko. Obszary zainteresowań Innowacje i zrównoważony rozwój; Sieci solidarności, kreatywności i innowacyjności; Kreatywność, innowacyjność i rozwój lokalny; Eko-innowacje: rodzaje, metryki i polityki. Yara LUCIA Mazziotti Bulgacov Tworzenie Doktor Edukacji - UESP- State University São Paulo-Campus Marilia. MA Psychologia - PUCSP- Katolicki Uniwersytet Papieski Sao Paulo. Doświadczenie zawodowe Nauczyciel Yara Lucia Mazziotti Bulgacov poświęcony przez ponad dwie dekady do nauczania i badań w Psychologii Pracy i Organizacji, podkreślając perspektywę i jakościowych procedur badawczych. Jego zainteresowania zwrócić się do badań w kontekście organizacyjnym wymiarach ludzkich, wśród nich kategorie teoretyczne tożsamość, emocje, świadomość, instrumentalnej racjonalności i merytorycznej, kontroli, wyobraźni, działalności, działania, języka, wyraziste poznania, nauka, m.in. , Obecnie jest członkiem linii Akademia Przedsiębiorczości Pozytywna badań. Ona skoordynowane ścisłym znaczeniu programów Absolwent psychologii na UFPr oraz szerokim znaczeniu Psychologii Pracy i Organizacji w UFPr i UEL. Konsultant do czasopism naukowych w dziedzinie administracji (RAC) RAE-i psychologii (Dz Psychologii Społecznej i Instytucjonalnej-UEL / Magazine Interakcje -UFPR). Systematycznie od 2000 roku publikuje w czasopismach naukowych i współpracował z rozdziałów książki w pracach organizowanych przez autorów krajowych. Regularnie uczestniczy w najważniejszych kongresów na jego obszarze roboczym. Obszary zainteresowania / specjalności Zachowań Organizacyjnych; Zachowanie przedsiębiorczości; Przedsiębiorczość społeczna; Zmień i zachowanie. Regulamin, zasady i formy oficjalne UCHWAŁY Uchwała nr 125 z 30.01.2015 - Standardy przyznawania kieszenie na Graduate Programs sensu stricto UP Nr 92 Uchwała 15/03/2014 - Rozporządzenie magisterskie i doktoranckie w zarządzaniu UP i norm dotyczących działalności Akademickich Uchwała nr 58 z dnia 28.01.2013 - Matrix Curriculum PMDA 2013 INSTRUKCJA NORMY Zarządzenie nr 04 z dnia 30/06/2012 - Instrukcja dla Egzamin kwalifikacyjny kurs doktoranckie Realizacja magisterskich i doktoranckich w Business Administration z Universidade Positivo Zarządzenie nr 01 z dnia 3.03.2008 - Program Dedykacja dla doktorantów magisterskich i doktoranckich w Business Administration (PMDA) Positivo Uniwersytecie Wskazówki 003/2011 - Warunki Support Services wymogu znajomości języka obcego dla doktorantów Zawiadomienia Zawiadomienie nr 257 z 06.10.2014 - Wybór Komitet Process (PSC) - Doktorat w Business Administration w 2015 roku Zawiadomienie nr 256 z dnia 06.10.2014 - Komitet Proces wyboru (PSC) - Akademicki Mistrz w Business Administration w 2015 roku FORMY Rejestracja Wymóg rejestracji w dyscyplinach PMDA Formy obory (praca i praca) Praca Zapytanie Projekt kwalifikacje bankowy Zapytanie rozprawa Projekt kwalifikacje bankowy Teza wniosek bankowego obrony Obrona pracy doktorskiej wniosek bankowy Szablony Rozprawa i model teoretyczny teza Rozprawa i teza model teoretycznym i empirycznym Rozprawa Teza projektu i modelu Równoważności kredytowej Żądanie wykorzystania kredytu Orientacja (praca i praca) Doradca wniosek oznaczenie Wersja twarda deklaracja dostaw i składania artykuł (Master) Wersja twarda deklaracja dostaw i składania artykuł (PhD) Deklaracja nie plagiat Rozprawa Okładka [-]

MA I PhD W Zakresie Zarządzania środowiskiem

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 24 - 48 tygodnie March 2017 Brazylia Kurytyba

Program Absolwent Zarządzania (PGAMB w Positivo Uniwersytetu Środowiska), poprzez jego magisterskich i doktoranckich, ma na celu uzupełnienie powstawanie wielu specjalistów, co czyni z nich ekspertów Środowiska, przez prowadzenie badań stosowanych do rozwiązywania problemów ochrony środowiska. Tak więc, panowie i lekarzy w zakresie zarządzania środowiskiem utworzone przez UP przyczynić się do prawidłowego wykorzystania zasobów naturalnych naszej planety, w ramach dynamicznego fundamentalne znaczenie dla zachowania gatunków i utrzymania godnej egzystencji. [+]

Program Absolwent Zarządzania (PGAMB w Positivo Uniwersytetu Środowiska), poprzez jego magisterskich i doktoranckich, ma na celu uzupełnienie powstawanie wielu specjalistów, co czyni z nich ekspertów Środowiska, przez prowadzenie badań stosowanych do rozwiązywania problemów ochrony środowiska. Tak więc, panowie i lekarzy w zakresie zarządzania środowiskiem utworzone przez UP przyczynić się do prawidłowego wykorzystania zasobów naturalnych naszej planety, w ramach dynamicznego fundamentalne znaczenie dla zachowania gatunków i utrzymania godnej egzystencji. Obecnie zarządzanie planety oparta na wykorzystaniu wiedzy naukowej, tłumaczone na postęp technologiczny i narzędzi analizy środowiska, jest jednym z głównych problemów, z udziałem człowieka ustanowionych zawodów praktycznie każdy. PGAMB z UP, dostosowane do tej rzeczywistości, wyróżnia się wielodyscyplinarny charakter, z kierunków badań obejmujących dziedziny nauk humanistycznych i społecznych (administracja, prawo, ekonomia itp), Nauk Ścisłych i Technologii (inżynieria, fizyka, matematyka Chemia etc.) i biologiczna i Nauki medyczne (biologia, farmacja, medycyna, itp). W szczególności, program ma na celu szkolenie wykwalifikowanych specjalistów do analizy sytuacji zagrożenia dla środowiska naturalnego, przy jednoczesnym określaniu rozwiązań poprzez rozwój i zastosowanie narzędzi zarządzania środowiskiem i modeli. W 2010-2012 Triennale Capes ocenie, Mistrzowie profesjonalne w zakresie zarządzania środowiskiem Positivo University otrzymał najwyższe noty. Czas trwania Mistrz: od 12 do 24 miesięcy Doktorat: od 24 do 48 miesięcy Okresowość Dwie opcje: Dyscypliny 1) zajęcia kwartalne w nocy, raz w tygodniu na temat; 2) Pomieszczenia, jeden tydzień w miesiącu, od poniedziałku do piątku, rano i po południu. Magister Master of Environmental Management Positivo University, koncentrując się na obszarach zarządzania środowiskiem, monitoring, modelowania i kontroli jakości powietrza, wody i gleby, jest odpowiedzią na potrzeby społeczeństwa brazylijskiego i Parana przez specjalistów zdolnych do analizowania i rozwiązywania problemów ochrony środowiska na poziomie regionalnym, krajowym i międzynarodowym. Kurs ma na celu wyszkolenia specjalistów z możliwością zarządzania, analizowania i monitorowania środowiska oraz proponowania rozwiązań problemów ochrony środowiska - oczywiste zapotrzebowanie obecnego społeczeństwa, biorąc pod uwagę obawy agencje rządowe do egzekwowania przepisów dotyczących ochrony środowiska. Absolwent będzie mógł: Analizuj zanieczyszczenie powietrza, wody i gleby poprzez praktyki laboratoryjnej i zastosowanie modeli teoretycznych i obliczeniowych; Określ czujniki do monitorowania środowiska; Analiza danych na środowisko; Definiowanie strategii zapobiegania i proponowanie rozwiązań problemów środowiskowych. Absolwent Zarządzania Środowiskiem w programie z oferty Universidade Positivo profesjonalne kursy magisterskie i Mistrza akademicki. Oba zapewniają równoważne kwalifikacje do wykonywania zawodu oraz do wejścia do studia doktoranckie. Różnica między nimi jest tematem pracy dyplomowej, która w Wykształcenie wyższe powinny być stosowane, rozwiązania lub proponując rozwiązania konkretnych problemów. Grupa docelowa Master of Environmental Management skierowany jest do wszystkich specjalistów zainteresowanych kwestiami ochrony środowiska, podkreślając charakter multidyscyplinarny, z kierunków badań obejmujących obszary Nauk Humanistycznych i Społecznych, jak zarządzanie, rachunkowość, Wzornictwa Przemysłowego, prawa, ekonomii i Socjologia Nauki Dokładne i technologiczne, jak Architektury, Budownictwa, Fizyki i Chemii, Matematyki i Nauk o Zdrowiu biologicznej i Biologii i Wychowania Fizycznego, pielęgniarstwa, apteka, fizjoterapii, medycyny, stomatologii, psychologii i Weterynarii. Stowarzyszenie z ANPAD Program Absolwent Zarządzania Środowiskowego jest związany z National Association of Graduate Studies i Badań Naukowych w Administracji (ANPAD) i uważa, że ​​wynik uzyskany w teście ANPAD dla procesu wyboru programu. ANPAD test Badanie biegłości jest wykorzystywany w procesach selekcji 65 Absolwent kursów w Business Administration i Rachunkowości. Zachowywać się przez pięć ras, każda z 20 pytań: Angielski Portugalski Analitycznego myślenia Logicznego rozumowania Rozumowanie ilościowa Każdy kandydat może wykonać test ANPAD tak często, jak to konieczne, pod warunkiem że płacą odpowiednie opłaty rejestracyjnej dla każdej kwestii. Jeżeli kandydat dokonał badania więcej niż raz, przeważać, do celów oceny, jego najlepszy wynik ogólny (zestaw pięciu badań) ważnych (test jest ważny przez dwa lata). Doktorat Doktorat z zarządzania środowiskiem na Uniwersytecie Pozytywne jest naturalna ewolucja kursu Wykształcenie wyższe w zakresie zarządzania środowiskiem, oferowane od 2005 roku i ma już znaczną liczbę absolwentów, jak również doskonałą produkcję naukową i techniczną. Ponadto doktoranckie rozszerza mistrza cech w odniesieniu do zaangażowania społecznego i analizy oraz proponowanych rozwiązań problemów ochrony środowiska na szczeblu regionalnym, krajowym i międzynarodowym. Doktorat z zarządzania Środowiska UP ma na celu: Opracowanie pogłębione studia w zakresie zarządzania środowiskowego; Postać specjalistów wysokiego szczebla wykonywania edukacji i rozwoju wiedzy, zgodnie z ich kierunków badań; Upowszechnianie wiedzy na temat zakresu opartą na ścisłej koordynacji między dziedzinie nauk środowiskowych, poprzez pojazdów uznanych publikacji naukowej w zakresie wielodyscyplinarnego; Szkolenia lekarzy do spełnienia silny globalny popyt na nauczycieli i naukowców w dziedzinie Nauk o Środowisku. Do szkolenia specjalistów zdolnych do rozwoju badań i działają jako nauczycieli dla szkolnictwa wyższego w zakresie zarządzania środowiskiem i nauk pokrewnych; Oceny antropogenicznej wpływ na jakość środowiska i odwrotnie; Scharakteryzować ilościowo i jakościowo systemów i procesów na środowisko; Analizować i reprezentują procesy społeczne i ochrony środowiska poprzez poznawcze i modeli matematycznych; Planowania i rozwoju systemów zarządzania środowiskowego mające na celu zrównoważony rozwój; Planowania i wdrażania strategii ochrony zasobów naturalnych i różnorodności środowiska naturalnego. Grupa docelowa Doktorat z zarządzania Środowiska UP skierowany jest do wszystkich specjalistów zainteresowanych kwestiami ochrony środowiska, podkreślając charakter multidyscyplinarny, z linii badawczych otaczające obszary Nauk Humanistycznych i Społecznych, jak zarządzanie, rachunkowość, Wzornictwa Przemysłowego, prawo, ekonomia i Socjologii, Nauk ścisłych i technologiczne, takie jak Architektury, Budownictwa, Fizyki i Chemii, Matematyki i Nauk o Zdrowiu biologicznej, jak i Biologii Wychowania Fizycznego, pielęgniarstwa, apteka, fizjoterapii, medycyny, stomatologii, psychologii i Weterynarii. Stowarzyszenie z ANPAD Program Absolwent Zarządzania Środowiskowego jest związany z National Association of Graduate Studies i Badań Naukowych w Administracji (ANPAD) i uważa, że ​​wynik uzyskany w teście ANPAD dla procesu wyboru programu. ANPAD test Badanie biegłości jest wykorzystywany w procesach selekcji 65 Absolwent kursów w Business Administration i Rachunkowości. Zachowywać się przez pięć ras, każda z 20 pytań: Angielski Portugalski Analitycznego myślenia Logicznego rozumowania Rozumowanie ilościowa Każdy kandydat może wykonać test ANPAD tak często, jak to konieczne, pod warunkiem że płacą odpowiednie opłaty rejestracyjnej dla każdej kwestii. Jeżeli kandydat dokonał badania więcej niż raz, przeważać, do celów oceny, jego najlepszy wynik ogólny (zestaw pięciu badań) ważnych (test jest ważny przez dwa lata). Obszary, kierunki badań i projektów Linia - Ocena i modelowanie (opisy procesów) Ocena społecznej i ochrony środowiska antropogenicznego wpływu na jakość środowiska i odwrotnie. Ilościowa i jakościowa charakterystyka systemów i procesów ekologicznych. Analiza i przedstawienie procesów społecznych i środowiskowych poprzez poznawcze i modeli matematycznych. Powiązane projekty . Systemów i procesów na środowisko modelowania; B. Opracowanie i stosowanie procesów oceny, monitorowania i zarządzania środowiskowego; c. Ocena wpływu środowiska na zdrowie. Linia B - Planowanie, Ochrony Środowiska i Planowania Rozwoju i rozwój systemów zarządzania środowiskiem, mających na celu zrównoważony rozwój. Planowanie i realizacja strategii ochrony zasobów naturalnych i różnorodności środowiska naturalnego. Powiązane projekty d. Planowanie i wdrażanie metod diagnozy, interwencji i kontroli środowiska. i. Planowanie i realizacja propozycji edukacji ekologicznej. f. Planowanie i realizacja programów ochrony zdrowia i środowiska. g. Planowanie i realizacja propozycji zarządzania środowiskowego. Kierowanie nauczycieli Cintia MARA RIBAS de Oliveira Wykształcenie: doktor biochemii na Uniwersytecie Federalnym Paraná (UFPR - 2001) Dyscypliny że ministrowie w PGAMB: - Specjalizacja środowiska; - Jakość wody i leczenie Systems; - Biologia wody; - Edukacji ekologicznej; - Metodologii naukowej; - Seminaria / teza projektu. Obszary zainteresowania: - fizyczno-chemiczne i mikrobiologiczne wody jakości; - Biopolimery wykorzystać w leczeniu wodach zanieczyszczonych metali ciężkich / olej / leku; - Analiza metali ciężkich w wodzie, glebie i organizmach; - Oznaczanie leków w dostawie ścieków i gleby; - Monitorowanie wpływu na środowisko poprzez testów ekotoksykologicznych; - Edukacja ekologiczna. Tematy prac dyplomowych i doktorskich ELIANE VASCONCELOS OAK Wykształcenie: Doktor Chemii Analitycznej Uniwersytetu w São Paulo - Sao Carlos (2001) Dyscypliny że ministrowie w PGAMB: - Jakość powietrza; - Ocena Wpływu; - Chemia środowiska; - Zanieczyszczenie gruntu. Obszary zainteresowania: - Oznaczanie obecności narkotyków w wody, gleby i ścieków; - Ocena ryzyka dla środowiska; - Analiza metali ciężkich w wodzie. Tematy prac dyplomowych i doktorskich KLAUS DIETER Sautter Wykształcenie: Doktorat w Inżynierii Leśnej na Uniwersytecie Federalnym Paraná (UFPR - 2001) Dyscypliny że ministrowie w PGAMB: - Certyfikat ochrony środowiska; - Zanieczyszczenie gruntu; - Gospodarowanie odpadami. Obszary zainteresowania: - Environmental Management System wdrażania w różnych gałęziach działalności; - Audyt środowiska w różnych gałęziach działalności; - Gospodarowanie odpadami; - Ekotoksykologia gleby; Tematy prac dyplomowych i doktorskich LEILA Teresinha Maranho Wykształcenie: Doktor Nauk Leśnej, major Ochrony Przyrody pole, Uniwersytet Federalny Paraná (UFPR). Mistrz Nauk Biologicznych, obszar Koncentracja Botanika, Uniwersytet Federalny Paraná (UFPR). Magister Nauk Biologicznych Uniwersytetu Katolickiego Paraná (PUC-PR). Autor kilku referatów na konferencjach krajowych i międzynarodowych. Autor wielu artykułów opublikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych. Opracowanie kilka prac technicznych w dziedzinie środowiska. Doradca z kilku kart na: oceny skutków zanieczyszczeń w zakładach, wpływy środowiska w strukturze roślin, biomonitoringu zanieczyszczeń przez rośliny, florystycznych i fitosocjologii regeneracji, odnowy szaty roślinnej, las łęgowy i Ochrony Przyrody. Dyscypliny minister PGAMB: - Biologia wody; - Zrównoważony rozwój; - Ekologia; - Edukacji ekologicznej; - Modelowanie ekosystemów; - Zanieczyszczenie gruntu. Obszary zainteresowania: - Ocena wpływu zanieczyszczeń na rośliny; - Wpływ czynników środowiskowych na rośliny morphoanatomy; - Ocena struktury zbiorowisk roślinnych (flory i fitosocjologia) i odpowiedzi zbiorowisk roślinnych do zanieczyszczenia środowiska naturalnego; - Zanieczyszczenie środowiska na zachowanie lub monitorowania ich działań przez ciało roślin; - Odnowa zdegradowanych obszarów; - Ocena stosowania zalecanej spalania w zakresie zarządzania środowiskiem; - edukacja środowiskowa (programy interwencyjne, społeczne i środowiskowe); - Korzystanie z fitoremediacji w odzyskiwaniu terenów skażonych; - Wybór mikroorganizmów z degradacją petroderivados pontencial z zakładów phytoremediator; Tematy prac dyplomowych i doktorskich Marco Aurelio Da Silva Carvalho SON Wykształcenie: Doktorat z chemii na Universidade Estadual Paulista Julio De Mesquita Filho, w Araraquara, São Paulo - (2000) Dyscypliny że ministrowie w PGAMB: - Chemia środowiska; - Integracja Seminaria; - Kompleksowa Analiza strukturalna; - Analiza instrumentalna; - Chemia Modelowanie fizyczne. Obszary zainteresowania: - Analiza termiczna - metali ciężkich w osadach - Metale ciężkie w warstwach wodonośnych regionu Curitiba - humusowe analizy substancji Tematy dla prac i rozpraw MARIE LUISE KAROLINA Bartz Wykształcenie: Post-doktorat z biologii i ekologii gleby na Uniwersytecie państwa Santa Catarina / Centrum Zachód Szkolnictwa Wyższego (Chapecó, 2012), doktor Rolniczego z Uniwersytetu Stanowego w Londrina (Londrina, 2011). Przedmioty nauczane w PGAMB: - Ekosystem zarządzania (Ekosystem Managment) - Analiza danych - Zaawansowane danych obszarów analiz turystyczne: - Zaangażowanie w agroekosystemów - systemy ochrony przyrody gleby - Wskaźniki biologiczne do stosowania oceny jakości gleby - Wpływ antropopresji na makrofauny glebowej - Korelacja między fizycznych, chemicznych i biologicznych gleby do analizy z wykorzystaniem wielowymiarowych Tematy prac dyplomowych i doktorskich dla MARIO SERGIO Michaliszyn Wykształcenie: Doktorat z nauk społecznych - Antropologia (PUCSP - 1999) Dyscypliny że ministrowie w PGAMB: - Ocena skutków; - Edukacji ekologicznej; - Socjologia, antropologia i środowisko; - Zrównoważony rozwój; - Metodologia naukowa. Obszary zainteresowania: - Zrównoważony rozwój i tradycyjne populacje - jednostki, społeczeństwa i środowiska - Antropologia i edukacji ekologicznej Tematy dla prac i rozpraw - Zdrowie i środowisko Mauricio Dziedzic Wykształcenie: Post-Doktorat z Mechaniki Płynów na Uniwersytecie w Toronto (1996); Doktoranckie w Inżynierii Wodnej i Mechaniki Płynów Na Uniwersytecie w Toronto (1994) Dyscypliny, że ministrowie PGAMB: - Rozwój wykładowca i nauczanie praktyki; - Podejmowanie decyzji; - Mechanika Płynów; - Procesy rozpraszające się w środowisku; - modele obliczeniowe; - Integracja Seminarium; - Seminaria / Thesis projektu lub dysertacji. Obszary zainteresowania: - rozwój narzędzi do analizy zużycia wody - dotacji modelowania jakości wody w rzekach - jakość wody w zbiornikach modelowania - Rozwój narzędzi wsparcia podejmowania decyzji w zlewni zarządzania - Jakość powietrza w budynkach - monitorowanie, modelowanie, ocena ryzyka dla zdrowia, kryteria projektowe i konserwacji - Wyznaczanie współczynnika dyspersji w rzekach z danych prędkości pomiarowych / przepływomierzem z doppler akustycznej - stosowane w celu optymalizacji zarządzania środowiskowego - analiza Tematy dla przypadkowych uwolnień i rozpraw tez Patricia Bilotta Wykształcenie: Doktorat w dziedzinie inżynierii, Hydrauliki i obszaru Sanitarnej przez Uniwersytet w Sao Paulo (USP) Pacjenci, którzy ministrowie PGAMB: - Zmiany klimatu; - Specjalizacja środowiska; - Jakość wody i leczenie Systems; Obszary zainteresowań: - Ponowne wykorzystanie wody i potraktowanie ścieków; - Water Footprint w różnych działaniach; - Wykorzystanie energii z biogazu; - projekty niskoemisyjnej; - System Informacji Geograficznej (GIS) jako narzędzie zarządzania środowiskowego; - Zapasy gazów cieplarnianych (GHG). Tematy prac dyplomowych i doktorskich Patricia Sottoriva Wykształcenie: Doktorat z Przemysłowego Biotechnologii przez Lorena Szkole Inżynierskiej (USP - 2006) Dyscypliny że ministrowie w PGAMB: - zrównoważony rozwój; - Planowanie środowiska; - Chemia środowiska; - Ocena ryzyka; - Audyt środowiskowy; - Gospodarowanie odpadami; - Edukacji ekologicznej; Obszary zainteresowania: - Analiza, ocena ryzyka i mapowania, katastrof i społecznej oraz o usterce środowiska; - Badania i diagnostyka środowiskowe zobowiązania; - Zintegrowany komunalnych odpadów stałych; - Zarządzanie i planowanie na wypadek awarii środowiska; - Transportu, przeładunku i składowania towarów niebezpiecznych; - Edukacji ekologicznej; Tematy prac dyplomowych i doktorskich PAULO ROBERTO Janissek Wykształcenie: Doktorat z chemii na Uniwersytecie w Sao Paulo (USP - 1999) Dyscypliny że ministrowie w PGAMB: - Jakość powietrza; - Wydział Rozwoju i nauczanie praktyki; - Specjalizacja środowiska; - Chemia środowiska; - Chemia fizyczna Modelowanie; - Analiza instrumentalna. Obszary zainteresowania: - właściwości fizykochemiczne substancji chemicznych - dystrybucja i konsekwencji dla środowiska pestycydów - pestycydy metod analizy - Wyciek chemikaliów - gospodarka odpadami - Jakość powietrza - Materiał do analizy przepływu - Life Cycle Analysis ( ACV) Tematy dla prac i rozpraw SELMA Aparecida VATS Wykształcenie: Doktor Inżynierii Wodnej i sanitarne na Uniwersytecie w Sao Paulo (USP - 2003) Dyscypliny że ministrowie w PGAMB: - gospodarka odpadami; - Planowanie środowiska; - Jakość wody i leczenie Systems; - Analiza Ryzyka; - Zarządzanie zasobami wodnymi. Obszary zainteresowania: - Możliwości wykorzystania osadów powstających w oczyszczalniach ścieków - Ponowne wykorzystanie wody i ścieków przemysłowych - ponowne wykorzystanie wody deszczowej - Charakteryzacja i potencjalne zastosowania - Oczyszczanie ścieków - dla odpadów budowlanych Tematy prac dyplomowych i doktorskich Sieglinde KINDL da Cunha Wykształcenie: Doktor nauk ekonomicznych - obszar polityki innowacyjnej - z Instytutu Ekonomii Uniwersytetu Campinas w 1995 roku. Specjalizacja regionalna w dziedzinie ekonomii z Uniwersytetu w São Paulo - USP, w 1974 roku, i Rozwoju Gospodarczego na Uniwersytecie Federalnym Paraná w 1989 roku. Doświadczenie zawodowe: Nauczyciel Sieglinde ma tematykę badań, aby zrozumieć punkt przecięcia między tematów innowacji i zrównoważonego rozwoju gospodarczego, społecznego i środowiskowego. W praktykach grupowych badania, podmiotowość i organizacji uczących się możliwe i szerokie wymiary innowacji ekologicznych poszukuje budowy teoretycznych ram, modeli, metryk i rodzajów innowacji ekologicznych, szukając elementy polityki rozwoju i strategii biznesowych. Badania również innowacji i współpracy sieci jako podstawowych relacji do rozwoju i organizacji lokalnych. Używany jako podstawy teoretyczne podejścia teorii ewolucyjnej teorii instytucjonalnej innowacji, i teorii działania. Opublikował kilkadziesiąt artykułów w czasopismach krajowych i zagranicznych oraz materiałach konferencyjnych, a kilka rozdziałów książek krajowych i międzynarodowych. Dyscyplina uczy w PGAMB: - ekonomii środowiska. Obszary zainteresowania: - Innowacje i zrównoważony rozwój; - Sieci Solidarności, kreatywność i innowacje; - Kreatywność, innowacyjność i rozwój lokalny; - Eko-innowacje: rodzaje, metryki i polityki. WILLIAM BONINO Rauen Wykształcenie: Post-doktorat w modelowaniu hydro-ekologicznej w Cardiff University (Wielka Brytania, 2008); Doktor Inżynierii Środowiska z Uniwersytetu w Cardiff (Wielka Brytania, 2005) Dyscypliny, że Ministrowie PGAMB: - Praktyka naukowa Pisanie - Analiza danych - zrównoważonej gospodarki wodnej - Zarządzanie wodne obszary zainteresowania: - Mechanika płynów środowiskowych i hydraulika środowiskowe - Badania wpływu na środowisko w zbiornikach wodnych - Modelowanie wspieranie zarządzania zasobami wodnymi, obejmujące procesy przepływu, erozji i transportu osadów, rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń i jakości wody - diagnostyka i optymalizacja efektywności dla urządzeń hydraulicznych uzdatniania wody i ścieków - Poprawa zdolności predykcyjnej, integracji i stosowania modeli hydro-środowiskowe, ekologiczne i hydro-dynamiki płynów Regulamin, zasady i formy oficjalne Zawiadomienia Zawiadomienie nr 268 z 15.09.2014 - Proces wyboru dopuszczenia w 2015 roku, doktoranckie Kurs Zarządzania Środowiskowego Zawiadomienie nr 267 z dnia 15.08.2014 - Proces wyboru dopuszczenia w 2015 roku, że kursy zawodowe magisterskie w zakresie zarządzania środowiskiem i Mistrz akademicki w zakresie zarządzania środowiskiem Zawiadomienie nr 250 z 28.04.2014 - Proces wyboru do doktoratu w Środowiska w 2014 roku Zawiadomienie nr 243 z 4.10.2014 - Proces wyboru dla mistrzów w Środowiska w 2014 Zawiadomienie nr 197 z dnia 12.08.2013 - programy sensu stricto - Cena i opłaty na rok 2014 Rozporządzenie Zarządzenie Nr 20 30/11/2010 - Rektor - Wyznacza Komitet procesu wyboru studiów doktoranckich w zakresie zarządzania środowiskiem. Uchwały Uchwała nr 125 z 30.01.2015 - Standardy przyznawania kieszenie na Graduate Programs sensu stricto UP Uchwała nr 105 z 31.07.2014 - praktyki pedagogiczne w Programie Absolwent Zarządzania Środowiska na Uniwersytecie Positive Uchwała nr 97 z dnia 10.03.2014 - Standardy akademicki Zajęcia magisterskich i doktoranckich w zakresie zarządzania Środowiska UP Rozprawy i tezy Abrama ANTONIO ELIAS. Składki na rozwój systemu oceny oddziaływania na środowisko budynków. Positivo University, 2007. Doradca: Giselle Chalub Martins, Co-Doradca: Maurício Dziedzic Albach, Meira Dulce de. Zielone okno: model Zaimplementowane w supermarkecie Curitiba, Paraná, Brazylia. Positivo University, 2007. Doradca: Ana Flavia Godoi Locatelli, Co-Doradca: Ricardo Henrique Moreton Godoi ALBANO, Cicero Jose. Analiza opisowa Infrastruktury modeli Sport rybackie w Brazylii. Positivo University, 2012. Opiekun: Eliane Vasconcelos. Almeida RODRIGO DE. Wytyczne do sporządzenia inwentaryzacji emisji gazów cieplarnianych w małych i średnich gminach. Positivo University, 2011. Doradca: Mari Elizabeth Seiffert Bernardini. Alves RICARDO. Ocena jakości powietrza w szkołach podstawowych miasta przez Suspended Columbus cząstek stałych i jej związku z lokalizacja przemysł Cal. Positivo University, 2009. Doradca: Ricardo Henrique Moreton Godoi. Co-Doradca: Ana Flavia Godoi Locatelli. Andrade TEREZA Cristina de SILVEIRA. Narzędzie do optymalizacji rozwoju audytu środowiska obowiązkowe. Positivo University, 2006. Opiekun: Sandra Mara Alberti, Co-doradca: Klaus Dieter Sautter Araujo, Rosangela SOUZA. Wskaźników zrównoważonego W KONTEKŚCIE Wzornictwa Przemysłowego, 2014. Doradca: Prof. Valdir Fernandes Avigo JR, DEVANIR. Jakość powietrza w szkołach Curitiba. Positivo University, 2008. Doradca: Ricardo Henrique Moreton Godoi. Co-Doradca: Ana Flavia Godoi Locatelli. Azevedo, Roosevelta. Lotne związki organiczne obecne w małych obszarach Public atmosfery miasta Curitiba - PR, Brazylia i jej wpływ na Tilandsia pozostawia Stricta. Positivo University, 2009. Doradca: Ana Flavia Godoi Locatelli. Co-doradcy: Leila Therese Maranho Ricardo Henrique Moreton Godoi BALLIANA JR, środowiska GILDO.Gestão w ładunków firm ciężarów w Wielkiej Curitiba.Universidade Pozytywne 2010. Doradca: Klaus Dieter Sautter BALLIANA, MARINA Bonilauri. Praktyki w Edukacji Ekologicznej: Ocena jakościowa perspektywy. Positivo University, 2013. Doradca: Prof. Mario Sergio Michaliszyn. Barbon, Amarildo. Symulacja emisji atmosferycznych O Araukaria County za pomocą modelu AERMOD. Positivo University, 2008. Doradca: Julio Gomes. BEATRICCE, CLAUDIONOR. Adaptacja Architektura Edukacja dla etyki ekologiem: Częściowa Analiza wymiaru Ekologicznej w Akademickim Projektu Architektury Nauczania w Kurytybie. Positivo University, 2007. Doradca: Giselle Chalub Martins. Co-promotor: Maurício Dziedzic. Bechert, CARINA de Oliveira Barbara RIBAS. Corporate Edukacja ekologiczna w mediach elektronicznych, 2009. Doradca: Cynthia de Oliveira Mara Ribas. Co-promotor: Leila Therese Maranho. BELNOSKI, Alexsandra Marilac. Konsumpcji i Środowisko: Case Study of Organic Consumers uczęszczają jedzenie restauracja w mieście Curitiba. Positivo University, 2007. Doradca: André Lima Virmond Bittencourt. Bender, Ana Paula. Wpływ U. z użytkowania i zagospodarowaniu przestrzennym w Miejskiej dyspersji emisji z pojazdów - studium przypadku na osi Strukturalnej w Curitiba - PR. Positivo University, 2008. Doradca: Maurício Dziedzic. Biselli, Patricia Eduarda. Ryzyko środowiskowe generowane przez Antybiotyk Zdrowia Jednostka: Case Study of stężeniem w środowisku Oczekiwany 2011. Opiekun: Eliane Carvalho de Vasconcelos: Co-Doradca: Cynthia de Oliveira Mara Ribas. Bocalon, JAMES Silvestro. Badania osadów Rio Passaúna z naciskiem na Oznaczanie metali ciężkich. Positivo University, 2007. Doradca: Marco Aurelio da Silva Carvalho Filho. Bonetto, Darci DA SILVA VIEIRA. Zależność między Edukacji Ekologicznej i Promocji Zdrowia w Szkole Medycznej. Positivo University, 2008. Doradca: Leila Therese Maranho. Co-promotor: Cintia Mara Ribas de Oliveira. Bordignon Jair. Energii i odpadów w Universidade Positivo (UP): promowanie zrównoważonego korzystania z działań środowiskowych educativas.Universidade Pozytywne 2011. Doradca: Paulo Roberto Janissek BORN, Christian M. miasta Curitiba Cmentarzy: roślin i wpływ na jakość wód podziemnych. Positivo University, 2011. Doradca: Selma Aparecida Cubas Botelho, Marilice CASAGRANDE LASS. Ludność w trwałego zachowania Powierzchnia: The Challenge of St. John Ward, Curitiba - Pozytywne PR.Universidade 2007. Doradca: Giselle Chalub Martins. Braga, Darci Martins. Charakteryzacja i stowarzyszeniu z układu oddechowego Objawy zawieszonych cząstek stałych w powietrzu: przypadek Kolombo - Paraná. Positivo University, 2007. Doradca: Ricardo Henrique Moreton Godoi, Co-Doradca: Ana Flavia Godoi BREGUNCE Locatelli, Denise TEIXEIRA. Ocena systemów Leito Uprawiane z makrofitów Sagittaria montevidensis Cham. I Schltdl. Oczyszczanie ścieków komunalnych z wody zanieczyszczonej wody Case Study - Ribeirão dos Müller. Positivo University, 2008. Guiding Selma Aparecida CUBAS, Co-doradca: Leila Therese Maranho. Cardoso, MARIA AQUINO CLARA. Edukacja ekologiczna i zanieczyszczenia, Drug: Wniosek dotyczący interwencji w stosunkach między pracownikami służby zdrowia i chroniczna pacjenta z HIV / AIDS. Positivo University, 2014. Doradca: Prof. Cynthia de Oliveira Mara Ribas. OWCE, Barbara Heliodora Bilyk. Jakość powietrza w Muzeum Oscar Niemeyer. Positivo University, 2008. Doradca: Ricardo Henrique Moreton Godoi. Co-Doradca: Ana Flavia Godoi Locatelli. CARVALHEIRO César Winicjusz. Microgramma squamulosa (Kaulf.) De la Sota, Polypodiaceae, jak bioindykatora PASYWNY AIR QUALITY 2015. Doradca (a): Profesor Leila Therese Maranho. CARVALHEIRO César Winicjusz. Microgramma squamulosa (Kaulf.) De la Sota, Polypodiaceae, jak bioindykatora BIERNYCH jakości powietrza. Positivo University, 2015. Doradca: prof Leila Therese Maranho. Cavalcanti, CLARISSA de Oliveira. SCRIPT stosowane do OCENA URBAN projektu mobilności zrównoważonego rozwoju. Positivo University, 2015. Doradca: Prof. Valdir Fernandes. CHICO, Augusto SALVADOR Malachiasza. Projektowanie systemu monitorowania zasobów wodnych, w Angoli. Positivo University, 2013. Doradca: Prof. Maurício Dziedzic. Zdobywaj, Aline Cristina. Wytyczne dla Edukacji Ekologicznej Técnicos.Universidade Dobre kursy, 2012. Doradca: Leila Therese Maranho. Coneglian Sandro Jorge Garcia. Dialog między leśnictwem sektora i sektora jako Environmentalist w strategii ochrony różnorodności biologicznej brazylijski. Positivo University, 2007. Doradca: Leila Therese Maranho. Contim, ADRIANA. Łóżko Uprawiane ocena z Zantedeschia aethiopica, pionowy przepływ powietrza, co Ascendent po leczeniu Reactor beztlenowa rosnący przepływu, aby Materia organiczna Usuwanie 2009. Doradca: Selma Aparecida Cubas. Co-promotor: Bruno Veiga. COSTA, Alípio Ricardo da. Import używanych opon - aspekty prawne i środowiskowe. Positivo University, 2007. Doradca: André Lima Virmond Bittencourt. Cougo Luiz. Model oceny systemu zarządzania środowiskowego dla organizatorów branży budowlanej Usługi i Montaż Przemysłu Naftowego i Gazowniczego, 2012. Doradca: Cynthia de Oliveira Mara Ribas. Co-promotor: Paulo Roberto Janissek. DIOGO, PAULO SERGIO DOS SANTOS. Propozycja systemu informacji na temat zasobów wodnych w Angoli. Positivo University, 2013. Doradca: Prof. Claude Marchand Krüger. Esquivel, WILLIAM. AUGUSTO Robles. Ocena korelacji między stężeniem zanieczyszczeń Atmosféricose Senior śmiertelność w mieście Curitiba. Positivo University, 2010. Doradca: Dr. Julio Gomes Esteves, VLADIMIR Aparecido. Postrzeganie Systemów Zarządzania Środowiskowego Wpływ na szpitale. Positivo University, 2007. Doradca: Klaus Dieter Sautter FAUST, Diogo Goncalves ARTHUR. Mechanizm Czystego Rozwoju w Organic zarządzania odpadami Centrum Zaopatrzenia w Paraná. Positivo University, 2013. Doradca: Marco Aurelio da Silva Carvalho Silva. FRANCJA, MLS studium oddziaływania na środowisko generowanych przez odcieki ze składowisk z Morretes - PR. Positivo University, 2007. Frasson, MARCIA LAPA. Naturalna regeneracja Po gatunków roślin Usuwanie inwazyjnych obcych we fragmencie Araukaria lasu. Positivo University, 2011. Doradca: Leila Therese Maranho. Gamarra JR, Javier Salvador. Ocena środowiska Zanieczyszczenie przez NLPZ w Ambienta Woda: studium przypadku, w stanie Paraná. Positivo University, 2007. Doradca: Cynthia de Oliveira Mara Ribas. GERBER, TABLICE Viviane Knüppel. Metodyka oceny z Programu Rozwoju Gospodarki Odpadami dla stałych Zdrowie Szpitale. Positivo University, 2006. Opiekun: Eliane Carvalho de Vasconcelos, Co-doradca: Klaus Dieter Sautter GODOY, Paulo Henrique FERNANDES DE. Interpretacja Vila Velha State Park, jak edukacja Strategia Ambiental.Universidade Pozytywne 2008. Doradca: Leila Therese Maranho. Gonçalves André Almeida. Narzędzie diagnostyczne środowiska społeczno (FSDE). Positivo University, 2009. Doradca: Maurício Dziedzic. Górniak, eliziane. Model Corporate Sustainability ocena w świetle podstawowych racjonalności, 2014. Doradca: Prof. Valdir Fernandes. Henriquez, OSCAR MISTAGE. Metoda emisji wsparcie dla gazów cieplarnianych w Management przemysłu wytwórczego. Positivo University, 2015. Doradca: prof Patrícia Bilotta. Jacomel Michele SILVA Frutuoso. Ocena Środowiska proces przywracania w zalesionej Deszcz Mista.Universidade Pozytywna 2008. Doradca: Leila Therese Maranho. JOANELLO JR, ANTONIO. Metodyka i materiały proponowane Zarządzanie przepływem energii na budowach Budowa Obra.Universidade Pozytywne 2009. Doradca: Klaus Dieter Sautter. Kantek Raphaël TELES. Analiza oddziaływania na środowisko w PAC Guaratuba, PR, Brazylii. Positivo University, 2007. Doradca: Klaus Dieter Sautter. KIZLTYKA, Viviane. Wykorzystanie wody w procesie produkcji papieru -Analiza oraz proponowane ulepszenia. Positivo University, 2009. Doradca: Maurício Dziedzic. LANDUCHE, metodologia Bianka E. Rozwoju gospodarki odpadami przedsiębiorstw w sektorze energii elektrycznej: studium przypadku Companhia Paranaense de Energia - COPEL. Positivo University, 2007. LIPORI, Plantina DNI FERNANDES.Gestão Proces projektowania w biurach Architektura: technologicznie narzędzie, aby pomóc w uzyskaniu certyfikacji Wodnego w budynkach komercyjnych. Positivo University, 2013. Doradca: Prof. Maurício Dziedzic. Co-promotor: prof Giselle Dziura. Maia, KAROLINA BORTOLOTTE. Efektywność instrumentu ekonomicznego zrzeczenie podatkowego i jego warunków do generowania korzyści dla środowiska naturalnego. Positivo University, 2011. Doradca: Mari Elizabeth Seiffert Bernardini. MANUEL Faustino Angelo. Rola zrównoważonej gospodarki leśnej w Forest Zarządzania Zasobami Republiki Angoli. Positivo University, 2013. Doradca: prof Leila Therese Maranho. SEA Alexandre Luiz. Badania dotyczące wykonywania Edukacji Ekologicznej w Edukacji Designer. Positivo University, 2008. Doradca: Ricardo Henrique Moreton Godoi. Co-Doradca: Ana Flavia Godoi Locatelli. MARTINS, Douglas Costa EDUARDO. Clean Development Mechanism wpływ na małych elektrowni wodnych elektrowni w Brazylii Deployment: zalety, wady i ograniczeń 2011. Doradca: Maurício Dziedzic. Massagardi, MARIO ANGELO. Proponowanej metodologii Odszkodowań emisji metanu nie spalony w silniku o zapłonie samoczynnym o rodzaj kompresji Pokój oleju napędowego i gazu ziemnego pojazdu. Positivo University, 2014. Doradca: Prof. Paulo Roberto Janissek. Mattar NETO, J. wskaźniki środowiskowe w Passaúna zbiornika. Positivo University, 2007. Doradca: Mauricio Dziedzic.Co-promotor: Claude Marchand Krüger. Mattar, Andrade SILVIA Vieira de. Przygotowanie Programu Edukacji Ekologicznej dla College Środowiska Garden. Positivo University, 2011. Doradca: Leila Therese Maranho MAJA Dayane. Allelopatia śniadanie Peel implikacje środowiskowe i docenienie Odpady z kompostowania. Positivo University, 2009. Doradca: Leila Therese Maranho. Mazzarotto, ANGELO VALLES DE SA. Lasy miejskie: Ocena Metoda Zarządzania Zieleni. Positivo University, 2008. Doradca: Selma Aparecida Cubas, Co-promotor: Leila Therese Maranho. Meger, DIONETE Gonzalez. Materiał ziarnisty i zawieszone Macroconstituintes joński w zbiorniku zasilającym: przypadek Rio Passaúna, Curitiba, Paraná, Brazylia. Positivo University, 2007. Doradca: Ricardo Henrique Moreton Godoi, Co-doradca: André Lima Virmond Bittencourt. MELO, LUCAS de Araújo. Emisja komunalnych odpadów stałych w Kurytybie: podstawa do dyskusji i technik Cenários.Universidade Pozytywna 2008: Klaus Dieter Doradca Sautter. MENDES SILVA DA VINCI. Wskaźniki zrównoważonego rozwoju - Środowiskowe Studium HPP gubernator José Richa (Salto Caxias). Positivo University, 2007. Opiekun: Sandra Mara Alberti MORETTI Giuliano Nacarato. Systemy Zarządzania Środowiskowego ISO 14001: Wdrożenie czy nie? jeden wniosek w podejmowaniu decyzji. Positivo University, 2007. Doradca: Klaus Dieter Sautter. Co-promotor: Jayme Augusto Azevedo. MORETTI Giuliano Nacarato. Systemy Zarządzania Środowiskowego ISO 14001: Wdrożenie, czy nie? Wniosek Decisão.Universidade Dokonywanie pozytywne, 2007. Doradca: Klaus Dieter Sautter, Co-promotor: Jayme Augusto Azevedo. Moura, ALESSANDRA KLEIN do Amaral. Projekt jako narzędzie edukacji ekologicznej: budowa kampanii w sprawie usuwania gumy do żucia. Positivo University, 2010. Opiekun: Mario Sergio Muniz Michaliszyn, FABIO. Komunikacja środowiska i stosowania ISO 14063 Certified firm w Curitiba Area Metropolitana.Universidade Pozytywne 2008. Doradca: André Lima Virmond Bittencourt. Nagal, WALENTYNKI FERNANDA. Inwentaryzacji emisji gazów cieplarnianych komputerowe Producenci. Positivo University, 2010. Doradca: Maurício Dziedzic Narok, CARLOS LUIZ. Wysyłamy stałych odpadów - model zarządzania partycypacyjnego. Positivo University, 2014. Doradca: Prof. Cynthia de Oliveira Mara Ribas. NETO, JOSE Julio. Pośrednie aspekty środowiskowe Zarządzanie: narzędzie dla dostawców usług audytu. Positivo University, 2012. Doradca: Paulo Roberto Janissek. Nganda, Nsenga YOLANDA KIAFUKA. Wytyczne do stosowania Komunikacji Społecznej jako Świadomość Shape Ludowej znaczenie różnorodności biologicznej w Angoli. Positivo University, 2013. Doradca: prof Leila Therese Maranho. NISGOSKI, Valkyrie. Korzystanie z procesu analitycznego Priorytety Alternatywne dla hierarchii, minimalizując środowiskowe oddziaływania na poziome Residential Condominiums. Positivo University, 2007. Doradca: Marco Aurelio da Silva Carvalho Filho Oliveira Fernanda Ferreira Borges DE. Edukacja ekologiczna jako narzędzie zarządzania zasobami wodnymi w APA Passaúna - Par. Positivo University, 2007. Doradca: prof Leila Therese Maranho. Padilha, Ana Carolina SANTOS. Badanie wstępnej obróbki ścieków Systemu Efektywności proponowanych przez pozytywny Szpitala Curitiba.Universidade w 2008 roku. Opiekun: Eliane Carvalho de Vasconcelos. PANDA, Olivio AFONSO. Wniosek dotyczący stosowania polityki regulacyjnej na wodzie Dział Okavango Dorzecza. Positivo University, 2013. Doradca: Prof. Maurício Dziedzic. Patino, ANDREA Previdi. Propozycja Zmiana Szpital Akredytacji standardowe: Szpital Zarządzania Środowiskowego. Positivo University, 2014. Doradca: Prof. Klaus Dieter Sautter. PELIZZARO Jairo ANTONIO. Przekraczanie Kanały rurociągi - jeden przewodnik i narzędzia do oceny głębokości Erosão.Universidade Pozytywne 2009. Doradca: Maurício Dziedzic. Pereira, Paulo Sergio. Fosforu i azotu Wpływ oceny w Wielkiej Zbiorniki eutrofizacją Process Case Study: Elektrownia Foz Areia. Positivo University, 2010. Doradca: Maurício Dziedzic, Co-promotor: Victor Bruno Veiga. Pinto, Gabriel Luis BRUCINSKI. Prototyp Społeczność program zrównoważonego rozwoju środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem Pozytywna Educação.Universidade 2008. Doradca: Leila Therese Maranho. Pinto, JULIAN TORRES DE MIRANDA Pinto. Analiza Optical Fiber Wykonanie szkliste środowiska. Positivo University, 2014. Autor: Julian Torres de Miranda Pinto. Doradca: prof Karen Juliana Amaral. Co-promotor: Prof. Paulo Roberto Janissek. MOSTY, Arystofanes Romão da Cunha. Odcieków toksyczności u kontrolowanych terenowych Eisenia Andrei (Bouche, 1972) (Oligochaeta), podłoża w sztucznym deszczem. Positivo University, 2013. Doradca: Prof. Klaus Dieter Sautter. Porfirio, Bianka. Kontrolowane w sprawie składowania odpadów oceny ryzyka Morretes - PR Korzystanie RBCA metodologię 2011. Doradca: Julio Gomes. Co-promotor: Paulo Roberto Janissel. Preußler, KARLA heloise. Ocena efektywności leczenia zalanych powierzchni przyrodniczych, przyjętych w Sanitarnego w sprawie składowania odpadów Guaratuba, Paraná - Brazylia, na po utylizacji odchodów. Positivo University, 2008. Doradca: Marco Aurelio da Silva Carvalho Filho. Co-promotor: Leila Therese Maranho. PROCHNOW Waldir EGENOLF. Przygotowanie Wytyczne dla środowiska tras Seal Creation ekoturystyki. Positivo University, 2008. Doradca: Carvalho de Vasconcelos Eliana. Ramos, Debora TOLEDO. Degradacja Petroleum węglowodorów Sebastiania commersoniana (. Baill) LB SM & DOWNS: Badania metodą chromatografii gazowej oraz mikrobiologiczna. Positivo University, 2008. Opiekun: Eliane Carvalho de Vasconcelos. Reynaldo, ELIANA MARA FORTUNATO DE LUCENA. Ocena ekotoksykologicznych ryzyka odpadów płynnych wytworzonych w urządzenia automatyczne analizy układu krwiotwórczego. Positivo University, 2008. Doradca: Paulo Roberto Janissek. RIBAS, Wellington Ferreira. Wpływ paliwa (oleju napędowego i biodiesla) oraz charakterystyki floty pojazdów transportu publicznego Kurytybie w emisji NOx. Positivo University, 2014. Doradca: prof Patrícia Bilotta. CURITIBA 2014 Ribeiro, JULIANA Baladelli. Kryteria wyboru obszarów priorytetowych dla tworzenia obszarów miejskich na obszarach chronionych. Positivo University, 2012. Doradca: Leila Therese Maranho. ROCK, PAULO SERGIO MEIRA.Gestão w Flood obszarów ryzyka: Case Study dla União da Vitória - Paraná. Positivo University, 2012. Doradca: Claudio M. Krüger Rubini Rodrigo Pinheiro LIMA. Wytyczne do certyfikacji budynków w eksploatacji. Positivo University, 2013. Doradca: Maurício Dziedzic. Coorientadora: Giselle Dziura. Ruiz MARCELA Thierbach. Port zintegrowanego zarządzania środowiskiem: Commercial Przyrost narzędzia na Port Aktywny 2009. Opiekun: Sandra Mara Alberti. Rüppel Mauricio MANDALOZZO. Powiązania między Jakość powietrza i sprawności fizycznej Poprawy. Positivo University, 2013. Doradca: Prof. Maurício Dziedzic. RZNISKI, Tania Aparecida Barbosa. Trichloramines Podnoszone w basenow krytych środowiska i jego wpływ na układ oddechowy. Positivo University, 2008. Doradca: Ana Flavia Locatelli Godi, Co-Doradca: Ricardo Henrique Moreton Godoi Saborido, COSTA NOELLE. Środowiska Public Policy: działania wykonywane w okresie letnim w Litoral Paranaense, zaliczek i niepowodzeń świadkami w latach 1996/1997 i 2007/2008. Positivo University, 2009. Doradca: Leila Therese Maranho. Powiedział ACEF ANTONIO. Korzystanie z kredytów węglowych w Brazylii: An gospodarczych i finansowych Vision. Universidade Positivo, 2007.Orientador: Maurício Dziedzic Salustiano, Silvia Correa. Decyzja Metodologia wsparcia dla postaci realizacji fragmentów leśnych przez linie przesyłu energii elektrycznej, biorąc pod uwagę techniczne, ekonomiczne i środowiskowe. Uniwersytet Positivo. Rok: 2014. Doradca: Maurício Dziedzic. SANTOS, René TROMBINI.Análise obecność metali ciężkich w osadach dennych i organizmów Itacolomi Island, stan Parana, Brazylia. Positivo University, 2012. Opiekun: Eliane Vasconcelos. Sawada, ELIZA Yukiko. Ocenie narażenia na działanie oparów organicznych środowisk graficznych Offset: Porównanie konwencjonalnych farb i Ekologicznej - Paraná. Positivo University, 2007. Doradca: Ana Flavia Godoi Locatelli, Co-Doradca: Ricardo Henrique Moreton Godoi SCHIEL, ANDREAS. Diagnoza Rozdzielenie Odpadów Stałych w sądach spożywczych na terenie kampusu Uniwersytetu w Kurytybie, Paraná - Brazylia. Positivo University, 2008. Doradca: Ana Flavia Godoi Locatelli. Co-promotor: Ricardo Henrique Moreton Godoi. SCHIEL Teresy KEYS OAK CHRISTINA. Internacjonalizacja Środowiska - Case Study: Volvo Brasil.Universidade Pozytywna 2010. Doradca: Maurício Dziedzic SCHMITT, Gilberto. Powodzie i Flood-Related Quality of Physics gleby w obszarach miejskich liczących zachowania na stałe, 2014. Doradca (a): Prof. Patricia Raquel da Silva Sottoriva. SERAFINI, Damaris DA SILVA. Obszary chronione w obszarach miejskich liczących zachowania na stałe: Wykonanie i Percepcja w mieście Curitiba, PR, Brazylia. Positivo University, 2010. Doradca: Leila Therese Maranho SILVA, CAMILA FERNANDA Xavier. Model Wdrażania Systemu Zarządzania Środowiskowego w stacjach paliwowych. Positivo University, 2013. Doradca: Klaus Dieter Sautter. SILVA, TRAJANO FELIPE Barabasza XAVIER DA. Jakość mikrobiologiczna Badanie Rio Passaúna Woda, Curitiba, poprzez izolację oraz odporność na antybiotyki Escherichia coli Analysis, 2007. Opiekun: Eliane Carvalho de Vasconcelos. SILVA, TRAJANO FELIPE Barabasza XAVIER DA. Badanie mikrobiologiczne jakości wody rzeki, Passaúna Curitiba, przez izolację oraz odporność Escherichia coli do analizy antybiotyków. Positivo University, 2007. Opiekun: Eliane Carvalho de Vasconcelos SIPANDENI Benedito LILONGENI.COMUNICAÇÃO, kultury i języka: Radio jako instrument praktyki edukacji ekologicznej w prowincji Cunene (Republika Angoli). Positivo University, 2013. Doradca: Prof. Mario Sergio Michaliszyn. Souza elisandra Francisco de. Edukacja ekologiczna i Uczestnik Badania w Edukacji Podstawowej w South Bocaiúva - Paraná, Brazylia. Positivo University, 2010. Opiekun: Mario Sergio Michaliszyn SOUZA Luiz JOHN Martins. Środowiska w zakresie Master Planu dla Solid Waste Konsorcjum budownictwa cywilnego Interpar-Styku Zarządu Jednostek Gazociągów i koksu-Petrobras - Araucária_PR. Positivo University, 2013. Doradca: prof Selma Aparecida Cubas. Souza SANDRA MARIA LOPES. Ryzyko środowiskowe generowane przez antybiotyku w oddziałach intensywnej opieki medycznej - Case Study of stężeniem w środowisku Oczekiwany. Positivo University, 2008. Doradca: Cynthia de Oliveira Mara Ribas. Sponchiado, Graziela. Ekotoksykologiczne ocena 17 ß-estradiolu przez Genetycznych Parametry Korzystanie jako doświadczalnym modelu Oreochromis niloticus. Positivo University, 2008. Co-promotor: Cintia Mara Ribas de Oliveira. Co-Doradca: Marco Aurelio da Silva Carvalho Filho. STIVAL, CARLOS EDUARDO. System oceny oddziaływania na środowisko dla budynków publicznych projektów (SAAPE). Positivo University, 2015. Doradca: Prof. Patricia Sottoriva. Co-promotor: prof Karen Juliana Amaral. SUARE, Fabricio MONTEIRO. Badanie odpadów herbicydu 2,4-D, Atrazynę i glifosatu w Grown kukurydza i soja, w stanie Paraná. Positivo University, 2007. Doradca: Dinis Gomes Traghetta, Co-Doradca: Paulo Roberto Janissek Tamura, Yoshio JORGE. Opracowanie programu odbioru, separacji i odpowiedniej utylizacji odpadów stałych (baterie) w miejskiej spółce komunalnej magistrali transportu publicznego. Positivo University, 2009. Doradca: Prof .. Ana Flavia L. Godoi. Trombetta, GILMARA RAQUEL. Ocena jednostek rozdziału i miejskich Solidna Wycena odpadów Curitiba i regionu metropolitalnego, PR, Brasil.Universidade pozytywne, 2011.Orientadora: Selma Aparecida Cubas.Co-Doradca: Leila Therese Maranho. Vasconcellos, ADRIANA LEAL. Rozwój Kontroli Środowiska modelu w areszcie Katedra w Leśnej Produkty przemysłu wytwórczego Madeirável pochodzenia. Positivo University, 2010. Doradca: Klaus Dieter Sautter VISSUMA Belarmino GOUVEIA. Strategie i przekształcenie polityki gospodarczej SPECJALNA STREFA LUANDA-Bengo, Viana KM 27, Luanda, Angola, W Parku Przemysłowego ekologicznych. Positivo University, 2013. Doradca: Profesor Sieglinde Kindl da Cunha. WANG, RODRIGO Daron. Możliwości i ograniczeń z Cloud Computing: Studium przypadku z uwzględnieniem ochrony środowiska. Positivo University, 2012. Doradca: Prof. Paulo Roberto Janissek. XAVIER, RODRIGO NAVARRO. Ocena skuteczności reaktora z impregnowanej węglem aktywnym srebrny oczyszczania ścieków generowanych w Klinicznych Analysis Laboratories. Positivo University, 2008. Doradca: Dinis Gomes Traghetta, Co-Doradca: Cynthia Mara de Oliveira ZANETTI Ribas, MIRIELI. A.Avaliação Życie rowerowe Komputery i wydłużony okres jako alternatywna Ambiental.Universidade Pozytywne 2010. Doradca: Paulo Roberto Janissek ZECA Manuel Francisco. Ocena Wodnej Systemu Zarządzania w Angoli. Positivo University, 2013. Doradca: prof Selma Aparecida Cubas, Co-promotor: Prof. Julio Gomes. [-]